1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

ברק הודיע: לא אתמודד; כוונה טובה לאיחוד בגוש

אהוד ברק מודיע לפעילי מפלגת העבודה כי לא יתמודד על ראשותה. למרות הלחצים שהופעלו עליו בימים האחרונים. "השיקול העיקרי לנגד עיני הוא הסיכוי לאחד גוש גדול שיוביל להקמת ממשלה"

ארי קלמן, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 21:24

"השיקול העיקרי לנגד עיני" אהוד ברק במסיבת עיתונאים אהוד ברק במסיבת עיתונאים צילום: פלאש 90

בשבוע הבא יתקיימו הפריימריז על ראשות מפלגת 'העבודה', בינתיים במענה ללחץ שהופעל עליו להתמודד על ראשות המפלגה, הודיע היום (שני) ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כי הוא לא יתמודד על הנהגת המפלגה.

ברק כתב היום לפעילי המפלגה, והודה להם "על האמון המרגש המקופל במאות פניותיכם אלי לחזור ולעמוד בראש המפלגה, מפלגה שהקימה את המדינה ושהיתה ביתי הפוליטי לאורך מרבית שנות חיי".

בפוסט שפרסם הסביר ברק, "השיקול העיקרי לנגד עיני הוא הסיכוי לאחד גוש גדול שיוביל להקמת ממשלה שתתמודד עם עומק המשבר האנושי-כלכלי, עם תעתועי הקורונה ועם שיקום אמון האזרחים בשלטון ובמוסדות הדמוקרטיה"‪.‬

לדברי ראש הממשלה ויו"ר 'העבודה' לשעבר, "בבירור שערכתי עם כמעט כל הנוגעים בדבר, מצאתי הרבה רצון וכוונות טובות אך עדיין לא את ההבשלה הדרושה להכרעות על כינון גוש כזה. לא עלה בידי להביא לכך שנדע, כבר כעת, כי בידינו להוביל לאיחוד במערך מפלגות משולש ובו ׳יש עתיד׳, ׳הישראלים׳, ׳העבודה׳ וחלק מהמפלגות החדשות שקמו בגוש לאחרונה, איחוד אשר בעיני הוא תנאי הכרחי להחלפתו של השלטון".

"בלב כבד", הודיע מי שעמד בעבר בראש מפלגת 'העבודה', "בתנאים האלה הגעתי למסקנה שלא יהיה נכון שאעמיד את מועמדותי בבחירות ליו"ר העבודה", שכעת נראה כי המועמדת בעלת הסיכויים הגבוהים לנצח היא מרב מיכאל שמתמודדת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה אתה לא מתמודד ?  


  2. ברק  


  3. ברוך שפטרנו מעונשו של אהוד ברק  

    שפוי

;