כ"ג אייר התשפ"ד
31.05.2024
הותר לפרסום

למעלה מ-20 ישראלים סחרו ופיתחו נשק עם מדינה זרה

למעלה מ-20 ישראלים נחקרו בשב"כ בחשד לפיתוח, ייצור וסחר לא חוקי של אמצעי לחימה מתקדמים מול מדינה זרה - כך הוא היום לפרסום | הישראלים ניסו בכל דרך להסתיר את הקשר עם המדינה ואת הפעילות מולה

למעלה מ-20 ישראלים סחרו ופיתחו נשק עם מדינה זרה
טילים שנתפסו אצל החשודים צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום כי במהלך החודשים האחרונים, במסגרת חקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי, יאחב"ל בלהב 433 במשטרת ישראל, מלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, נחקרו מעל 20 אזרחים ישראלים, בהם יוצאי התעשיות הביטחוניות, בחשד לביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה, עבירות על חוק הפיקוח על יצוא ביטחוני, עבירות הלבנת הון וכן עבירות כלכליות נוספות.

במסגרת החקירה בשב״כ עלה כי החשודים עסקו בפיתוח, ייצור, ביצוע ניסויים ומכירת טילים משוטטים חמושים עבור מדינה באסיה, שלא כדין. במהלך החקירה עלה כי החשודים קיבלו הנחיות לפעולה מגורמים הקשורים באותה מדינה זרה, בתמורה לקבלת כספים בהיקפים גדולים וטובות הנאה נוספות.

הניסוי שביצעו החשודים//דוברות המשטרה

החקירה בשב״כ מלמדת כי הקשר בין החשודים לגורמים באותה המדינה באסיה, התנהל בחשאי, תוך ניסיון להסוות את הגורם אליו מיועדים הטילים. חקירה זו חשפה מידע רב אודות שיטות הפעולה של אותם גורמים זרים אל מול ישראלים.

החשודים, השתמשו בטכניקות של הסתרה וחשאיות בביצוע העסקאות ובהעברת התמורה להן. משירות הביטחון הכללי נמסר כי "פרשיה זו ממחישה את הנזק הפוטנציאלי לביטחון המדינה, הגלום בעסקאות המבוצעות על ידי אזרחים ישראלים, מול גורמי חוץ, שלא על פי הדין ובכלל זה החשש כי טכנולוגיה זו עשויה לזלוג למדינות עוינות לישראל".

בימים אלה הועבר חומר החקירה לבחינת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. על יתר פרטי החקירה וזהות החשודים קיים הוטל איסור פרסום.

שב"כ סחר בנשק עצורים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד