1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

למרות הדיוק הנמוך: רוב הציבור יסכים לבדיקות קורונה מהירות

סקר חדש שבוצע לקראת הדיון בוועדת החוקה על הדרכון הירוק קובע כי רוב הציבור מוכן לבצע בדיקת קורונה מהירה • 32% מהצעירים בישראל לא מוכנים להיבדק, 83% מהאזרחים הוותיקים כן יהיו מוכנים וכך גם יהיו מוכנים 62% מהדתיים והחרדים

אהרן מילר, ה' שבט תשפ"א 18/01/2021 22:13

תשובות תוך 15 דקות חרדי מתחסן מפני הקורונה חרדי מתחסן מפני הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שהושג אישור מוועדת ההסכמות של פגרת הכנסת, קיימה הבוקר (שני) ועדת החוקה בראשות חבר הכנסת יעקב אשר, דיון מעקב נוסף אחר יוזמת הדרכון הירוק למתחסנים, מחלימים ולנבדקים כמו גם דיון בנושא הבדיקות המהירות.

לקראת הדיון והתחלת השימוש בדרכון הירוק, בכפוף לפתיחת המשק, אשר יכלול בין היתר בדיקות מהירות בכניסה לאירועי תרבות וספורט, כמו גם למוזיאונים וכנסים ויתכן ויופעל גם בחדרי כושר מסעדות, בתי קפה, קניונים, מלונות ובריכות שחיה, יצאו חברת המחקר והייעוץ האסטרטגי 2thePoint לבדוק האם הציבור מוכן לבצע בדיקת קורונה מהירה.

על פי תוצאות הסקר, רוב הציבור, 76% יהיה מוכן לבצע בדיקת קורונה במידה ויציעו להם לבצע בדיקה מהירה ולקבל תוצאות בתוך 15 דקות, לעומת 24% שהיו מסרבים לעשות זאת, וזאת למרות שהדיוק שלה נמוך יותר, עובדה אשר הוצגה למשתתפים בסקר.

על פי עורכי הסקר בין המשיבים בחיוב לביצוע הבדיקה בלטו האזרחים הוותיקים בני גיל 65 ומעלה אשר 83% מהם היו מבצעים, כמו גם בני 55 עד 64 שלא פחות מ-81% מהם היו כן עושים בדיקה מיידית.

עוד עלה מהסקר כי גם בקרב הצעירים אשר 32% מהם לא יהיו מוכנים להיבדק, עדיין נרשם רוב לביצוע בדיקה מיידית שכן 68% מהצעירים ציינו שיסכימו לבצע בדיקת קורונה.

בסקר פולחו גם התשובות של בני המגזר החרדי והדתי, מנתוני הסקר עולה כי 62% מהדתיים והחרדים יסכימו לביצוע בדיקת קורונה מהירה, מול 38% שהצהירו כי לא ייבדקו בבדיקה שכזו.

יצוין, כי הסקר נערך על ידי חברת המחקר והייעוץ האסטרטגי 2thePoint בניהולן של עדי ענבר ותמי בירמן ובייעוץ מדעי של אבינעם ברוג, בקרב 503 נשים וגברים בגילאי 18 ומעלה המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה במדינת ישראל ביוזמת סופיה ישראל, בדיקות מיידיות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. 32% ו-38% אנשים עם שכל ישר.  

    יפת

;