י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
סאגת החיסונים לצעירים

רון חולדאי צייץ והגולשים תקפו בזעם: "שוחד בחירות"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי צייץ בחשבון הטוויטר שלו על חלוקת חיסונים לצעירים ועורר זעם רב: "‏אם ראש עיריית בני ברק היה מתמודד לכנסת והיה עושה את מה שעשית בשיתוף בית החולים מעייני הישועה, הייתה קמה זעקה גדולה ומבקר המדינה היה מתערב והמשטרה הייתה חוקרת"

רון חולדאי צייץ והגולשים תקפו בזעם: "שוחד בחירות"
רון חולדאי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סערת החיסונים לעובדי ההוראה התל אביביים לא נרגעת, בניסיון להשקיט את הרוחות צייץ ראש עיריית תל אביב רון חולדאי "‏מרגע שהתברר שיש אלפי חיסונים שיזרקו לפח, התקבלה החלטה נכונה לתת חיסונים גם לצוותי ההוראה שנמצאים בחזית. יישר כוח לגמזו מנהל איכילוב. אדלשטיין, פוליטיקה קטנה זה לא אנחנו. ניהול ענייני זה אנחנו".

אך הגולשים זעמו ותקפו קשות את חולדאי. "‏אם ראש עיריית בני ברק היה מתמודד לכנסת והיה עושה את מה שעשית בשיתוף בית החולים מעייני הישועה, הייתה קמה זעקה גדולה בתקשורת ומבקר המדינה היה מתערב והמשטרה היתה חוקרת, אבל אתה פריבילג תל אביבי אשכנזי אז ההתנהלות שלך עוברת בשקט" כתב גולש אחד.

להלן חלק ממתקפת הגולשים נגד חולדאי:

"‏4000 מנות "מיותרות" התגלו מספר ימים מראש. חרטטנים קומבינטורים - זה אנחנו!".

"‏שוחד בחירות? זה אנחנו. גניבה לאור יום? זה אנחנו. ניצול משאבי העירייה לטובת קמפיין הבחירות? זה אנחנו".

"‏לאנשים בקבוצות סיכון דוחים דוחים כי יש חשש שאין מספיק חיסונים למנה שנייה, אבל בתל אביב מחליטים על דעת עצמם לחסן את המורים בלי הרבה היגיון מעשי (זה לא ישאיר את בתי הספר פתוחים, כי התלמידים בכל מקרה ישלחו לבידודים בלי סוף). זה לא ענייני, זה פופוליסטי".

"‏בכל רגע נתון חיים של אנשים מונחים בסכנה. החלטות פופוליסטיות של פוליטיקאים אפסים שרוצים לקושש קולות על חשבון בריאותם של הזקנים והחולים בסיכון גבוה. גועל נפש, ללא קשר לרשויות בושה לאותם צעירים שיש להם את האומץ לקבל חיסון לפני אותם מבוגרים בסיכון!"

"‏פופוליסט חסר בושה".

"‏יתכבדו ויסבירו באיכילוב איך הם הגיעו למצב שיש להם אלפי חיסונים שלא היה להם כתובת מראש. נגמרו הקשישים ואוכלוסיות הסיכון בת''א?"

"‏גניבה של אלפי חיסונים כחלק מהקמפיין? זה אנחנו!".

"‏‎גנבת מאנשים מבוגרים חיסונים אין לך בושה, גם את זה הפכת לקמפיין בחירות, ‏‎אתה שקרן נוכל, לך".

"‏‎אתה צודק זו לא נראית פוליטיקה קטנה. זו נראית שחיתות גדולה. ברור שאין דבר כזה אלפי חיסונים שבאופן פלא נותרים "על הרצפה". מצד שני בזכותך, קיבלנו הצצה לימי מפא"י ומפלגת העבודה. ימים בהם הפוליטיקאים עשו ברכוש המדינה כבשלהם, והמקורבים קיבלו לפני כל "המתנגדים" אשר לא היה להם פנקס אדום".

"‏‎אם רוני גמזו נותן לחולדאי את החיסונים של איכלוב (משאב ציבורי) לטובת המורים של תל אביב ואחר כך אותו גמזו יצטרף למפלגה של חולדאי-האם זה נחשב כשוחד והפרת אמונים?".

