1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

עמית סגל מכה שוב • צפו בהסבר: מה זה אחוז החסימה

עמית סגל מכה שוב, לאחר הסרטון הקודם בו הסביר על 'הסכם העודפים' הערב שחרר סגל סרטון נוסף, ובו הסבר על אחוז החסימה. כמו בפעם הקודמת גם הפעם נקראו אחר כבוד בקבוקי המשקאות החריפים לתאר את המפלגות השונות, ובנו של סגל, בתפקיד ה'בר-מן'

אהרן מילר, ג' שבט תשפ"א 16/01/2021 23:12

ומי בתפקיד הבר-מן? עמית סגל מסביר על אחוז החסימה עמית סגל מסביר על אחוז החסימה צילום: מתוך הסרטון

בסוף עוד נחשוב שהפרשנויות הטובות ביותר מוגשות אלינו לאחר כוסית שתייה חריפה: עמית סגל מכה שוב, לאחר הסרטון הקודם בו הסביר על 'הסכם העודפים' הערב (מוצאי שבת) משחרר סגל סרטון נוסף, ובו הסבר על אחוז החסימה.

כמו בפעם הקודמת גם הפעם נקראו אחר כבוד בקבוקי המשקאות החריפים לתאר את המפלגות השונות, ובנו של סגל, בתפקיד ה'בר-מן'.

צפו בהסבר המרתק:

סגל פתח והסביר: "אז בשיעור הקודם, אה... בסרטון הקודם, דיברנו על הסכמי העודפים, בעצם חשבתי שאנחנו בעצם צריכים להתחיל רחוק יותר, באחוז החסימה".

"מה הסיפור, יש במדינת ישראל שישה מיליון מצביעים, לחלק ל-120 מנדטים, זה יוצא בערך חמישים אלף קולות, זאת אומרת שכדי להיכנס לכנסת לקבל מושב צריך 50 אלף קולות, זה מה שנקרא המודד למנדט" הקדים סגל.

"הוא משתנה מחירות לבחירות ככל שיש במדינה יותר אנשים הוא משתנה ועולה, כשיו בא ניקח לדוגמא את מפלגת העבודה, מפלגה קטנה, פחות מתוקה מהליקר הזה..." ציין סגל, והוסיף: "האם היא מספיקה לכדי המודד למנדט? מצוין, נכון ? יפה מאד. אבל המחוקק הישראלי החליט לפני הרבה שנים שהוא לא רוצה סיעות קטנות מדי, הוא לא רוצה שהכנסת תהיה מלאה בכל מיני מפלגות של מנדט אחד, ולכן הוא החליט שיהיה דבר כזה שנקרא 'אחוז החסימה' גם אם קיבלת מספיק למנדט אבל לא הגעת מספיק למנדט, זה אומר שאתה לא נכנס לכנסת".

סגל המשיך לכתוש את מפלגת העבודה... "בא נראה אם מפלגת העבודה בסקר הזה נכנסת לסקר? לא היא לא נכנסת, ראיתם? זאת אומרת, מה קורה לכל הקולות או במקרה הזה השתייה הזאת של מפלגת העבודה היא הולכת לפח..." ציין סגל, ופנה לבנו "שים את זה בפח בבקשה".

"וכאן מגיע האירוע המשמעותי באמת, כי ברגע שקולות הלכו לפח, המודד למנדט ירד, פתאום כבר לא צריך 50 אלף קולות כמו עם הכוסות האלו של הקוקטיילים פתאום צריך הרבה פחות 40 אלף קולות" הסביר סגל, והוסיף לחדד: "זאת אומרת, הליכוד ברגע שיש יותר קולות שלא עברו את אחוז החסימה מקבל מנדטים שלא היה מקבל מראש".

"מה המשמעות? המשמעות אומרת, שברגע שאתה מצביע אל תחשוב רק האם אני אוהב את המלגה ומזדה  אתה, אלא גם האם יש לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה, כי אם אין לה המשמעות מרחיקת הלכת שאתה עלול להגדיל את המפלגות אתה לא מצביע להן, יותר גרוע מבחינתך נניח שאתה בשמאל והצבעת למפלגה שלא עברה את אחוז החסימה, יכול להיות שבגללך הימין ינצח, כך קרה גם להיפך הרבה קולות של הימין הלכו לפח, והשמאל קיבל יותר מנדטים מאשר היו ו בציבור, זה ההסבר" סיכם סגל.

לסיום טעם סגל את המשקה שייצג את מפלגת העבודה והפטיר 'גועל נפש'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הפעם הוא בירך שהכל  

  ברוכ'ה

 2. יפההה אהבתי! הוא מסביר טובב  (ל”ת)


 3. יש לו לעמית כישרונות יותר גדולים מהוראה. מה לעשות.  (ל”ת)

  אני

 4. שאלה  


  • זה לא כל הקודם זוכה 

   דייב

  • טעות בידך 


  • אחוז החסימה נקבע ע"פ הל הקולות כולל אלו שלא עברו את אחוז החסימה (ל”ת)


 5. אלוף . תענוג לצפות בו. בריאות סגל יקר.  (ל”ת)


 6. מיהו הוא זה ואיזה הוא מר סגל, משדד מערכות, מוריד נשיאים ומעלה מועמדים?  

  משב''ק

  • עשית כבר גימטריה ל "יענקי קנייבסקי" ?? תוצאה מפתיעה!! (ל”ת)


;