1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

החרדים מתבצרים • בגיבוי נתניהו: כחול לבן יקדמו את העלאת הקנסות

ראש הממשלה נתניהו המתמודד על קרב חייו ונראה רחוק מהקמת ממשלה לאחר הבחירות, יוצא להרפתקה מסוכנת מול המפלגות החרדיות, היחידות שנותרו לו עדיין נאמנות ומעניק ל'כחול לבן' חופש פעולה, לחוקק את העלאת גובה הקנסות נגד מפרי הנחיות הממשלה בסגרים 

ארי קלמן, ו' שבט תשפ"א 19/01/2021 22:12

תוך כדי מערכת הבחירות שוטרים אוכפים את הנחיות הקורונה שוטרים אוכפים את הנחיות הקורונה צילום: דוברות המשטרה

לאחר שהעלו כתנאי לאישור הארכת הסגר את העלאת הקנסות למפרי ההנחיות, ב'כחול לבן' מציגים הערב (שלישי) סיכום לפיו מתווה העלאת הקנסות יקודם, כשהח"כים החרדים עדיין מתבצרים בהתנגדותם.

ב'כחול לבן' מסרו הערב (שלישי) כי במהלך ישיבת הממשלה סוכם על "הגברת האכיפה תבוצע על ידי המשטרה באזורי תחלואה, וחוק הקנסות יקודם בכנסת בהובלת כחול לבן", נמסר.

בסיעות החרדיות הכחישו סיכום והודיעו כי התנגדותם עדיין עומדת בעינה, ואילו בכירים בממשלה טענו כי ראש הממשלה הודיע לשרת התיירות אורית פרקש הכהן מ'כחול לבן' כי "אם אתם מצליחים להביא רוב בכנסת - בבקשה תקדמו".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מאוחר יותר אמרו ב'כחול לבן' כי שר הביטחון בני גנץ פנה למזכירות הכנסת בכדי שיפעלו לכינוס מליאת הכנסת כבר מחר (רביעי). גנץ הנחה את יו"ר סיעת 'כחול לבן' בכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, להוביל את המהלך בכנסת וציין כי מדובר "בפיקוח נפש".

כזכור, לפני חודשיים, לאחר הסגר השני, כשנפתחו המוסדות החרדים, החליטו בממשלה להעלות את גובה הקנסות, כשהצעת השיא היתה - קנס בגובה 25,000 שקלים על פתיחת מוסד בניגוד להנחיות. אולם לאחר דין ודברים, הקנס ירד תחילה ל-15,000 שקלים ולאחר מכן לעשרת אלפים.

גם לדרישה זו התנגדו ראשי המפלגות החרדיות שנפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמנע את העברת את העלאת גובה הקנסות, כשבמסגרת שיחות שקיימו עם יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין, נשקלו כמה אפשרויות לפשרה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם לא יצפצפו על ההנחיות לא ישפכו דמים ולא יקבלו דוחות. על מה ההתנגדות? מי שמצפצף על ההנחיות גם מצפצף על הוראת גדולי ישראל.  (ל”ת)


 2. כל הכבוד לביבי!!  

  שרגא

 3. כל הכבוד לגנץ  


  • גנץ 


 4. מדוע באתר חרדי מתנוססות כאלה כותרות  


 5. שכל  

  סוף סוף!

 6. לקנוס ולהעמיד לדין כל מי ששותף בסגירת מוסדות חינוך שתוצאותיו רצח ילדים צעירים שמכונת הנשמה לא יעזור להם ולא חיסון מאות או אלפי הנושרים דמם על ידיהם של משתפי הפעולה עם השלטון , סוגרי המוסדות רוצחים  (ל”ת)


 7. איבדתם את זה. זה לטובת החרדים, ולמניעת חילול ה'  (ל”ת)

  שכל ישר

 8. מה הבעיה של המפלגות החרדיות בהעלאלת הקנסות?  

  ש

 9. מצוין, חייבים להעלות את הקנסות  (ל”ת)


 10. הח"כים החרדים מתנהגים כמו רוצחים  


 11. מדהים איך רגליכם מובילים אתכם להשמדה המונית בלתי נתפסת!  (ל”ת)

  בועז

 12. בתור חרדי שלא גר בבני ברק  

  יהודה

 13. למה קנסות - להכניס את האדמו"רים החמורים לכלא!  

  עזרא

  • חרדי שחושב 


 14. המפלגות החרדיות  


;