"‏‎עסקן שקרן תחמן זה לגמרי אתה. שוחד בחירות מובהק".

"‏‎אמא שלי בת 82 עוד לא חוסנה. חוצפן".

"‏‎אנשים מבוגרים רבים ימותו בגלל ההחלטה הפופוליסטית שלך ושל גמזו. תתביישו".

"‏‎שקר מוחלט, יש מדינת ישראל ויש מדינת ת״א, ואתה כראש מדינת ת״א מחליט על דעת עצמך מדיניות המנוגדת להחלטות מדינת ישראל. התירוץ של אלפי עודפי חיסונים לטובת צוותי ההוראה הוא תירוץ שיקרי".

כזכור, אמש דווח כי בית החולים איכילוב בניהולו של פרויקטור הקורונה לשעבר, הפרופסור רוני גמזו, הקים בכיכר רבין אוהל מיוחד בשיתוף עם עיריית תל אביב, ושם חוסנו אתמול כ-4000 עובדי הוראה, חלקם צעירים בני 20, זאת בניגוד להנחיות וועדת התעדופים של משרד הבריאות.

שר הבריאות יולי אדלשטיין זעם על התנהלות בית החולים והורה על עצירת אספקת החיסונים לבית החולים, בלשכת שר הבריאות אמרו אמש: "שר הבריאות אדלשטיין רואה בחומרה את הדיווחים על מתן חיסונים בתל אביב למי שלא בקבוצות התעדוף. השר הנחה את מנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי לעצור את הקצאות החיסונים לבית החולים איכילוב ולבחון את הקצאות החיסונים הבאות לבית החולים. מדובר במשאב לאומי וכך צריך להתייחס אליו. השר קורא לכל הגופים המחסנים לחסן אך ורק בהתאם להנחיות אנשי המקצוע במשרד הבריאות" הבהירו במשרד הבריאות.

מנגד התגונן מנהל בית החולים הפרופ' גמזו והשיב להאשמות של משרד הבריאות: "בית החולים פעל לפי הנחיות התעדופים של משרד הבריאות שבו בעת היווצרות מלאי יש לחסן קבוצת גיל מעל 55 וחולים כרוניים ובהמשך בעדיפות שניה מורים ושוטרים. העודף שעמדנו מולו בשעות הצהריים עמד על כ- 3,000 מנות חיסון וכנראה נובע משיעור ההתחסנות גבוה בתל אביב.

מיד יצאנו וחיסנו את כל מאושפזי ביה״ח המתאימים בתוך המחלקות ושלחנו זימון לכל אדם מעל גיל 60 שעדיין לא התחסן. בנוסף, השלמנו חיסונים לדרים בהוסטלים ולשוטרים ע״פ בקשת משרד הבריאות. במקביל, קראנו לעובדי הוראה להגיע מיד ולהתחסן. אין הבדל בינם לשוטרים בהנחיות המשרד. לשמחתי, במבצע מיוחד ותוך שעות בודדות, הצלחנו למנוע בזבוז משאב לאומי ולחסן קרוב ל-3,000 מורות וגננות ועוד -2,000 מעל גיל 50 וחולים במחלות כרוניות ומעל גיל 60.

זהו הישג אדיר של תפעול מקסימלי וניהול מופתי ואני גאה בצוותי איכילוב שבתוך שבועיים בלבד חיסנו קרוב ל-50,000 ישראלים עם אפס השמדות" הבהיר גמזו, ותהה: "יתרה מזאת, אני מתקשה להבין מדוע משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים אבל מעניש על חיסון מורים כשהם באותה קבוצת תעדוף ובעיני אף יותר כמי שאמונים על היקר לנו מכל".

לסיום אמר פרופ' גמזו כי "בית החולים איכילוב הפך בתוך שבועיים בלבד לבית חולים מחסן של כלל אזרחי מדינת ישראל והוכיח יכולות יוצאות דופן. אנו עומדים לרשות המדינה והאזרחים להמשך הצלחת מבצע החיסונים ולהביא במהרה למיגור המגיפה".

רון חולדאי רוני גמזו בית חולים איכילוב חיסון לקורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד