1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דרעי: דאגתי לבד לחרדים בקורונה; גפני: להסתער על הפריפריה

הקמפיין של המפלגות החרדיות נפתח במלוא המרץ. בשיחה עם פעילים הדגיש היום השר אריה דרעי את פעילותה של ש"ס בתקופת הקורונה לטובת הציבור החרדי, כשהוא מאשים את נציגי יהדות התורה באוזלת יד. מנגד, גפני הוציא היום מכתב בו הוא קורא לפעיליו לפעול בפריפריה

ארי קלמן, ד' שבט תשפ"א 17/01/2021 15:38

ש"ס vs יהדות התורה משה גפני/אריה דרעי משה גפני/אריה דרעי צילום: מרים אלסטר/יונתן זינדל, פלאש 90

בימים אלו פותחים במפלגות החרדיות את קמפיין הבחירות. 65 יום לפני הבחירות לכנסת ה-24 נראה שהעימות על הקול החרדי בין תנועת ש"ס למפלגת יהדות התורה בעיצומה, כשבתווך נמצאים עשרות מאוכזבים ממפלגת יהדות התורה בעקבות הטיפול הכושל בתקופה הקורונה.

היום פתחו בש"ס את הקמפיין, ועוד בטרם נשא דברים השר אריה דרעי, מנחה הכנס, אבי מימרן, הציג את השר אריה דרעי כמי שהיה היחיד שדאג לאינטרס החרדי בתקופת הקורונה, בעוד השרים (ליצמן) האחרים נעלמו והסתייגו מהאחריות שלהם לדאוג לנושאים החרדים, ובהם מתווה בתי הכנסת בימים הנוראים, מתווה בתי הכנסת בכלל, מלוניות ועוד.

מאוחר יותר נשא השר דרעי דברים בפני הפעילים, שם הציג עצמו כמי שהיה היחיד מבין הנציגים החרדים שפעל למען הציבור החרדי בממשלה בפורמים השונים: "כל מה שקשור לציביון היהודי", אמר דרעי, "אם זה בתי כנסת חתונות, מקוואות וכו׳, כל הדברים שקשורים למעגל הדת היהודי לצערי הרב הייתי היחיד כקול קורא בממשלה. יש עוד שרים דתיים, יש עוד שרים חובשי כיפה אבל בנושאים האלו היינו הכתובת היחידה".

מול הקמפיין הזה של דרעי וש"ס, ימצאו עצמם ביהדות התורה עם קולות בשולי המגזר האשכנזי שיקראו לתמוך בש"ס והאכזבה על הנציגות החרדית בכנסת בתקופת הקורונה תצוף, ותחזיר את הכעס שעלה ברחוב החרדי בזמן הטלת הסגר השני על הערים החרדיות והשכונות החרדיות בעיר ירושלים.

ביהדות התורה יחזירו במלחמה לש"ס וצפויים לחדד את המסר הדתי, ולנסות להבדיל בין יהדות התורה לש"ס כמי שדאגו יותר לנושאי הדת בכנסת, כשהם אף ינסו לפזול לאלקטורט של ש"ס בקרב יושבי הפריפריה, כשבהמשך יוציאו את הקמפיין ראש בראש מול ש"ס.

יו"ר דגל התורה משה גפני שיגר הבוקר (ראשון) מכתב אל נציגי התנועה ברחבי הארץ, שם כתב: "אין כל סיבה שאלפי קולות מהפריפריה שבעבר לא תמכו או לא זכו להצביע עבורנו, לא יעשו זאת הפעם, והגיע הזמן לפעול בכל החזיתות כדי להצליח יותר מבפעמים קודמות, ובכיוונים חדשים מתאימים בהם ניתן וצריך לפעול להגדלת הכוח הפוליטי החרדי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני פעם ראשונה יצביע שס  

  אשכנזי

  • אני אשכנזי גאה ושם רק שס 

   אברמי

 2. בזמן הקורונה אברך בכולל קיבל 250₪מילגה  (ל”ת)

  בחרתי ש"ס

 3. החרדים לא שוכחים לאריה דרעי מי ביקש סגר על בני ברק ,ומי אמר שהציבור החרדי צריך חשבון נפש ,בזכותו יש המון נושרים בציבור הספרדי  (ל”ת)


 4. לא נשכח ולא נסלח  

  צח

 5. הגיע הזמן לחילוף גפני ודרעי  

  דודי

 6. מכלוף הלכלוך דאג להצביע בעד המצב של קנסות ומכות לחרדקים בצורה לא שוויונית לטובת שלמות הגועליציה.  (ל”ת)


 7. ברוררררר  

  אישפוי

 8. דרעי למד מביבי אני ואני ואני  


  • גפני דאג למשהו?! בא אתה מבולבל (ל”ת)


  • בלי גפני הישיבות היו כל הקורונה סגורות!!!!!!!!! (ל”ת)


 9. גפני צריך הרבה קולות מהספרדים התמימים שבשדות . כדי שהייה יותר כוח לגזענות  

  ני הפרעק

 10. העבריין דאג רק לעצמו. סידר לבנו ג'וב של עשרים אלף בחודש. משפחה של גויים ברברים רודפי בצע וכבוד. גנטיקה של הרי האטלס.  (ל”ת)

  יהודי מזרחי

 11. כאלו שקרנים כולם !!!! אני לא מצביע לשום מפלגה דרעי בכלל לא דאג שום דבר חץ מדבר אחד להתחנף לנתניהו והוא הסכים לנתניהו הכל אף לסגור את בתי הכנסת והשקרן הזה כעת רוצה את הקולות שלנו חוצפן  (ל”ת)

  מוישי

 12. בעיקר דרעי דברת בתקשורת נגד החרדים  

  קובי

 13. נמצאים עשרות? הכתבים שלכם בכלל יודעים תחביר? עשרות אנשים זה 20-90 איש. אם רק 20-90 איש מאוכזבים מפעולתן של המפלגות החרדיות הם לא היו ממהרים לנסות לרמות שוב את הציבור לפני הבחירות כמו שעשו בבחירות הקודמות שרימו עשרות אלפים. יש עשרות אלפים שמאוכזבים מהם. לא עשרות. כך או כך למדנו שאין הבדל לממשלה איתם או בלעדיהם. נביע את דעתינו עליהם בקלפי אם בכלל ושיתחילו מלפטר את ליצמן המסית הלאומי והמושבע הציוני  (ל”ת)


 14. משה ארבל חסיד שוטה של בית המשפט  

  אוריאל

 15. השרים ה'חרדים' בכנסת דאגו לשלומו הפוליטי של אדונם מר נתניהו ולכן לא היה להם זמן לעסוק בענייני הציבור שבחר בהם.  (ל”ת)


 16. המון חרדים יצביעו הפעם שס יש הרבה מירמור על ג  

  חיים

  • הבעיה בג' לא נפתר בש"ס... 

   אשכנזי

 17. בבחירות הבאות, יהדות התורה עם 5 מנדטים או מגרדים חזק את אחוז החסימה  (ל”ת)


 18. אתה דאגת שיסגרו בתי כנסת, בתי ספר, מקוואות, ועוד.  (ל”ת)


 19. לא מגיע לגפני להתקדם, הבנ"א הזה צריך לפרוש לגמלאות והיה עדיף שהיה עושה את זה לפני שנתיים  (ל”ת)


 20. דערי הביתה!!!!!  


 21. היחיד שעזר לחרדים בקרונה זה טייב מש"ס דרעי לא עשה כלום!!!  (ל”ת)


 22. דרעי דאגת למכור את החרדים חינם בקורונה, לך שב בבית, לקקן מושחת. לא צריך את הטובות שלך  (ל”ת)


;