1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חריג: מפגינים פרצו מחסום; נתניהו ורעייתו הוברחו למתחם מאובטח

במשך כ-45 דקות שהו ראש הממשלה ורעייתו במתחם מאובטח במעונם הרשמי תחת אבטחה של השב"כ, לאחר שמפגינים הצליחו במהלך השבת שעברה, לפרוץ מחסום בכניסה למעון | שמונה מהמפגינים נעצרו | ארגוני המחאה תוקפים ומכחישים: "הסתה ושקרים; שום מחסום לא נפרץ"

אבי גדלוביץ'כ"ה טבת תשפ"א 09/01/2021 19:03

לא לוקחים סיכונים נתניהו מוקף מאבטחים נתניהו מוקף מאבטחים צילום: Alex Kolomoisky/POOL

דרמה של ממש התרחשה בשבת שעברה במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, עת מפגינים הצליחו לפרוץ מחסום בכניסה למעון, מה שהוביל להכנסתם של בני משפחת נתניהו למתחם מאובטח מחשש שייפגעו. על פי דיווח של העיתונאי עמית סגל ב'חדשות 12', מאבטחי השב"כ החליטו להכניס את בני משפחה לאזור המאובטח למשך דקות ארוכות עד שעודכנו כי השטח נרגע.

בעקבות התקרית, היחידה לאבטחת אישים של השב"כ תגברה את האבטחה סביב המעון הרשמי. בסוף השבוע האחרון, לקראת המחאות היום, הוצבה גדר תיל סמוך למחסום שנפרץ על ידי המפגינים. בשב"כ, כך נראה, לא לוקחים סיכונים ונערכים לאפשרות שמפגינים ינסו לחקות את האירועים בגבעת הקפיטול בשבוע שעבר.

האירוע, כאמור התרחש בשבת שעברה, בזמן מחאת השמאל זה השבוע -28 ברציפות. כבכל שבת, מגיעים מאות ואף אלפי מפגינים סמוך למעון הרשמי. אלא שבשבת שעברה האירוע ככל הנראה יצא משליטה. במהלך העימותים נעצרו לפחות שמונה מפגינים.

מפרטי האירוע כפי שפורסמו ב'חדשות 12' עולה כי ראש הממשלה נתניהו הוכנס למתחם מאובטח במעונו, יחד עם רעייתו ואנשים נוספים שנכחו בבית, ושהה שם בין 30 ל-45 דקות תחת השגחת הדוקה של השב"כ.

בארוגני המחאה דחו את הפרסום וטענו כי נתניהו 'מסע הסתה נגד המפגינים'. מתנועת הדגלים השחורים נמסר כי  "בחודשים האחרונים מתנהל מסע הסתה קשה ואכזרי נגד המפגינים נגד השחיתות השלטונית. כתוצאה מההסתה היו מאות מקרי תקיפה מתועדים.

"הדרך לעצור את זה ולהחזיר את מדינת ישראל למסלול הנכון הוא הגבלת קדנציות ומלחמה בלתי מתפשרת בתרבות השקר והשחיתות של ממשלת נתניהו. זה מה שנדרש כעת למדינת ישראל", הוסיפו בתנועה. מתנועת קריים מיניסטר נמסר בתגובה: "ההסתה והשקרים של ראש הממשלה נגד המפגינים חצו היום קו אדום. שום מחסום לא נפרץ והמפגינים הפגינו כחוק ברחוב ציבורי מחוץ לאחת הכניסות ובידינו תיעוד לכך".

אין לנו ספק כי אם ראש הממשלה ורעייתו נכנסו לחדר מאובטח זה תוצר של טירוף המערכות השורר במשפחת נתניהו. בלתי נתפס שאמצעי התקשורת נותנים יד לשקרים מבלי לבדוק את העובדות. במשך חצי שנה אנו מקיימים בבלפור מחאה לא אלימה ונמשיך למחות בדרך זו כל מוצ"ש בבלפור עד שהמושחת יילך", לשון ההודעה.

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דרגת אמינות: הבלפן מבלפור  

  Q

 2. העיקר התקשורת דיברה השבוע האם זה יכול לקרות בישראל  


 3. איפה, איפה כל השמאלנים שהיו בהלם מהרס הדמוקרטיה בקפיטול  (ל”ת)


 4. כנסו  


 5. אז איפה איפה הם כל השמאלנים בושה וחרפה לתושבי ישראל שהשתיקה בושה להם  (ל”ת)


 6. מה בדיוק הפיקוח נפש שקיים בהפגנות? אם יגידו שזה חלק מהדמוקרטיה. זכות יסוד של האדם זה החופש לדת. ככה שלרמוס את הזכות לחופש לדת (להתפלל במניינים) זה לא מפריע להם כי יש קורונה וזה פיקוח נפש. אז ניתן לרמוס את זה. אבל זכות בסיסית של להפגין היא מעל ומעבר ודוחה פיקוח נפש. בקלפי הבא אנחנו נתחשבן על כך עם המפלגות החרדיות. מעדיף לא להצביע לאף מפלגה. התוצאה תהייה אותו הדבר או אפילו אחרת. הכל מאת השם יתברך והוא זה שמנהל את העולם. לא דרעי ולא גפני ובטח שלא ליצמן המושבע הסידרתי.  (ל”ת)


 7. המפגינים השמאלנים מעוררים שאט נפש  

  צבי

;