1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

ארגון הבריאות העולמי מזהיר: החיסון של מודרנה - לא לנשים הרות

לאחר שבישראל החלו בשבוע האחרון לחסן במרץ נשים הרות בגלל התחלואה הקשה שנמצאה בהן בעקבות המוטציה, ארגון הבריאות העולמי מפרסם היום אזהרה כי החיסון של חברת מודרנה אינו טוב לנשים בהיריון

קובי בורנשטיין, י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 15:05

שבוע מתחילת המבצע החיסון לקורונה של חברת מודרנה החיסון לקורונה של חברת מודרנה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שבוע לאחר הודעת משרד הבריאות על פתיחת מבצע החיסונים לנשים הרות בגלל התחלואה הקשה, ארגון הבריאות העולמי קורא שלא לחסן בחיסון של חברת מודרנה נשים בהריון, אלא אם הן בקבוצת סיכון גבוהה.

נציין כי אתמול (שני) דיווחה חברת התרופות מודרנה המייצרת גם את החיסונים לקורונה, כי חיסוניה יעילים גם בפני המוטציה הבריטית והמוטציה הדרום אפריקנית.

נזכיר כי לאור העלייה במספר הנשים ההרות עם תחלואת קורונה קשה, פנה מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי לפני כשבוע למועצה הלאומית למחלות נשים ולפריון ולוועדת התיעדוף בראשות ד"ר בעז לב, במטרה לבחון את האפשרות לאשר לנשים בהריון להתחסן.
 
לאחר הדיון בקרב המומחים, וועדת התיעדוף גיבשה הצעתה לנשים הרות שמעוניינות להתחסן. הוועדה מדגישה את הצורך בשמירת מרחק ומסיכה במיוחד בקרב נשים הרות.
 
כמו כן, הוועדה ממליצה לנשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע - להתחסן במהלך ההיריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה.
 
אצל נשים בהריון אשר נדבקות וחולות מנגיף הקורונה, יש שכיחות גבוהה יותר למופע קשה של המחלה, מאשר באוכלוסיית גיל דומה. מכאן הצורך לזהירות יתר בשמירת מרחק ובעטיית מסיכה.
 
לדעת מומחים, אין כל מנגנון ביולוגי המסביר אפשרות של פגיעה באם או בעובר. אצל נשים שחוסנו מבלי שהיו ערות לכך שהן בהיריון לא נצפו במהלך ההיריון תופעות חריגות יותר מאשר אצל אוכלוסייה מקבילה שלא חוסנה.
 
כמובן שההחלטה היא בידיי האישה ההרה, ואם תחליט להתחסן תוכל לקבל את החיסון באמצעות קופת החולים בה היא מבוטחת.
 
במשרד הבריאות ציינו כי "נשים בהריון הנמצאות בחשיפה גבוהה לציבור או שיש להן מחלות רקע - מומלץ שתתחסנה במהלך ההיריון כדי למנוע תחלואה עם סבירות יותר גבוהה לסיבוכי הקורונה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדהים  


 2. ומה עם החיסום של פייזר ועוד ?  (ל”ת)


  • החיסום של פייזר אכן ייחסם בעזרת השם. (ל”ת)


 3. ממש אפשר לסמוך על משרד הבריאות  (ל”ת)

  חיים בסרט

 4. כותרת מטעה!!!!! זה רק על החיסונים של מודרנה, בארץ כמעט הכל של פייזר  (ל”ת)


  • "רק חיSSונים עצרו מגיפות".. הבנת? הקב"ה לא עצר מגייייפות, רק בני האדם המוכשרים ונקיי הכפיים, כמו שבפייזר ובמודרנה. לכו להשתחוות לצורר ביל היטלר גייטס שטוען שיש אנשים עודפים בכדור הארץ ושמשפחות מרובות ילדים זה בעיה. (ל”ת)


  • אתה עובד במשרד העאלק-בריאות? מאיפה הבאת את זה? ועוד לכתוב "כמעט הכול"... ומה עם אלה שלא? כת ההזויים שדוחפת לחסן הם פחי אשפה מהלכים, מזבלות, חלאות. אין להם ערך לחיי אדם. כל דבר רע אפשר לאמור עליהם ויהיה נכון. (ל”ת)


  • כת חולי נפש של הקונספירציה מתעוררת שוב בתגובות. (ל”ת)


  • רק פייזר בארץ לא מחסנים בכלל את החיסון של מודרנה  

   חרדי

 5. תמשיכו לא להתחסן ונבנה בתי חולים באוהלים במודיעין עילית ביתר ואלעד  

  מוישי

  • שטויות אני אישית מכיר 3נשים שמונשמות והם חסידים (זווהיל .לא צריך לפרט עוד)והם לא לקחו שום חיסון (ל”ת)


 6. והנה ההסבר לכל הנשים הצעירות ששוכבות במצב קשה בבית חולים, אחרי שיילדו אותן בחודש שביעי- הכריחו אותן לקבל חיסון כמו את כל הנשים בהריון (כי הן בקבוצת סיכון....) והכניסו אותן אחכ לטיפול נמרץ. ומהציבור מסתירים את המידע שכל הנשים הצעירות הללו בעצם במצב קשה כי הן קיבלו את החיסון, (השמות ידועים ומוכרים ושמורים במערכת)  (ל”ת)


  • חתיכת דביל אוויל משריש. בארץ מחסנים ב95% בפייזר ורק אחוזים בודדים במודרנה (ל”ת)

   קונספירטור בגרוש

  • צריך לפרסם אם זה אמיתי ולהבטיח הגנות משפטיות ופיזיות (אנשים חמושים) לחושפים (ל”ת)

   יהודי

 7. כתבה מטעה  

  יונה

 8. מה עם תודה לנשים הישראליות שתרמו למדע? (ושילמו את המחיר)  


;