1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

החסידים החשודים בתקיפת השוטרים שוחררו בתנאים

לאחר ששופטת השלום בת"א האריכה אתמול את מעצרם בשלושה ימים, ארבעת החסידים שהסגירו את עצמם לידי המשטרה, לאחר תקיפת שני בלשים ביום חמישי האחרון בבני ברק, שוחררו הערב למעצר בית שיימשך 5 ימים | עורכי דינם: "מברכים על החלטת המשטרה. חלקם של מרשינו באירוע היה מינורי"

אבי גדלוביץ', י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 23:05

3 ימים לאחר הסגרתם העצורים בדיון העצורים בדיון צילום: באדיבות המצלם

ארבעת הבחורים שהסגירו עצמם למשטרה, לאחר שעל פי החשד השתתפו בתקיפת הבלשים בבני ברק ביום חמישי האחרון, שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי לאחר שבית המשפט האריך אתמול את מעצרם בשלושה ימים, גורמים בחסידות פעלו ללא לאות, מול המשטרה בכדי להביא לשחרורם בתנאים מגבילים, לאחר שלטענתם כך הובטח להם בתמורה להסגרתם.

הארבעה שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים כאמור והורחקו למשך 15 ימים מרחוב שלמה המלך בבני ברק, בו התרישה התקיפה. כמו כן, נאסר עליהם ליצור קשר עם מעורבים נוספים בהתפרעות.

עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד, המייצגים את החשודים, מסרו: "אנו מברכים על החלטת המשטרה. על אף הטענות הקשות שהציגה המשטרה בבית המשפט, במהלך הדיון בבקשה להארכת מעצרם, חלקם של מרשינו באירוע היה מינורי, ואנחנו שמחים שהמשטרה אימצה הערב את עמדתנו".

הארבעה, כזכור, הסגירו את עצמם ביום ראשון לתחנת המשטרה ברח' הקישון בבני ברק. עורך דינם של החשודים טל גבאי טען בפני בית המשפט השלום בתל אביב בעת הדיון בעניינם כי המשטרה העניקה הבטחה לשחרר את החשודים בתום החקירה.

אולם השופטת ענת יהב אמרה כי מדובר ב"אירוע מזעזע". היא הוסיפה כי "כמעט ונעשה לינץ' בשוטרים". מעצרם של הארבעה הוארך בשלושה ימים.

במהלך הדיון, גורם בחסידות הציג בפני בית המשפט התכתבות עם קצין מודיעין במרחב דן, בה נכתב "יהיה בסדר", בתגובה לעניין אי הארכת מעצרם של החשודים. גורם שהיה מעורב בהסגרת החשודים אומר: "אני מזועזע. המשטרה שיקרה עלינו. האירוע יפגע בשיתוף הפעולה בעתיד עם המגזר החרדי".

"ניתנה הבטחה לבכירים בעיריית בני ברק, לסגן ראש העירייה ולבכירים במוסדות ויז'ניץ, לפיה החשודים ישוחררו לא יאוחר בתוך 24 שעות", אמר עורך טל פריד בפתח הדיון, "אחת ההבטחות נעשתה בישיבה לילית בתחנת משטרת בני ברק ביום חמישי בערב. על רקע הבטחה זו פעלו גורמים שונים לאתר את המעורבים ולהביאם לחקירה במשטרה אך אתמול לקראת חצות התברר באופן אבסורדי שהארבעה שהובאו הם דגי רקק ועל כן המשטרה תבקש להאריך את מעצרם". נציג המשטרה, רפ"ק גיא קלדרון, הכחיש את דבריו ואמר: "לא היה ולא נברא".

הרב שבתי גלבר, מי שתיווך בין המשטרה למוסדות החסידות אמר בדיון: "אני כ-20 שנה עובד המשטרה וזו פעם ראשונה שנותנים הבטחה ולא מקיימים. המשטרה תמיד הבטיחה לי וקיימה. אמרו לי שהם לא יהיו עצורים יותר מ-24 שעות. אמרו לי שיהיה להם מעצר בית. אני יכול להביא את השוטרים שאמרו לי את זה. הייתי בעשרות מקרים וחטפתי במקום השוטרים. לאחרונה עובר משהו רע על בני ברק אבל אנחנו מתכוונים להביא את כל הגורמים הרבניים כדי למנוע את זה שוב".

פרקליטם של החשודים, עורך הדין טל גבאי אמר בתום הדיון: "בית המשפט קיבל באופן חלקי את הטענות וקיצר במחצית את מספר ימי המעצר שביקשה המשטרה. עם התקדמות החקירה יתברר שחלקם של מרשינו הוא מינורי ביותר". עו"ד טל פריד הוסיף: "האדמו"ר עצמו מגנה כל פעילות אלימה. הוא זה שהורה לחשודים להסגיר את עצמם למשטרה".

בחסידות ויז'ניץ חזרו והבהירו כי "אנו שומרי חוק ומתנגדים לכל מעשה אלימות מכל סוג שהוא". כזכור, ביום חמישי שעבר קבוצת בחורים תקפו רכב ובו בלשי משטרה לבושים אזרחית. בתגובה, המשטרה נכנסה בכוחות גדולים לעיר בני ברק באישון ליל, כאשר שוטרי יס"מ ומג"ב הטילו פחד ואימה על התושבים במשך כארבע שעות, תוך שהם משליכים רימוני הלם לעבר תושבים תמימים ותוקפים עוברי אורח ועיתונאים, כולל באלות שבידיהם.

במוצאי שבת הגיעו כוחות גדולים של משטרה לביתו של אחד החשודים בתקיפת הבלשים אולם הוא לא היה בביתו והם שבו כלעומת שבאו.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין על ההייליגע רבי  


 2. בדיחה שהם אומרים שהאירוע יגרום לחוסר שיתוף פעולה עם המשטרה בעתיד. הם במילא מעולם לא משתפים פעולה עם המשטרה ומביאים רדיפה לציבור כולו. חסידות של עבריינים. כבר ראינו מה עשו לישיבה שה"רב'ה" שלהם הסתכל עליה בעין צרה. הפכו את המקום וביזו ספרי קודש. ממש היה נראה כאילו ונוער היטלר נכנס לשם והחריב. זאת החסידות שלהם. ארגון פשע  (ל”ת)


 3. בזכות ההייליגע רבי  


 4. המשאו של הרבי מויזניץ ממש גדול  (ל”ת)

  רובץ תחת משאו

 5. חבל ששיחררו אותם... היו צריכים להעניש אותם שמה יחזרו על הטעות  (ל”ת)


 6. השוטר הדי שהיה שם בירך הגומל  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

;