1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פרסום ראשון: נתניהו סיכם עם גפני וליצמן על שינויים בחוק הקנסות

'כחול לבן' זועמת, לאחר שראש הממשלה נתניהו נבהל מאיומיו של גפני שנחשפו ב'בחדרי חרדים' והורה לחברי 'הליכוד' בוועדת הכנסת לתמוך בהעברת חוק הקנסות להמשך דיון בוועדה שבראשות יעקב אשר. 'בחדרי' חושף כי התקיימה שיחה בין נתניהו, לוין, ליצמן וגפני • פרסום ראשון

ארי קלמן, י"ב שבט תשפ"א 25/01/2021 20:09

הישג לחרדים מול גנץ משה גפני/בני גנץ/יעקב ליצמן משה גפני/בני גנץ/יעקב ליצמן צילום: צלמי פלאש 90

פרסום ראשון: בשעה האחרונה נרשם הישג לסיעות החרדיות מול 'כחול לבן'. בעוד האחרונים דרשו לחוקק את חוק התקנות שיעלה את הקנסות בגין פתיחת מוסדות בניגוד לכללי משרד הבריאות ל-10,000 ש"ח, כולל אפשרות לצו סגירת המוסד - החרדים הצליחו למנוע את היוזמה.

לאחר שהחוק עבר מוקדם יותר היום בקריאה ראשונה, ב'כחול לבן' דרשו לדון בו לקראת חקיקתו הסופית בוועדת הכנסת הנמצאת בידי ח"כ איתן גינזבורג, כדי לשלוט בדיון, אלא שהחרדים דרשו להעביר את החוק לוועדת החוקה שנמצאת בראשות חה"כ יעקב אשר, כדי לשלוט בנוסח החוק וגם בעיתוי, שמא יעבור רק בתום הסגר.

בליכוד תמכו תחילה בעמדת 'כחול לבן', אלא שבעקבות האיום ששיגר חה"כ משה גפני לעברו של ראש הממשלה נתניהו שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים' - כי הוא ישקול מחדש את השותפות, הליכוד שינו את עמדתם ותמכו בהעברת החוק לוועדה החוקה.

בנוסף, 'בחדרי חרדים' חושף כי הערב התקיימה שיחה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יריב לוין עם ראשי 'יהדות התורה', משה גפני ויעקב ליצמן, בה סוכם כי החוק יעבור שינויים קלים על פי פשרת לוין שנחשפה ב'בחדרי חרדים', אך יעבור בזמן הקרוב.

על פי הפשרה המדוברת, רק שוטרים בדרג גבוה יוכלו להעניק את הקנס למוסדות, שיינתן בהדרגה בלבד. כן נשקלת אפשרות של אזהרה לפני מתן הקנסות, לצד שינויים נוספים.

גפני אף רמז על הפשרה במהלך הדיון בוועדת הכנסת, ועדכן את חברי הוועדה הערב, כי יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר לא יעכב את החקיקה. בנוסף לכך הוא אומר "יש גם הצעות שניתן להעביר את החוק הזה".

ב'כחול לבן' זועמים על ההחלטה ומסרו כי יושב הראש בני גנץ הודיע לסיעת 'הליכוד': "לא אאשר להעלות לדיון את תקנות הסגר עד להעברה מלאה של מתווה הקנסות במליאה". המשמעות היא שאם עד מחר בערב לא עובר מתווה הקנסות - ההחלטה על המשך הסגר תועבר למליאת הכנסת, שבה אין לקואליציה רוב ללא 'כחול לבן'.

מכחול לבן נמסר: "הליכוד ממשיכים לתחמן ואת המחיר כולנו משלמים בחיי אדם. אם לא תהיה אכיפה שוויונית - לא יהיה סגר", לדבריהם, "אם בני ברק וביתר עלית לא נסגרות, גם ראשון לציון והרצליה לא ייסגרו".

לאחר ההצבעה בוועדת הכנסת ובעקבות הודעת 'כחול לבן', נתניהו שוחח שוב עם ראשי הסיעות החרדיות, שהתחייבו בפניו כי יביאו את החוק בקריאה שנייה ושלישית עוד מחר. במהלך השיחה העלה גפני גם את יו"ר הוועדה יעקב אשר על הקו וזה אישר כי בכוונתו לכנס מחר את הוועדה בכדי לדון בהמשך החקיקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דיונים על קנסות אבל מתחמקים ממה שבאמת קורה  

  מושיקו

 2. זה מה שמעניין אתכם? תתביישו לכם?  

  שמואל

  • חשבון הנפש הוא של העסקנים שגוררים אותנו לתהום 

   מוישי

 3. מזל שראש הממשלה תחת כתב אישום אחרת עוד היה עושה מה שצריך לעשות כדי למגר את המגפה ולהציל נפשות  (ל”ת)


 4. שמחה פשוט תענוג ללמוד דף היומי אנו עמלים  

  יורם

 5. לא משנה כמה הקנס גם ככה הראשי ערים לא נותנים את הקנסות!  


 6. זה בזיון. שבגללם ימשיכו יותר ברצח למען שמו  

  בני

 7. אל תאמרו כי ידינו לא שפכו את הדם הזו.  (ל”ת)

  אגודה ש"ס

 8. בושה!משחקים בחיי אדם!!! אין גבול לציניות של החכי"ם  (ל”ת)


 9. אם הציבור כל כך נשמע להנחיות מדוע הוא מפחד מהקנסות? הקנסות הם לכל מפרי ההנחיות באשר הם. אז אם הציבור שלנו כל כך שומר מה כפי שכולם אומרים אז מה הפחד מהקנסות הללו?  (ל”ת)


 10. שגם ימנעו מלאשפז חרדים בכדי שלא להכביד על בתי חולים  

  ברוך השם

 11. להרוג כמה שיותר אנשים  

  ירא תורה

 12. חבל! הקנסות נועדו כדי לשמור עליכם  (ל”ת)

  מנוחה

 13. ח  


;