י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
בניסיון לסגור מעגל

פולין דורשת הסגרתה של נאצית בת 97

פולין דורשת את הסגרתה של נאצית בת 97, אשר שירתה כשומרת במחנה ריכוז והתעללה בעצירות "בתנאים לא אנושיים" | היא עלולה לספוג עונש מאסר כבד למרות גילה

פולין דורשת הסגרתה של נאצית בת 97
משרפה באושוויץ צילום: pixabay

כלי תקשורת בפולין מדווחים כי התביעה במדינה דורשת להסגיר לידיה את הילד גארד, אשה בת 97 המואשמת כי שימשה שומרת במחנה ריכוז שהיה חלק ממחנה פלוסנבירג במזרח גרמניה.

ארתור אורלובסקי, התובע הפולני שהוביל את החקירה בנושא, אמר כי הילד גארד. שירתה במחנה הריכוז בין השנים 1944 ל-1945, כאשר פרץ מרד ורשה ומאות נשים נעצרו ונשלחו למחנה הריכוז בגרמניה, שם נאלצו לעבוד בכפייה במשמרות שארכו 12 שעות, עבור חברת הנדסה שסייעה לחיל האוויר הגרמני.

היא מואשמת כי במסגרת תפקידה כשומרת היא שמרה על האסירות שהיו נתונות, "בתנאים לא אנושיים, ללא מים חמים או טיפול רפואי, נאלצו לחיות רק עם קפה שחור, כמויות קטנות במיוחד של מרק עשוי קליפות ירקות או לחם, וללא בגדים חמים בחורף הקשה".

בראיון ל'טיימס' הבריטי הוסיף התובע ואמר כי פולין דורשת את הסגרת הנאצית הקשישה לאחר ש"הראיות שאספנו אינן מותירות ספק. הצלחנו אפילו לראיין בגדנסק את האסירה האחרונה ששרדה ממחנה הריכוז".

עדיין לא ברור האם גרמניה אכן תסגיר את הילדגארד, לידי פולין, אך אם הקשישה הנאצית אכן תוסגר היא צפויה לעמוד לדין בגין "גרימת סבל מסכן חיים" ולספוג עונש מאסר ארוך למרות גילה המבוגר.

פולין ניאו נאצית בקשת הסגרה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד