1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בין הפורעים בוושינגטון: נאצי עם חולצת מחנה אושוויץ

במהלך המהומות אמש בגבעת הקפיטול בוושינגטון תועד אחד הפורעים כשהוא לובש חולצה ועליה כיתוב וציור השייך למחנה הריכוז אושוויץ. הגולשים זעמו. "סבא רבא שלי נלחם במלחמת העולם השנייה ואשמח עכשיו להיכנס בנאצים בפעם השנייה אם נצטרך"

יענקי פרבר, כ"ג טבת תשפ"א 07/01/2021 14:43

"העבודה משחררת" המפגין עם החולצה האנטישמית המפגין עם החולצה האנטישמית צילום: צילום מסך

המוני מפגינים הסתערו על גבעת הקפיטול בארה"ב ביום רביעי ביניהם כמה ניאו-נאצים כולל אדם אחד שצולם עם חולצת "מחנה אושוויץ".

האיש שלא זוהה, היה בין מאות המפגינים שפרצו לתוך הבניין ואילצו את הרשויות להטיל סגר לילי בוושינגטון הבירה. הוא היה עם חולצה שעליה הוטבע שם אחד ממחנות ההשמדה של הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה, מחנה אושוויץ.

יש לציין שבארה"ב אין חוק שאוסר על נאצים להסתובב עם סמלים נאציים, החולצה כללה תמונה של גולגולת ועצמות, והיה עליה הכיתוב "העבודה משחררת" - הביטוי הגרמני הנורא שהיה תלוי מעל המחנה בפולין הכבושה על ידי גרמניה שם ניספו מיליוני יהודים.

התמונה הפכה לוויראלית ברשתות החברתיות ביום רביעי ועוררה זעם נרחב מצד גולשים בטוויטר.

 

ההיסטוריון מיכאל בשלוס כתב על כך בטוויטר. "כן, אנחנו לא רק מציינים את המילה" נכתב בכרזה אחרת. "אנחנו מתכוונים לנאצים".

"סבא רבא שלי נלחם במלחמת העולם השנייה ואשמח עכשיו להיכנס בנאצים בפעם השנייה אם נצטרך", כתב גולש אחר. האיש היה בין מאות שהסתערו על בניין הקפיטול בעקבות עצרת של הנשיא טראמפ, במהלכה הוא חזר וטען כי הבחירות לנשיאות בהן ניצח סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן היו מזויפות.

הבניין, כולל משרדי הקונגרס וקומת הסנאט, הושחתו ובסיום נותרה פסולת זרוקה ברחבי הבניין. ההלם והזעזוע שהתרחש אתמול עוד יהדהד זמן רב ברחבי ארה"ב ואולי אף בעולם כולו.

בנוסף, תמונות מהקהל הראו מפגינים אחרים מניפים דגלי הקונפדרציה שנלחמה מבאה ה-19 נגד הצפון על סוגיית העבדות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה כל כך מתפלאים? הוא קומץ קטן מתומכיו של טראמפ. כל הקבוצות הנאו-נאציות והגזעניות שקיימות בארה"ב תומכות בו וקיבלו תמיכה ומימון ממנו. אז מה כל כך מפליא שיש שם נאו נאצי?  (ל”ת)


    • הנאצי הזה הוא נגד טראמפ לא הבנת (ל”ת)


  2. לתשומת לבם של כל חסידי טראמפ השרופים  (ל”ת)


  3. לא הבנתם, הוא נגד טראמפ  


  4. הוא נגד טראמפ ובעד ביידן תקראו שוב  (ל”ת)


;