1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

האם טראמפ ישחרר את החסיד שנידון ל-800 שנות מאסר

טראמפ צפוי לפרסם היום את רשימת האישים שבחר להעניק להם חנינה לפני עזיבתו את התפקיד מחר. בין הממתינים בכיליון עיניים להיות ברשימה, הוא חסיד מברוקלין בשם שלום וייס ששבר שיא בתולדות ארה"ב, כאשר נידון בשנת 2000 ל-800 שנות מאסר ולקנס כספי עצום

יענקי פרבר, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 09:40

שעות לפני עזיבתו את הבית הלבן דונלד טראמפ/שלום וייס דונלד טראמפ/שלום וייס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/באדיבות המצלם

נשיא ארצות הברית היוצא, דונלד טראמפ, השקיע שעות רבות בסינון שמות ועבר על המלצות רבות להענקת חנינה והרכיב רשימה שתיחשף היום (שלישי), שעות ספורות לפני שיעזוב את תפקידו באופן רשמי. על פי דיווחים מוקדמים מדובר בקרוב למאה איש שיזכו לחנינה מהנשיא ה-45.

בין האסירים שאולי יקבלו חנינה, נמצא שלדון סילבר היהודי, שלאחר שני משפטים וערעורים, מרצה עונש של שש וחצי שנות מאסר. סילבר היה בעברו אחד האישים המשפיעים והדומיננטיים בניו יורק ואף שימש בתפקיד יו"ר בית הנבחרים של ניו-יורק. במשך כמעט חמש שנים הצליח להינצל ממאסר לאחר שהורשע פעמיים באשמת שחיתות, ביולי 2020 הוא הפסיד סופית את החופש, כשנגזרו עליו 78 חודשי מאסר בפועל.

סילבר בן ה-76, המשתייך למפלגה הדמוקרטית, עורך דין במקצועו ומי שהנהיג את המפלגה הדמוקרטית בניו-יורק למעלה מעשרים שנה, התגורר בלואר-איסט-סייד, המחוז שהוא ייצג - עד שנעצר והורשע בשורת אישומים שכללו הונאה, סחיטה והלבנת הון - כשגרף לכיסו 4 מיליון דולר, בכך שעזר ליזמי נדל"ן.

הוא נבחר לראשונה בשנת 1976 וכיהן בתפקיד 21 שנים במהלכן הטיל אימה על רבים, עד שהתפטר לאחר מעצרו ב-2015. סילבר, בוגר 'ישיבה יוניברסיטי', נהג להופיע באירועים יהודיים עם מגבעת חרדית שחורה וכיפה, אולם כשהופיע בבית הנבחרים - לא חבש כיפה לראשו.

אסיר נוסף שמקווה להיכלל ברשימת הזוכים לחנינה, הוא חסיד מברוקלין בשם שלום וייס, המתקרב לשנתו ה-70, המרצה את עונש המאסר הארוך ביותר שניתן אי פעם על עבירות צווארון לבן - יותר מ-800 שנות מאסר, מאז שנת 2000, בגין סחיטה, הלבנת הון, תכנית הונאה של חברת ביטוח בסכום של 450 מיליון דולר, שהובילה לקריסתה. במשך שנה היה במנוסה, עד שנעצר באוסטריה והוסגר לארצות הברית. בנוסף למאסר נקנס בסכום עתק - 123 מיליון דולרים. 

לאחר הגשת ההמלצה לנשיא ארה"ב טראמפ, פרסמו קהילות רבות בניו יורק, מודעות הקוראות להתפלל להצלחת ההשתדלות לשחרורו של שלום וייס, שהיה תומך תורה וחסד לפני שהסתבך בפלילים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רק באתר המעוות שלכם ייקרא עבריין שסחט והונה אנשים בתואר "חסיד"  


 2. למה לשחרר עבריינים בגלל שהם מאנ"ש .מעשיהם גורמים לחילול ה" ולאנטישמיות.  (ל”ת)

  משה

  • 20 שנות מאסר לא מספיק לך? 

   אני

 3. "הסתבך בפלילים" לא הסתבך. פשוט עבריין. אתם מגנים על אנסים רוצחים , לוקח שוחד , חסרי גבולות, אלוקים יבוא איתכם חשבון.  (ל”ת)

  חרדי אמיתי

 4. החרדים כנראה האם האפיקרוסים הגדולים ביותר  

  בושה וחרפה

  • לשאלתך - כן. לא כל אדם שלבוש שחור הוא חרדי. רוב הציבור היום לא חרד לדבר השם בכלל. אבל נשארים בתוכו רק כי זה מה שהם מכירים וככה גדלו וחונכו. לא מפני שזה מהווה את השקפת עולמם (ל”ת)


  • מה מחפש חילוני באתר חרדי  (ל”ת)

   בערעל

 5. איכס. מתאים לקהילה המסויימת לסנגר על גנב ומחלל ה'  (ל”ת)


 6. היום כל מה שצריך בשביל להיות חסיד זה לשים שועל על הראש. זה הכל. לא עבודת המידות לא עבודת המקום לא בין אדם לחבירו. רק לקחת שועל ולשים על הראש וזהו. אבותינו שבאמת היו להם מידת חסידות זועקים בקבריהם  (ל”ת)


 7. הלואי  


 8. שימו לה איך מכנים אותו במודעה  


 9. אוי להם לחסידים הנבערים שאין להם תקנה עולמית  

  אלו לי י דמסתפינא הווא אמינא

 10. גוליבר  


 11. פדיון  

  דני

 12. ישנם "חרדים" שלא רק קורונה לא מענין אותם אלא כל חוק! מותר להם לגנוב ולאנוס ואחר כך הם גיבורים בקהילה שלהם!  


;