1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הרמטכ"ל כוכבי: "במלחמה הבאה יפלו לא מעט טילים"

המטכ"ל התייחס היום להסכמי הנורמליזציה עם מדינות המפרץ וטען כי הסכמים אלו החלישו את איראן. עוד ציין הרמטכ"ל כוכבי כי אויבי ישראל חשים שהם חדירים מודיעינית על ידי ישראל

קובי ברקת, י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 18:36

מכין אותנו לבאות? כוכבי כוכבי צילום: הדס פרוש / פלאש 90

הרמטכ"ל אביב כוכבי נאם היום (שלישי) בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) ואמר כי הסכמי הנורמליזציה עם מדינות ערב החלישו את אויבי ישראל, ובהם איראן.

לדברי כוכבי, "הם נתקלים בקשיים, ואולי הדבר הכי חשוב - אנו לא מזהים כרגע שאף אחד מאויבינו או מהמדינות המקיפות אותנו מתכוון או שוקל ליצור מלחמה או מבצע נרחב כנגד ישראל".

כוכבי ציין כי האויבים תופסים את עצמם כחדירים מודיעינית על ידנו וכי ישראל נתפסת כמבצעת פעילות ברמה גבוהה בכל המזרח התיכון, כיוזמת ופעלתנית שעושה מבצעים ומסכלת. "אויבינו צודקים, אנו נמצאים מודיענית במקומות רבים. מבצעית יש לנו חופש פעולה נרחב בכל רחבי המזרח התיכון. לא מתייחס לזה כמובן מאליו, זה מייצר עמדה אסטרטגית הרבה יותר חזקה". הוא הוסיף כי בשנה האזרחית החולפת תקף צה"ל מעל ל-500 מטרות במזרח התיכון.

לדבריו, המערכה שבין המלחמות מתנהלת מאז 2013 - "מלחמת מנע לסיכול יכולות האויב ולהרחיק מלחמה". אך עם זאת הוא ציין כי "במלחמה הבאה יפלו לא מעט טילים, יהיה ממש לא פשוט".

מוקדם יותר דווח כי הרמטכ"ל כוכבי ביקש תוספת תקציבית של 4 מיליארד ש"ח למימון תקיפה באיראן. על פי הדיווח צה"ל כבר החל ב"נוהל קרב" לתקיפה אפשרית באיראן – תהליך מובנה מהגדרת המשימה, התכנון ועד ביצוע המשימה, תוך הבנה שמלחמה מול איראן כוללת מלחמה גם בצפון וככל הנראה אף בדרום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בשביל זה לא צריכים להיות רמטכ"ל כל אחד יודע שיפלו טילים  (ל”ת)

  צבי

 2. טיוח פרשת זיופי מסמכים !!!  

  אסף

 3. גולשים שלא משרתים את העם שלהם אינם ראייים ולא יבינו לעולם את מהות האחריות המוטל על קציני צהל היקרים  (ל”ת)


  • ואתה בכלל זה (ל”ת)

   צבי

  • ואתה לא תבין לעולם שרק התרה מגינה ומצילה  (ל”ת)

   דוד

 4. מול הסכנות של ישראל בעידן של היום, לא צריכים צבא כזה מסורבל כמו שיש לצה"ל  

  צבי

  • "הם לא מנצחים שום מערכה"  


;