1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

החרדים נעדרו והמכרז שכרוך בחילול שבת אושר

לאחר שנתיים, הצליחה וועדת המכרזים לאשר את הארכת המכרז עם חברת CAR 2 GO, שמחללת שבת, הודות להיעדרותם של חברי הוועדה החרדים | צביקה כהן ל'בחדרי': "בדרך כלל אני לא מגיע לועדה הזאת כך שגם הפעם לא הגעתי"

ארי קלמן, כ"א טבת תשפ"א 05/01/2021 23:02

מפלה בכיכר ספרא כיכר ספרא בירושלים כיכר ספרא בירושלים צילום: Anna Kaplan/Flash 90

ועדת המכרזים בעיריית ירושלים אישרה את הארכת המכרז של חברת ההשכרה 'קאר טו גו' שכולל חילול שבת, כאשר כמה מחברי המועצה החרדים נעדרו מההצבעה, מה שהוביל לאישור המכרז.

מדובר במכרז שכבר נמצא בדיוני הוועדה כבר למעלה משנתיים, כאשר בכמה הזדמנויות לא הצליחו החרדים להפילו למרות שקיים רוב ברור בוועדה לסיעות החרדיות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בדיון שהתקיים היום (שלישי), נעדרו כמה מחברי המועצה החרדים, החברים בוועדה, ביניהם יו"ר סיעת ש"ס המקומית צביקה כהן, וכן חברי מועצת העיר, מיכל הלברשטאם ודוד זוהר.

בתום ההצבעה בה תמכו גם חברי 'הבית היהודי' המקומית, אושרה הארכת המכרז בכחצי שנה, כשהמרכז כרוך בחילול שבת שכן חברת ההשכרה פועלת כל ימי השבוע כולל בשבת קודש.

במהלך ההצבעה הגיעה למקום העוזרת של משה מרגליות, ראש הסגל של ראש העיר משה ליאון, בכדי לוודא שהמכרז אכן יאושר. בנוסף נרשם עימות בין יוחנן ויצמן, נציג אגודת ישראל, לחגית משה מ'הבית היהודי', שטענה כי בהצבעתה בעד היא לא תומכת בחילול שבת.

יו"ר וועדת מכרזים, חבר הנהלת העיר דוד בלומנשטוק שהצביע נגד מיזם חילול השבת, מחה במהלך הדיון על היעדרות חברי המועצה והדגיש את החשיבות בהשתתפות כלל החברים בכדי למנוע מקרים מעין אלו.

נציין כי חברי המועצה שנעדרו מסבירים כי תמיד הם לא משתתפים וכי לא נעדרו במכוון בהצבעה הזו שאישרה חילול שבת. חבר מועצת העיר מיכל הלברשטאם טען כי אינו חש בטוב ולכן נעדר.

יו"ר ש"ס בירושלים, צביקה כהן, מסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "בדרך כלל אני לא מגיע לועדה הזאת כך שגם הפעם לא הגעתי, לכן אנסה למנות חבר אחר במקומי כתוצאה מהיום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזמן אמת נעדרים  

  בושה

 2. מה חדש? עשו זאת גם לפני שנה בירושלים עם מכרז לבניית מתחם שיפעל בשבת. ה"חרדים" בפוליטיקה נזכרים שהם "חרדים" ושיש תורה ובורא עולם רק כאשר סוגרים להם את הברז של הכסף.  (ל”ת)


  • לא רק אז 


  • גם לפני בחירות (ל”ת)


 3. איפה אייכלר שצעק בכנסת ששמירת שבת היא החיסון הכי טוב נגד קורונה? מדבר על החילונים שלא שומרים שבת אבל הם מאשרים חילולי שבת כשנוח להם בכיס. ומי שחושב שדברים כאלה עוברים מבלי שהראשי סייעות יודעים מכך משלה את עצמו. מה שבטוח גדולי ישראל לא ידעו מכך ואילו היו יודעים היו מורים להם ללכת להפיל את ההצבעה. אין רב יירא שמיים שיפסוק נגד ההלכה ובעד חילולי שבת.  (ל”ת)


 4. קיבלו קצת מעשרות אז "בטעות הם נעדרו... בפעם הבא לפני המעשרות ינסו למנות חבר במקומם... רק שלא יקח את המעשרות לעצמו  (ל”ת)

  שמויגר

 5. אם הם לא מגיעים לוועדה שיפנו את מקומם לאחרים  


 6. כמו עם מתחם התחנה ומלכיאלי שנעלם...ש"ס אותה ש"ס  


 7. בדרך כלל הוא טמבל אז גם עכשיו.  (ל”ת)

  בדרך כלל

;