1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סגר בגלל החרדים? דרעי תקף את 'כחול לבן': "שקר ועוול נוראי"

"ההסתה נגד החרדים שוברת שיאים בימים האחרונים ולצערי לא מדובר רק בחברי אופוזיציה, אלא גם באנשים שיושבים כאן בישיבת הממשלה". כך יו"ר ש"ס בישיבת הממשלה שאישרה כי הסגר יוארך. הוא תקף ספציפית את שרי כחול לבן והציע להם לחבור למסית אביגדור ליברמן

ארי קלמן, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 19:32

משיב למסיתים ולמכלילים השר דרעי השר דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בישיבת ממשלה סוערת שעסקה בהארכת הסגר בעשרה ימים, יצא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי במתקפה כנגד מי שתוקף ומסית את הציבור החרדי, כשהוא מכוון את דבריו גם כלפי חברי הממשלה מ'כחול לבן'.

״ההסתה נגד החרדים שוברת שיאים בימים האחרונים ולצערי לא מדובר רק בחברי אופוזיציה, אלא גם באנשים שיושבים כאן בישיבת הממשלה", פתח דרעי בהתייחסו ל'כחול לבן' והמליץ להם להתחבר לישראל ביתנו לקראת הבחירות.

דרעי ציין בפני השרים: "גם אני לא אהבתי את מראות החתונות אתמול בבני ברק ופרסמתי אמש הודעה תקיפה נגד הפרות הנחיות משרד הבריאות. טענתי כי מדובר בחילול השם וקראתי להפסיק מיד את ההפרות שגורמות למוות ועליית התחלואה".

דרעי הוסיף, "שמעתי את מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים מדברים על אכיפה שווה במגזר החרדי, אבל זה לא מפריע לאנשים להסית", תבינו, אמר דרעי לחבריו בממשלה, "החרדים אינם מקשה אחת".

לדברי יו"ר ש"ס דרעי בממשלה, "רוב הציבור החרדי מקפיד הקפדה גדולה על כל הנחיות משרד הבריאות. יש תחלואה גבוהה במגזר החרדים כי בכל בית אב יש בממוצע 8,7 חולים כי המשפחות גדולות. במשפחות במגזר הכללי המספר נמוך בהרבה. אם תבדקו את מספר החולים לפי משפחות אב תראו שאחוזי התחלואה נמוכים בהרבה".

"עוד דבר", אמר דרעי, "היום היו למעלה מעשרת אלפים חולים. גם ללא החולים החרדיים היינו נמצאים במספרים גבוהים שהיו מחייבים את המשך הסגר. אז מדוע לטעון שכל המדינה נכנסת לסגר בגלל החרדים? זה שקר ועוול נוראי. שמעתי גם שמפרסמים שאחוזי החיסונים ביישובים החרדים נמוכים ביחס לשאר היישובים. קחו למשל ערים כמו מודיעין עילית וביתר עילית, יש שם בעיקר אוכלוסיה צעירה שטרם הגיעה זמנה להתחסן".

לשרי 'כחול לבן' אמר דרעי: "שומע את המתקפות שלכם על החרדים, אני מציע לכם להתאחד עם ליברמן זה הכי מתאים לכם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אז בגלל מי?  (ל”ת)

  א

 2. אין על אריה דרעי עוקץ בבטן הרכה  (ל”ת)


  • אין על דורעי 

   חיים

 3. השבת עלבונה תתבע  (ל”ת)


 4. כ 40 אחוז מהמאומתים הם מהמגזר החרדי  

  שקרן

 5. ומי בסוף מת מהשקרים? החילונים? לא.  

  H

 6. הכל התחיל בגלל שאיפשרו לטוס לחו"ל  


 7. האמת חייבת לצאת יש הרבה חולים חילוניים  

  דני

;