1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

תרחיש האימים שיוצג לשרים: גל תחלואה קטלני באזור חג הפסח

הקורונה פה בשביל להישאר: מודל מטריד שיוצג מחר לשרים חוזה גל תחלואה קשה במיוחד בחודשים מרץ-אפריל בעקבות המוטציה הבריטית שמתפשטת בארץ • המוטציה עשויה להחליף את הנגיף הקיים • ואיך זה ישפיע על היציאה מהסגר, והאם הבחירות יידחו?

קובי בורנשטיין, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 20:56

הבחירות יידחו? מחלקת קורונה בבית החולים זיו בצפת מחלקת קורונה בבית החולים זיו בצפת צילום: דוד כהן, פלאש 90

למרות הסגר המקיף ונתוני ההתחסנות לקורונה משביעי הרצון, תרחיש האימים שיוצג מחר לשרים חוזה כי למרות הכל נראה בישראל גל תחלואה גדול וקשה - אף יותר מהגלים האחרונים, בחודשים מרץ-אפריל - כך מדווח ירון אברהם בחדשות 12.

על פי הדיווח, במודל שיוצג לשרים יובא כי גם אם הקורונה תחלוף, המוטציה - שמתפשטת במהירות שיא, עלולה להתפשט בארץ ולמעשה להחליף את הנגיף הקיים, כלומר כל החולים באותו פרק הזמן, יחלו במוטציה ולא בנגיף הקיים.

בעקבות כך צפוי גל תחלואה קשה מאוד באביב, ייתכן ואף קשה מקודמיו. גם המודל של פרופ' ערן סגל מצביע על כך שבאמצע מרץ עלולים להיות בישראל 8,000 מאומתים ביום ו-400 חולים קשה. 

בביקור שערך במתחם החיסונים בבית שמש אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מחר נקיים את ישיבת הממשלה בנושא הקורונה. המוטציה משתוללת בעולם ומדינות אחרות מדברות על סגר עד אפריל. זה לא המצב אצלנו, אך יכול להיות שנידרש לתקופה קצרה מוגבלת נוספת. בכל מקרה לא נאריך את הסגר ליותר משבועיים". שר הבריאות יולי אדלשטיין גיבה את נתניהו והוסיף כי "אין ברירה אחרת".

נציין, כי בתדריך לכתבים החרדים שהעביר הערב פרויקטור הקורונה לציבור החרדי רוני נומה הוא דיווח כי נכון להיום, נראה שבמגזר החרדי ישנה מגמת התייצבות בבלימה, וכי "תוך 48-72 שעות נדע אם זה מוביל לירידה או שנראה עלייה מחדש".

לדבריו, מתוך 5,616 מאומתים ביממה האחרונה, 1,661 הם מהמגזר החרדי. כ-30% מסך התחלואה היומית. ממוצע החולים החרדי בשבוע שעבר עמד על 34% מכלל החולים. במגזר החרדי ישנן 22.1% בדיקות חיוביות לעומת 9.2% במגזר הכללי. הוא ציין כי 11 אחוזים מהמאושפזים - המונים בערך 120 חולים, הינם חרדים. עם זאת, רבים מהמגזר מבקשים להתאשפז באשפוז קהילתי ואינם מדווחים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בליל הסדר לא נהיה בסגר... אור לגויים. חושך על פני תהום.  (ל”ת)

  זיבי מעשיהו

 2. מה עם החיסונים  


  • תתפלל לד' (ל”ת)


 3. בקיצור הם מתכננים מעכשו סגר בפסח  


  • אנשים נהרגים כאן כמו זבובים ומה שמטריד אותך זה בילויי פסח??? 

   יכ

 4. הקוספירטורים צדקו לגמרי... עובדים על הציבור במטרה לפגוע בו.  (ל”ת)


 5. חשוב מאד .אחרי ברכת מזון וואו ממש פרט חשוב  

  ט

 6. מאיפה הבאתם את זה? לא ראיתי את זה בשום אתר חדשות אחר.  (ל”ת)


 7. ברוררר חגי ישראל מתקרבים  

  דודוי

 8. זה היה צפוי, וכל מי שחשב שנשב בליל הסדר יחד כבר ימציאו משהו לפנק אתכם שתישארו בבית, בהצלחה לכבשים  (ל”ת)


 9. מה שבאמת מטריד  

  יהודי

;