1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

הראשון לציון: "הפורעים הם נוער שוליים, להוקיע אותם"

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס לאירוע הצתת האוטובוס בבני ברק: "הפורעים בבני ברק הם נוער שוליים מחללי ה' יש להתנער מהם, דרכם אינה דרך התורה, קורא לרשויות הרווחה לטפל בהם ולמחנכים ללמדם מידות ודרך ארץ. אין שום הצדקה למעשי אלימות ויש לחדול מכך מיד". צפו בוידאו 

משה ויסברג, י"ב שבט תשפ"א 25/01/2021 12:25

הכאוס בעיר התורה הראשל"צ הגר"י יוסף הראשל"צ הגר"י יוסף צילום: באדיבות המצלם

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס לאירועים האחרונים בבני ברק ובשיאם להצתת האוטובוס על ידי נערי שוליים. 

בדבריו אמר: "שמעתי בכאב רב ובזעזוע על האלימות הקשה והחילול ה' החמור שנעשה בימים האחרונים בכמה מקומות ברחבי הארץ, והתנהגותם האלימה של קומץ נערים מנוערים מן התורה ומהמידות ודרך ארץ שמבצעים מעשי אלימות בימים האחרונים".

"בוודאי שאין שום הצדקה למעשים חמורים מעין אלה, אותם שעושים מעשים כאלה בשם התורה, הם מחללים שם שמים ברבים". הרב הראשי הביא את הגמרא ביומא שם מבואר כי עוון חילול ה' הוא עוון הכי חמור שיש, אפילו יהיה לו ייסורים אפילו יעבור עליו יום הכיפורים ויחזור בתשובה לא מתכפר לו העוון הזה.

"לכן" אמר הראשון לציון "יש להוקיע את אותם פורעים ולהתנער מהם. דרכנו כדרך התורה ודרך ארץ קדמה לתורה,  וחובה קדושה על ראשי העיר ועל רשויות הרווחה בעיר בני ברק להתגייס לטיפול מיידי בנוער זה, שאחרי הכל הוא חלק מבשרנו וכמובן שהוא מיעוט ואינו מלמד על הכלל, מיעוט זה מכתים את תדמיתו של הציבור החרדי כולו, שרובם ככולם רחוקים מאוד מהתנהגויות אלה". 
 
"אני קורא בקריאת קודש לאותו נוער לחדול מכל מעשי אלימות ולדעת שאין שום הצדקה בעולם לנקוט בדרך של אלימות. כי אנשים אחים אנחנו, כולנו בני אברהם יצחק ויעקב, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. וכולנו מצווים על ואהבת לרעך כמוך". 
 
הראשון לציון התייחס גם למשטרה "כמו כן, על שוטרי משטרת ישראל אני קורא אליכם לנהוג באיפוק כי אנשים אחים אנחנו, כולנו בני אברהם יצחק ויעקב, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. וכולנו מצווים על ואהבת לרעך כמוך". 

"ועל המחנכים במוסדות החינוך בכל אתר ואתר, לעמוד בקשר רצוף עם כלל התלמידים בכל התקופה הקשה העוברת עלינו, ללמדם תורה מידות ודרך ארץ". אמר הראשל"צ.
 
הרב סיים, "ויהי רצון שיקויים בנו מה שנאמר בגמ׳ יומא שם 'ואהבת את ה' אלהיך' שיהא שם שמים מתאהב על ידך, ונזכה להרבות בקידוש ה' ולא חלילה להיפך. ואני תפלה שהשי"ת יאזין לתפילותינו ויעצור המגפה והמשחית מעל העולם כולו ומעל עמו ישראל בכל מקום ומקום. וכל החולים הקב"ה ישלח להם רפואה שלימה אמן ואמן". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מקדש שם שמים ברבים  

  אפי

 2. חילול השם בפרהסיה  


 3. למחנכים? הרב לא מכיר את בני ברק? הוריהם זרקו אותם לרחובות ואינם במסגרות לימוד. מי בדיוק יחנך אותם? ההורים שזרקו אותם מהבית כשהגיעו לגיל 13 כי הם סירבו לקום לשחרית או ליטול ידיים לפני המוציא?  (ל”ת)


 4. גאון? זה גאון? עאלק רב. כהן דת ראשית, זה תפקידו. דת הציונות. לדעתי על פי התורה יצחק יוסף נחשב לרוצח בשגגה, בגלל שמתו אנשים כתוצאה מהזריקה ("חיסון").  (ל”ת)


  • מחאה 


 5. דברים חשובים  

  אלון

 6. ש'ס לא רק בבחירות  

  שסניק

  • אדוני, אצל הליטאים לא חסר בכלל וגם לא אצל החסידים. על מי אתה עובד שאתה שסניק והנוער מהישיבות שלהם? על אף שאתה בני ברקי ואוהב לתחוף את העף שלך לעכוזים של אחרים ככלב, כדאי שתפסיק ותסתכל במראה (ל”ת)


  • שס יוצרת את הבעיות. היא לא פתרון. ערסים ברבריים. (ל”ת)


 7. אין נוער שוליים מנהל מחלקת החינוך ספרא עומד בשוליים בחיבוק ידיים  


 8. דוד מהשומרון...  


 9. נוער שוליים?  


;