1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נחשפו פרטים על המוטציה החדשה והם מדאיגים במיוחד

המוטציה החדשה שהתגלתה בדרום אפריקה מדאיגה את הקהילה הרפואית הבינלאומית ולא ידוע אם החיסון יעיל כנגדה • יו"ר ועדת החיסונים בדרום אפריקה: "הווירוס יתפשט בסוף, גם אם נעצור טיסות בינלאומיות. זה בלתי נמנע"

קובי ברקתכ"א טבת תשפ"א 05/01/2021 19:51

לא ידוע אם החיסון יעיל דגימת קורונה דגימת קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כאילו לא מספיקים לנו וירוס הקורונה והמוטציה הבריטית, לפני מספר שבועות דיווחנו ב'בחדרי חרדים' על מוטציה חדשה שהתגלתה בדרום אפריקה.

על פי הדיווח, של שר הבריאות הדרום אפריקאי, המוטציה 501.V2 של נגיף הקורונה לא מדבקת יותר בשונה מהמוטציה הבריטית שדווח כי היא יותר מדבקת ב-70%, אולם היא עשויה לגרום למקרי תחלואה חמורים יותר - ובשונה מהנגיף הותיק, הנגיף שעבר מוטציה קטלני גם לצעירים.

על פי הודעת משרד הבריאות במדינה, המוטציה בחדשה תרמה להתפשטות הנגיף במדינה כמו גם למספר המתים החריג בה. בתדרוך וירטואלי שנעשה ביום שישי האחרון הוא ציין כי "הראיות שנאספו עד כה, לפיכך, מציעות כי הגל השני שאנחנו חווים מונע על ידי וריאציה חדשה זו".

פרופסור בארי שוב, מומחה לנגיפים המכהן כיו"ר ועדת החיסונים בדרום אפריקה ומי שניהל את המכון הלאומי למחלות מדבקות במדינה, התראיין היום (שלישי) למהדורת שלוש עם עופר חדד בחדשות 12 וסיפר כי "מצאנו מוטציה שדומה לזו שהתגלתה בבריטניה. היא נקראת מוטציה 501, על שם המיקום בגנום של הווירוס שבו התרחשה". לטענתו קיימות בסך הכול 3 מוטציות, לאחר ששתיים נוספות ומדבקות התגלו במיקום מרכזי מאוד של הווירוס: אתר ההיקשרות לקולטנים, שם הוא מתחבר לתאים.

פרופסור שוב לא ידע לומר האם החיסונים הקיימים כעת בשוק יעילים גם אל מול המוטציה הדרום אפריקאית. "עדיין בודקים את זה", הוא אמר. "בכל העולם בוחנים את כל החיסונים וצריך להמתין ולראות מה יהיה".

לדבריו, "אנשים קוראים לזה 'המוטציה הדרום אפריקאית', אבל אנחנו לא יודעים אם היא התפתחה כאן. יכול להיות שהגיעה ממקום אחר ורק התגלתה כאן". הוא ציין כי המוטציה הגיעה כבר לשמונה מדינות על פי מה שידוע כעת וכי המוטציה הבריטית הגיעה ללמעלה מ-40 מדינות.  "הווירוס יתפשט בסוף, גם אם נעצור טיסות בינלאומיות. זה בלתי נמנע", סיכם. "וירוסים מתפשטים ועוברים מוטציות באופן טבעי וימשיכו לעשות זאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כן בארורר רוצו להתחסןןן גוולעד מוטציה די כבר עם השקר  


  • שו"ע מורה להקשיב למיעוט רופאים בפיקוח נפש וספק פיקוח נפש. אבל אתה לא מוכן לקיים את הוראת שו"ע אבל רוצה משיח? באיזה עולם אתה בדיוק חי? (ל”ת)


  • מוטציה וחיסון 


 2. פרעונים וחרטומים כבר לא מאמינים לכם!  (ל”ת)

  שנה סגר שקר

 3. פיתול של עצלנים, הנגיף אולי יגיע גם אם נסגור, אז אולי לא נסגור?. ואם נסגור זה אולי לא יגיע, אז עדיף לסגור... לידיעת הפרופסור האפריקאי  

  שמויגר

 4. חבלי משיח  

  מיכי

 5. תתעוררו הגאולה קרובה מתמיד...  

  אחת

 6. למה שנתחסן אם כל חודש נולדת מוטציה חדשה  (ל”ת)

  דודוי

;