1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

'בג"ץ הבואש': "הפגנות בלפור אינן דומות להפגנות הפלג"

בעקבות עתירה שהגיש עיתונאי חרדי לבג"ץ בטענה לאי אכיפה שוויונית כאשר בהפגנות החרדים בבירה המשטרה מפעילה את מכתזית הבואש, אך בהפגנות בבלפור היא נמנעת משימוש בכלי זה, המשטרה משיבה לבג"ץ וטוענת שמדרג האלימות בהפגנות 'הפלג' שונה מבלפור

אבי גדלוביץ', י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 15:49

המשטרה משיבה לטענות התזת מי בואש לעבר מפגינים בבני ברק התזת מי בואש לעבר מפגינים בבני ברק צילום: רועי אלימה, פלאש 90

המשטרה מבקשת מבג"ץ לדחות את העתירה שהוגשה נגד התזת בואש בהפגנות החרדים. כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים' לפני מספר שבועות, איש התקשורת יאיר לוי הגיש עתירה לבג"ץ למתן צו על תנאי נגד השימוש במכת"ז הבואש בהפגנות הפלג הירושלמי, בטענה לאי-אכיפה שוויונית, כשבהפגנות השבועיות סמוך לבית רוה"מ בבלפור המשטרה מעולם לא עשתה שימוש בכלי זה.

כעת, אנו מפרסמים לראשונה כי המשטרה שלחה אמש (שני) את תגובתה בשם מ"מ המפכ"ל על דעתו של מפקד מרחב ציון במחוז ירושלים תנ"צ עופר שומר, בה המשטרה מבקשת מבג"ץ לדחות את העתירה ואף לא לקיים דיון נוסף בנושא.

בתגובת המשטרה נטען, כי יש להבדיל במדרג האלימות מצד המפגינים של הפלג הירושלמי, שם לטענת המשטרה, בנוסף לחסימת צירים מרכזיים בכניסה לעיר ירושלים, המפגינים דחפו ופגעו בשוטרים, ואותם אירועים אינם דומים בהיקף הפרות הסדר ועוצמת שיבוש הסדר הציבורי בעיר.

נזכיר כי בעתירתו הדגיש לוי, שבהפגנות הפלג מעולם לא נטען על אלימות מצד המפגינים, מלבד חסימה אקטיבית של הציר, כשהמפגינים יושבים על הכביש ומסרבים להתפנות, בדיוק אחד לאחד כפי שקורה כל שבוע בהפגנות מול מעון רוה"מ, שם המפגינים נשכבים על הכביש ומסרבים להתפנות עד שהמשטרה מפעילה כוח.

כעת, בג"צ יצטרך להחליט האם לקבל את טענתו של לוי שיש דמיון במדרג הפרת הסדר הציבורי בין מפגיני הפלג הירושלמי לבין מפגיני בלפור, ואז ממילא הטענה על אי אכיפה שוויונית דרך השימוש בבואש נמצאת צודקת, או שיקבלו את טענת המשטרה שמתעקשת להצביע על הבדל במדרג הפרת הסדר. בימים הקרובים שופטי בג"ץ עשויים לתת החלטתם לעתירה או לקיים דיון בעניין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בהפגנות הראשונות של הפלג לא השתמשו בבואש. אחרי שראו שאלו מפגינים כחיות הארץ התחילו להשתמש בו. די להתמם  (ל”ת)


  • אנטישיימי (ל”ת)


  • פורסם בחדשות 


  • גרה מעל המחאות 


 2. ההבדל הוא רק בלבוש  (ל”ת)


 3. סקר  

  סקר

  • לא נראה לי שהשופטים עצמם מאמינים בעצמם. (ל”ת)


  • מה זה טובת החרדים??? 


 4. לכו לבקש עזרה מדרעי בן צור וארבל. לא תקבלו. הם יגבו  


  • "מדרעי בן צור וארבל" 


  • למגיב הנכבד, יהדות התורה היא לא מפלגה חרדית. זאת מפלגה של כסף כבוד וגאווה. עוד מעט יגיע היום האחרון למדינה להשיב בנוגע לגיורי הרפורמים שאותה "מפלגה" חרדית לא עשתה כלום לגבי כך. בלי לציין את החילולי שבת שאותה מפלגה "חרדית" מאפשרת כבר שנתיים בירושלים. (ל”ת)


 5. לא חבל על הכסף שבזבזתם על העתירה???  

  אלי

  • גם אני סולד מהפלג ומכחישי הקורונה, ומאחל להם הרבה הרבה בואש!!! (ל”ת)

   שמואל

  • שמואל היקר תיקח בחשבון שהמשטרה ריססה את הבואש על בניינים ומחר זה יכול לקרות גם בשכונה שלך 

   רועי

  • די כבר לצעוק אנטישמיות יש הבדל בהפגנות 

   יואל

  • ליואל 


 6. מה אשמים בעלי חניות שנמצאים באיזורים של הפגנות או בתים ורכבים שנקלעו למקום, האם יש היתר להשפיץ עליהם בואש, זה מה שקרא לי על הרכב שלי שהחנתי את הרכב וכשחזרתי היה מלא בואש ומסריח עד עכשיו  (ל”ת)


  • תבוא בטענות אל אנשי הפלג שגורמים לזה (ל”ת)

   יואל

  • לא קשור המשטרה כן יכולה למנוע את זה 


 7. בעז"ה אני אשתדל להראות מופתע מההחלטה של בג"ץ..  (ל”ת)


 8. להתיז בואש על רחוב ריק זה גם למען מניעת האלימות?????  


 9. זה בשביל למנוע התקהלות של הפלג שם. השימוש של הבואש פוגע יותר באזרחים מאשר במפגינים. לא רואה שום סיבה מוצדקת שהמגזר במקום לאשים את הפלג ולכעוס עליהם שהם גורמים לכל זה בא עוד בטענות למשטרה. כן היא ממש לא בסדר והפעולות שלה נגד כלל האזרחים לא מוצדקות. אבל די לעצום עניים מהפלג. שרק גורם לעוול לאזרחים ורדיפת הציבור כולו.  (ל”ת)


 10. אני מאוד נגד הבגץ, אבל בזה הם צודקים במאה אחוז. הפגנות הפלג משבשים את כל העיר, הם לא ממוקדות. הם בכניסות ובמרכזים הראשיים והציבור שבוי.  (ל”ת)


  • עד שהם ישפרצו ברחוב שלך ולא תוכל לפתוח חלון 


;