1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

יום שלישי ברציפות: למעלה מ-9,000 מאומתים ביממה האחרונה

למרות הסגר והמכה הכלכלית הקשה שחוטף המשק הישראלי עם סגירת המסחר ומערכת החינוך, התפשטות הנגיף עדיין במגמת עלייה | 9,388 חולים נוספים אובחנו המהווים 7.9% מכלל הבדיקות | מנגד, מבצע החיסונים הגדול נמשך כל העת ועד כה התחסנו קרוב ל-2 מיליון אזרחים 

אבי גדלוביץ', א' שבט תשפ"א 14/01/2021 08:46

התחלואה לא נבלמת מעבדת קורונה מעבדת קורונה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

9,388 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עולה מספר מספר החולים מתחילת ההתפרצות הנגיף בארץ ל-522,974, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (חמישי). על פי הנתונים, אמש בוצעו 121,485 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

מספר החולים הפעילים עומד נכון להבוקר על 78,826. מספר המונשמים ממשיך לעלות ועומד כעת על 273 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 1,063 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. מספר הנפטרים עולה אף הוא ועומד כעת על 3,826.

שיעור התוצאות החיוביות מסך הבדיקות הכולל, עומד הבוקר על 7.9%.

בתוך כך, מאז החל מבצע החיסונים בישראל, עד כה התתסנו לנגיף הקורונה 1,934,685 בני אדם. במקביל, 104,346 בני אדם התחסנו אתמול במנה השנייה.

במקביל, כפי שדווח אתמול, משרד הבריאות הנחה אמש (רביעי) להפסיק מיידית את פעילות הדגימה המבוצעת על ידי מד"א, לרבות מתחמי היבדק וסע, התפרצויות במערכת החינוך ובישיבות והודיע כי המשך הבדיקות יתבצע על ידי פיקוד העורף. כך דיווחו בארגון 'מגן דוד אדום'.

בהודעה מאופקת מחד ומאשימה מאידך כתבו במגן דוד אדום כי "בשיאו של גל התחלואה השלישי הנחה היום משרד הבריאות להפסיק מיידית את פעילות הדגימה המבוצעת על ידי מד"א, לרבות מתחמי היבדק וסע, התפרצויות במערכת החינוך ובישיבות. האחריות על המשך ביצוע הדגימות היא של המפקדה המשימתית לקורונה של צה"ל".

במד"א ציינו כי "ככל שיתבקש, מד"א יעמוד לרשות משרד הבריאות לביצוע דגימות לקורונה כפי שעשה בשנה החולפת".

כזכור, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה שלשום כי "מעולם לא היה נתון כזה". פרייס התייחסה ל-9,000 החיוביים, מספר המאומתים שהגיע לשיא חדש. היא הוסיפה כי יחד עם זאת "יש תחילת מגמה של ירידה במקדם ההדבקה".

בדקו את מגמת התחלואה במקום מגוריכם וביישובים הסמוכים הזינו את שם היישוב בשדה החיפוש או נווטו במפה: *צבעי היישובים ומגמות התחלואה מתעדכנים כל 24 שעות. למידע עדכני ומפורט על כל ההנחיות החדשות ניתן למצוא בפורטל חירום לאומי oref.org.il

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קרוב לארבעים אחוז מהחולים קשה ומהמונשמים [למעלה ממאה] חרדים  (ל”ת)

  טור נוקב על הנרצחים בבלז

 2. בושה. בסגר הראשון החרדים היו 70 אחוז  

  שליש מהחולים חרדים

 3. מתי תבינו  


  • זה ברור 


;