1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

במשרד הבריאות דורשים להגביל רופאים מתנגדי חיסון

לנוכח מתקפת הידיעות הכוזבות בנוגע לחיסונים: משרד הבריאות מעלה הילוך במאבק | בפנייה חסרת תקדים לבתי החולים, דורש המשרד להגן על חולים מפני רופאים שלא התחסנו לקורונה

יענקי פרבר, ז' אדר תשפ"א 19/02/2021 09:35

בעקבות הפצת מידע מוטעה מתחם חיסונים בירושלים מתחם חיסונים בירושלים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

לראשונה מאז החל מבצע חיסוני הקורונה, משרד הבריאות קובע: קיים חשש כי בקרב הרופאים יש שאינם מחוסנים ועלולים להידבק, "העומס הנגיפי וסכנת ההדבקה עלולים להיות גבוהים יותר מאשר באדם מחוסן". לפיכך, לפי משרד הבריאות, על הנהלות בתי החולים וקופות החולים לפעול שהעבודה של רופאים אלה "תיעשה במסגרת ובאמצעים שאינם מסכנים את החולים והצוות".

הדרישה להרחיק רופאים לא מחוסנים מחולים וממטופלים בסיכון, הנחשפת כאן לראשונה, היא חסרת תקדים - לא רק במגיפת הקורונה אלא בתולדות מערכת הבריאות בישראל. כך דווח ב"ישראל היום".

הדרישה הועברה אתמול למנכ"ל קופת החולים הכללית, פרופ' אהוד דוידסון, ולמנהלי בית החולים הציבורי לניאדו בנתניה, פרופ' צבי שמעוני ונדב חן. המניע: תלונות על שני רופאים בכירים - רופאה המטולוגית מבית החולים קפלן ברחובות, בבעלות "כללית", ורופא אורתופד מבית החולים לניאדו. לפי משרד הבריאות, השניים קוראים להימנע מקבלת חיסונים נגד קורונה ובכך "מטעים את הציבור ועלולים לסכנו".

משרד הבריאות דרש ממנכ"ל כללית וממנהלי לניאדו "להבהיר כי לפעילות של הרופאים אין כל קשר לקופה או לבית החולים", היות שלפי התלונה, בפרסומים שלהם על החיסונים, עושים שני הרופאים שימוש בתוארם, מומחיותם ומקום עבודתם. את התלונות חסרות התקדים העבירו אתמול עו"ד אייל חקו וד"ר איריס לייטרסדורף, ראשי הוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, טכנולוגיות רפואיות ומקצועות הרפואה. השניים חברים בוועדה המרכזית שפועלת במשרד הבריאות נגד רופאים שמפיצים מידע נגד חיסונים והתחסנות.

בתלונה לפרופ' דוידסון, מנכ"ל כללית, כתבו אתמול ראשי הוועדה במשרד הבריאות כי הפרסומים נגד החיסון לקורונה ברשתות החברתיות של ד"ר מיכל הרן, רופאה בכירה במכון ההמטולוגי בבית החולים קפלן, כוללים "קביעות בלתי מבוססות שיוצרות אפקט של הפחדה בקרב הציבור", וכי "פרסומיה זכו להדים רבים בקבוצות שוליים, חלקן שרלטניות, המביעות באופן תדיר התנגדות לתוכנית החיסונים ונוקטות שיטות הפחדה וערעור הביטחון במערכת הרפואית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה לא הבנתם ? סתימת פיות  

  דקטטורה רפואית

  • האתר הזה הוא ה"קדשה" של הממשלה ומקבל תקציבים, וכן כספים מפייזר בתמורה לפרסום על קשקוש לדלקת ריאות. אין גילוי נאות ושקיפות. (ל”ת)


  • הסכנה האמיתית 


 2. לא להגביל אותה יותר , כבר יש לדר מיכאל הרן יש כבר מוגבלות מאכלת לה רפואה שלמה .  (ל”ת)


  • לא מיכאל אלא מיכל (ל”ת)


 3. למה  


  • הזריקות מסוכנות. זה לא חיסון. סתם רעל שמנסה לעבוד על המערכת החיסונית. (ל”ת)


  • אתה לא מבין ! 


 4. ברוך  


 5. השם המתאים הוא משרד המחלות. מנגלה היה גאה בהם. בכלל היטלר מסתכל מלמעלה ומחייך כבר שנים על מחנות הריכוז (מגדלי המגורים) ועל העבודה המשחררת (משכנתא)  (ל”ת)


 6. משרדי הממשלה כולם ("הבריאות" עאלק, הפנים וכו') שרלטנים, נהנתנים ובינוניים מאוד מבחינה מקצועית. כנראה כל העובדים שם התקבלו כחלק מאפלייה מתקנת ולא בהתאם לכישורים ויכולות.  (ל”ת)

  יהודי דתי

 7. משרד המחלות בלחץ... עווד מעט הם יועמדו לדין כמו שההם מגרמניה הועמדו. אז הרבה הצליחו לברוח, הפעם לא.  (ל”ת)


 8. הזריקות לא מונעות הדבקה וגרוע מכך, ככל הנראה יוצרות מוטציות.  (ל”ת)

  משרד המחלות, לטובתכם תרדו מהעץ בזמן לפני שתיפלו ממנו (בקצב הזה כנראה תיתלו עליו)

 9. תודה להשם יתברך  


 10. נו נו אם יש רופאים נגד החיסונים זה אומר דרשני!!! ויש אגב עוד אלפי רופאים כאלו בעולם כולו שמפרסמים את עצמם אז....  (ל”ת)


;