1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

נחשף התיעוד: כך נורה למוות הפורץ בערד

הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום כנגד תושב ערד אריה שיף, שירה למוות בפורץ בדואי שחדר לביתו | טענותיו של שיף כי לא כיוון להמית וכי מדובר היה בהגנה עצמית נדחו על הסף | צפו בתיעוד ממצלמות האבטחה

אבי גדלוביץ', א' שבט תשפ"א 14/01/2021 11:50

כתב אישום נגד אריה שיף רגע הירי רגע הירי צילום: מצלמות אבטחה

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אריה שיף, תושב ערד שכזכור ירה למוות בפורץ בדואי לאחר שגנב את רכבו. כתב האישום מייחס לו ביצוע עבירה של המתה בקלות דעת.

כתב האישום הוגש לאחר שהפרקליטות הודיעה לבא כוחו של שיף כי פרקליט המחוז, אלון אלטמן, על דעת המשנה לפרקליט המדינה, שלמה (מומי) למברגר, החליט לדחות את כל טענותיו שהעלה בשימוע, לרבות טענת ההגנה העצמית.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכי הדין יריב צרי וציון קינן, בחצות הליל שבין 28.11.2020 ליום 29.11.2020, הגיעו 3 אנשים ברכבם לקרבת ביתו של שיף בערד על מנת לפרוץ ולגנוב את רכבו. בין הפורצים היה גם מחמד אלאטראש, שהיה רעול פנים. המנוח, כך נכתב, שבר את חלון הנהג של הרכב באמצעות מפתח צינורות והתפרץ לרכב על מנת לגנבו.

פורץ נוסף הצטרף ועמד לצידו של המנוח מחוץ לרכב. מכתב האישום עולה, כי הנאשם, מתנדב בעברו במשטרת ישראל במשך שנים רבות, החזיק אקדח ברישיון בקוטר 9 מ"מ חצי אוטומטי מסוג טאורוס. בליל האירוע, בסמוך לחצות, שהו הנאשם ואישתו בקרוואן אשר חנה מאחורי הרכב, אך היה מנותק ממנו.

מספר שניות לאחר הגעתם של הפורצים למקום, בשל הרעש שהקימו הפורצים, העירה אותו אשתו משנתו, אז שיף הציץ מחלון הקרוואן, שמע את רעשי הפריצה לרכב וראה את רכבם של הפורצים עומד בסמוך לרכב. שיף נטל את הנשק, אשר היה באותה העת מתחת לכרית במיטתו, יצא מהקרוואן, צעד על המדרכה כ-7 מטרים, והתקרב אל הרכב תוך כדי שהוא צועק מספר פעמים "עצור".

על פי כתב האישום, שיף הגיע בסמוך לדלת הנוסע הקדמית, הסתכל לתוך הרכב, כאשר אור תקרת הרכב דולק, וראה כי בתוך הרכב יושב המנוח בכיסא הנהג. בין הרכב ובין רכב הפורצים עמד פורץ נוסף. "הנאשם צעד 2 צעדים לאחור, כשהוא במרחק של כ -3 מטרים מהמנוח, הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה ופתח את נצרת האקדח. במקביל, סגר המנוח את דלת הנהג והרכב התחיל בדרדור קדימה בכביש מבלי שהוא מונע. בשלב זה צעד הנאשם צעד לפנים, הרים את ידו הימנית אשר אחזה בנשק וירה  כדור אחד לעבר הרכב לאזור בו ישב המנוח", נכתב בכתב האישום.

עוד עולה, כי הקליע חדר דרך חלקה העליון של שמשת חלון הדלת הקדמית ימנית של הרכב, ופגע בצדו הימני של מצחו של המנוח, ונותר בתוך ראשו. לאחר מכן, הפורץ השני נכנס לרכב הפורצים שהתחיל בנסיעה, ואילו שיף ירד לכביש מן המדרכה, כיוון את אקדחו אל עבר רכב הפורצים הבורח וירה כדור נוסף לעברו.

הנאשם התקשר למוקד החירום של המשטרה, דיווח על האירוע וביקש סיוע משטרתי ורפואי, מכיוון שהעריך כי פגע במנוח. הנאשם המתין במקום עד להגעתם של גורמי הסיוע ושיתף פעולה עם גורמי ההצלה והמשטרה. בכתב האישום צוין, כי הנאשם "גרם בקלות דעת למותו של המנוח בכך שירה לעבר הרכב לאזור בו ישב המנוח כשהוא נוטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה תוך תקווה למנעה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כולנו אריה שיף, נא להפסיק לקרא לגנב השפל בתואר "המנוח"...  (ל”ת)

  תפסיקו

  • נכון. העבריין ולא ה"מנוח" 

   ויקטור

 2. מדינת חלם  

  מורי דור

 3. צודקים הפרקליטות  

  מכירים

 4. מטומטמים בארהב היה מקבל מדליה וכסף להחלפת החלון  (ל”ת)


 5. יש כאן דין הבא במחתרת הבדואי בודאי הגיע להרוג כי הוא יודע שמסתבר שילחמו איתו והגיע על מנת הבא להורגך השכם להורגו מי יודע אם הבדואי הגנב לא היה דורס אותו אחרי כן בשביל למחוק עדות  (ל”ת)


 6. מדינה מפגרת..  

  אבע

 7. מדינה מטומטת  (ל”ת)


 8. המנוח🤣🤣🤣🤣🤣  

  אבי

 9. צריך לשחררו בגלל הלכת שי דרומי  

  שלמה

 10. מדינת חלם,מטומטת,ערב רב...  

  יעקב

 11. י.ק  


 12. עוד 20 שנה ילדים בגן לא יבינו מה מצחיק בחוקים של סדום כשילמדו חומש בראשית  (ל”ת)

  משה

 13. גניבות  

  סבתא

;