1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המאבק ברכבת הקלה עולה שלב • התושבים יצאו בשיירת מחאה

המאבק מתרחב: בזמן שהוועדה המחוזית מתכנסת במשרד הפנים, כדי לדון בהקמת תחנת רכבת הקלה בלב שכונת גאולה בירושלים, התושבים יצאו לשיירת מחאה בה השתתפו עשרות רכבים | התושבים מאיימים להחריף את המאבק: "לא ניתן שיפגעו בנו, מדובר בפרצת צניעות חמורה"

אבי גדלוביץ', כ"ח שבט תשפ"א 10/02/2021 12:16

התחנה שמעוררת סערה שיירת המחאה שיירת המחאה צילום: יאיר לוי, פלורליסט

כמה עשרות רכבים של תושבי שכונת גאולה בבירה, יצאו היום (רביעי) לשיירת מחאה כנגד הקמת קו הרכבת המכונה ה'הקו הכחול', הצפוי לחלוף ברחובות השכונה והסמוכים לה. יצוין, כי קו הרכבת כבר אושר והעבודות כבר החלו, אך התושבים מנסים למנוע את פתיחת התחנות מחשש שיובילו לבעיות צניעות.

התושבים יצאו למחאה, זאת בזמן שבמשרד הפנים מתכנסת הוועדה המחוזית כדי לדון באישור התחנות לקו, להן התושבים מתנגדים נחרצות. התחנה המעוררת סערה צפויה להיפתח, כך על פי התכנון, ברחוב שטראוס, סמוך לבניני המגורים.

התושבים, כאמור, חוששים כי פתיחת תחנה בלב השכונה החרדית תגרור בעיות צניעות שיפגעו בחינוך ילידיהם, כך לטענתם. "אנחנו מתנגדים לכך נחרצות", אומר תושב השכונה שהשתתף היום בשיירת המחאה, "לא ניתן לאף אחד לפתוח תחנה כזו שתפגע בחינוך הילדים".

כעת, התושבים מאיימים להחריף את המחאה, באם הוועדה תאשר את פתיחת התחנה. מדובר בפרצה חמורה. נמנע אותה בכל דרך אפשרית", מוסיף התושב.

בשבועות האחרונים נרשמו לא מעט עימותים בין התושבים למשטרה ברחוב בר אילן על רקע המחאה, נגד קו אחר המכונה 'הקו הירוק', שצפוי גם הוא לחלוף בשכונות החרדיות בבירה. לא פעם נרשמו הצתות של כלי הנדסה במתחם אתר הבניה של הקו החדש.

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יתכן לאפשר מצב של כל דאלים גבר. חייבים לשים סוף לאלימות נגד העבודות.  (ל”ת)

  מאיר

 2. מדובר במאבק על הבית  

  שריר

  • אולי 

   שמואל

 3. מה קורה היום עם כל התחנות והאוטובוסים שנוסעים ומזהמים את האויר???  (ל”ת)

  שמואל

 4. דמגוגים!!!!!!!!!!!!!!  


 5. מה הם רוצים?  (ל”ת)

  משה

 6. תעבר לברוקלין  (ל”ת)


 7. לא מבין את ההתעקשות. יש להסיט את המסלול ושילכו המתנגדים לעזאזל. אין שום ביבה בעולם שהמדינה תספק להם שירות כלשהו. איך הפך המגזר החרדי לאוייב המדינה? מי במעשים ומי בהסכמה שבשתיקה. בושה וחרפה. יש לקוות שהעם בישראל יבוא חשבון עם כל החלאות האלה בבחירות הקרובות. ינתק אותם מעטיני השילטון וישלח אותם לכל הרוחות..  (ל”ת)

  טינופת מגזרית

;