י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
מְקַבְּלִים עֲלֵיהֶם עֹל מַלְכוּת שָׁמַיִם

"מדובר בילד יהודי שניצל בעור שיניו מכפר ערבי"

נערים יהודיים שחזרו לעם ישראל ערכו את מסע בר המצווה שלהם בביקור אצל גדולי המקובלים שליט"א במעונם בירושלים • אחרי שהתברכו וקיבלו מהם את התפילין מתנת יד לאחים, המשיכו ליום כיף באזור • את היום המיוחד סיימו על קברו של שמואל הנביא, וכששמעו את סיפור מסירותה של אימו הגיבו בצורה שהותירה את אנשי יד לאחים מרוגשים במיוחד • יד לאחים: אנו המשפחה שלהם וככזו הם מקבלים מאיתנו את המעטפת המלאה שמקבל כל נער שוגג את בר המצווה שלו

"מדובר בילד יהודי שניצל בעור שיניו מכפר ערבי"
הנער שניצל צילום: דוברות יד לאחים

שלשה נערים עם סיפור חיים דומה – בנים לאימהות יהודייה ואבות מוסלמים שנולדו בכפר ערבי, חולצו על ידי מחלקת הבטחון של יד לאחים ונטמעו מחדש בעם ישראל, עברו בשבוע האחרון את הרגע המכונן והמרגש ביותר שלהם עם הגעתם לגדולי המקובלים שליט"א, כדי לקבל מהם את התפילין המהדורות והמפוארות שרכש עבורם יד לאחים לקראת הגעתם לגיל מצוות.

את היום הגדול החלו הנערים בביקור אצל הרב יעקב עדס שליט"א, מישיבת המקובלים בירושלים שעוקב תדיר אחר פעילות יד לאחים ומלווה אותה מקרוב, אשר קיבל אותם בחיבה יתירה, שמע את אשר ליבם וברך אותם על כניסתם לגיל בר מצווה ואת קבלת עול מלכות שמיים עליהם כיהודים כשרים. באופן נדיר במיוחד, הניח הרב על זרועו, האחד אחרי השני את שלשת זוגות התפילין שרכש יד לאחים לנערי בר המצווה, ועל כל אחד ואחד מהם כיוון ארוכות כוונות מיוחדות ומסוגלות שישפיעו עליהם בקדושה וטהרה.


בביקור אצל הרב • קרדיט: דוברות יד לאחים

ממעונו של הגר"י עדס המשיכו הנערים עם מלוויהם מיד לאחים אל זקן המקובלים, המקובל המלוב"ן, הרב דוד בצרי שליט"א, שהתרגש מאוד לפגוש בהם, קיבל אותם בחמימות ובירך כל אחד מהם. הרב שמח לשמוע מקרוב על הפעילות הענפה להצלת נפשות של יד לאחים, ובירך להצלחה את נציגי הארגון שסיפרו לו כי באותה השעה בדיוק שמים אנשי מחלקת הבטחון של הארגון את דרכם לבית ג'אלה שבנפת בית לחם כדי לחלץ אישה יהודייה עם ארבעת ילדיה הרכים. 

לאחר המסע הרוחני שעברו, המשיכו הנערים עם מלוויהם מיד לאחים לסעודת מצווה מיוחדת שנערכה להם, השתתפו ברכיבה חווייתית על סוסים וסיימו את היום בתפילה מרגשת על קבר שמואל הנביא. מה רבה הייתה התרגשותם של אנשי יד לאחים, למשמע תגובתו של אחד הילדים לאחר שזה שמע מהם על ההיסטוריה של המקום ועל מסירות נפשה של חנה אם שמואל למענו: "האימהות שלנו שברחו מהכפר הערבי למרות כל הסיכונים, כדי לפתוח עבורנו עתיד חדש, עשו צעד אמיץ לא פחות מזה של חנה"...

ביקור אצל הרבנים • קרדיט: דוברות יד לאחים

במחלקה להצלה מטמיעה של יד לאחים אומרים: "בכל פעם שילד יהודי שניצל בעור שיניו עם אימו מכפר ערבי מגיע לגיל מצוות, אנו עושים הכול כדי להסביר לו כמה חודשים לפני כן בצורה החווייתית ביותר את המשמעות המיוחדת של הגיל הזה. בנוסף, אנו עושים על מאמץ כדי לא לחסוך בהוצאות כלשהן וחוגגים את בר המצווה שלו בדיוק כפי שכל ילד יהודי אחר, בן גילו, עושה זאת. אנו המשפחה שלהם וככזו הם מקבלים מאיתנו את המעטפת המלאה שמקבל כל נער שוגג את בר המצווה שלו. לנערים האלו אין דמות אב מחבקת ומלווה בחייהם ואנו עושים הכל על מנת לענות גם על הצורך הזה שלהם.

 

 

יד לאחים כפר ערבי נישואי התבוללות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד