1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

למעלה מ-200 חולי קורונה נאלצו לחכות שעות באמבולנסים

העומס על בתי החולים ממשיך לגבות קורבנות: יממה לאחר שדווח כי חולה קורונה מבוגרת נפטרה באמבולנס לאחר שאף בית חולים לא הסכים לקבל אותה בעקבות העומס, הערב מדווח על מאות חולים שנאלצו להמתין שעות עד שתתפנה עוברם מיטה

קובי בורנשטיין, י"ב שבט תשפ"א 25/01/2021 22:33

חולה נפטרה באמבולנס מתנדב מד"א בעידן הקורונה מתנדב מד"א בעידן הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העומס על בתי החולים גובר: שני חולי קורונה חיכו יותר משש שעות באמבולנס בחנייה של בית-חולים, והמתינו שתתפנה מיטה בחדר המיון. כן כן, לא במחלקת כתר אלא בחדר המיון - כך דווח הערב (שני) בחדשות 12. על פי הדיווח, יותר מ-200 חולים נוספים המתינו באמבולנס יותר משלוש שעות שתתפנה עבורם מיטה.

אתמול דווח כי חולה מבוגרת שפונתה מבית האבות בו היא מתגוררת, נפטרה באמבולנס לאחר שאף בית חולים לא הסכים לקבל אותה בעקבות העומס.

בתוכניתה של יעל דן בגל"צ סיפר אלי בין מנכ"ל מגן דוד אדום כי "חולים ממתינים שעות באמבולנסים. היום נפטרה חולה מבית אבות באמבולנס כי בתי חולים לא רצו לקבל אותה". לדבריו, האישה - מבוגרת חולת קורונה, פונתה לבית החולים בעקבות קוצר נשימה חמור. בשל העומס לא היה אף בית חולים שיכול היה לקבל אותה לאשפוז. הצות הרפואי באמבולנס הכניס לה טובוס לקנה הנשימה, מצבה הידרדר והיא נפטרה.

במוצ"ש האחרון הודיעו בתי החולים הציבוריים כי בעקבות סירוב משרד האוצר להגיע להסכמות, בתי החולים הציבוריים שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ו-3 בתי החולים בנצרת לא יקבלו החל מהיום אמבולנסים, אלא במקרים מצילי חיים.

לדבריהם, "ביום חמישי הסתיימה ללא תוצאות פגישת מנהלי בתי החולים הציבוריים עם משרד האוצר. מנהלי בתי החולים ביקשו להמשיך את המו״מ, אך פקידי האוצר סרבו להמשיך והשאירו את מנהלי בתי החולים לבדם בחדר הישיבות. המצב הנוכחי לא מאפשר לבתי החולים לרכוש ציוד, לשלם לספקים ולהפעיל את בתי החולים בצורה תקינה. מנהלי בתי החולים קוראים לראש הממשלה ושר האוצר להתערב באופן מיידי ולסיים את המו״מ".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך לשלוח את האמבולנסים לויזניץ שם יטפלו בהם.  (ל”ת)

  יצחק

 2. הכל ענין של כסף וכיפופי ידיים... מוותרים על הכמה שקלים שנותנים לכל אחד... ולא לקמצץ על רפואת חולים... ולדין נביא את בתי החולים שעקב בצע כסף לא מקבלים חולים שמתדרדרים וחייהם תלוים מנגד... אבל אחרי שוך העשן.. לבינתיים שיהיה להם כל מה שהם צריכים להציל חיים  (ל”ת)

  שמויגר

 3. ומי אשם בזה? מי לא שומר על הסגר?  (ל”ת)

  H

 4. הודו לחרדים כי טוב, כי לעולם חסדם.  

  שריר

;