1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

זיהה לוחמי חמאס ומכר להם רחפנים למעקב אחר צה"ל

כתב אישום הוגש נגד אדם שמכר שלושה רחפנים אשר הוברחו לעזה, כאשר הוא מודע לכך כי החמאס וארגוני טרור אחרים משתמשים ברחפנים לצורך צילום של תנועת צה"ל בגבול

אהרן מילר, ז' שבט תשפ"א 20/01/2021 23:35

הוגש כתב אישום pixabay pixabay

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בבאר שבע, כתב אישום נגד ענאן אבו דהיר, בעל חברה למסחר מוצרי אלקטרוניקה משכם, אשר הבריח לרצועת עזה רחפנים שמשמשים את ארגוני טרור לצילום תנועות צה"ל בגבול, כמו גם סוללות לרחפנים וציוד אחר שכניסתו לרצועה אסורה על פי חוק.

כתב האישום מייחס לנאשם שלושה אישומים בגין ביצוע עבירות של איסור פעולה ברכוש אסור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות לפי חוק הפיקוח על יצוא בטחוני, ועוד.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, הנאשם היה בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום בעל חברה למסחר למוצרי אלקטרוניקה בשם "מילניום טכנולג'י" ועסק בין היתר במסחר ברחפנים, בסוללות רחפנים ובציוד למחשבים. הנאשם עסק במסחר גם עם רצועת עזה.

בין השנים 2020-2017, קשר הנאשם קשר במספר הזדמנויות עם תושבי הרצועה, שסבר וזיהה כי מדובר בפעילי חמא"ס, ובמסגרת הקשר, רכש רחפנים, סוללות לרחפנים וכוננים למחשבים, אשר הוברחו באמצעותו או באמצעות אחרים לרצועת עזה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם מכר 3 רחפני PHANTOM בתמורה לכ-18,000 ש"ח, אשר הוברחו לעזה, כאשר הנאשם מודע לכך כי חמא"ס וארגוני טרור אחרים משתמשים ברחפנים לצורך צילום של תנועת צה"ל בגבול.

בנוסף בלפחות חמש הזדמנויות שונות, רכש הנאשם סוללות מחברות ישראליות, לאחר מכן הוציא את הסוללות מהקרטון בו היו ארוזות ושעליו צוין כי מדובר בסוללות לרחפנים והניח את הסוללות יחד עם סוללות אחרות המותרות להכנסה לרצועת עזה, כאשר הסוללות לא צוינו בחשבוניות שבהן פורטה הסחורה המותרת. הנאשם הכניס לרצועת עזה כ-45 סוללות שהן מוסתרות בתוך הסחורה המותרת.

כמו כן, העביר הנאשם לרצועה כונני אחסון האסורים להעברה לעזה ללא היתר, כשהם מוסתרים בתוך ציוד תקשורת שהיה עליו היתר. ובבדיקה שנערכה ביום 1.12.20 במעבר כרם שלום, נתגלו הכוננים המוסתרים בתוך ציוד התקשורת, והכוננים וציוד התקשורת הוחרמו.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי ויחידת פח"ע דרום במשטרת ישראל. תוך שהפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;