1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

שר הבריאות והמל"ל ממליצים: עוצר לילי בפורים; הגבלת מעבר בין ערים

ימים ספורים קודם כניסת חג הפורים, התכנסו היום אנשי המל"ל יחד עם אנשי משרד הבריאות כדי לגבש המלצות לממשלה מהחשש הכבד להתפרצות מחודשת בעקבות אירועים המוניים במהלך חג הפורים | בהמלצות: סגר לילי בכל ערב למשך שלושה לילות במהלך סוף השבוע 

ארי קלמן, י' אדר תשפ"א 22/02/2021 14:17

החשש מהתפרצות מחודשת מחסום משטרתי בסגר מחסום משטרתי בסגר צילום: Nati Shohat/FLASH90

שלושה ימים קודם חג הפורים, במשרד הבריאות ובמל"ל נזכרים כעת לעסוק בהגבלות בחג הפורים במטרה למנוע התקהלויות מהחשש הכבד להתפרצות מחודשת בעקבות אירועי החג ברחבי הארץ. הם ממליצים לממשלה להטיל עוצר והגבלת יציאה בין עיר לעיר וכן יוטלו מגבלות על התחבורה הציבורית.

בתום התייעצות שקיימו היום (שני) משרד הבריאות והמל"ל, הוחלט להמליץ על עוצר לילי ועל הגבלות תנועה בימי הפורים כדי למנוע התקהלויות בערבים, כך שלא תאושר היציאה מהבתים.

על פי ההמלצה, החל מיום חמישי ועד ליום ראשון יוטל בכל ערב עוצר לילי, מהשעה 20:00 בשלושת הערבים (חמישי, שישי ומוצ"ש) ועד לשעה 05:00 בכל בוקר.

שר הבריאות יולי אדלשטיין מציע כי בימים שלא יוטל עוצר, תוגבל משמעותית התחבורה, ויאסר המעבר מעיר לעיר כדי למנוע כאמור התקהלויות בימי הפורים.

‏סגן שר הבריאות יואב קיש אמר בשעה האחרונה בכנסת בהתייחסו לחשש מהחג: "אנחנו נכנסים לחג הפורים, אם לא נקפיד על החג ולא נמנע מאירועים בעיתים של מסיבות והפרת הנחיות, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בחג פורים רע מאוד".

"בחג הפורים הזה צריך להיזהר ואסור לעשות מסיבות והתקהלויות, אנחנו שומעים על נטייה לאירועים שבניגוד להנחיות, כנראה יצטרכו להוביל אותנו לעוצר לילה לתקופת הפורים".

בנוסף, לאחר שוועדת חוקה של הכנסת ביטלה אמש את הארכת חובת הבידוד במלוניות לשבים לישראל, החליט ראש הממשלה לאחר התייעצות עם שר הבריאות ושרת התחבורה רגב כי תאושר כניסתם של 200 ישראלים בלבד לארץ מדי יום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה מתחסנים ומחלימים יש??  

  עובדים עליכם חחח. התפרצות מחודשת??

  • צודק 

   איש יהודי היה

 2. פורים  

  אכפת לי

 3. רשעות וניתוק! עד מתי?  

  משה

 4. על המשטרה להיערך מבעוד מועד בכוחות מתוגברים כדי לסכל כל התקהלות.  

  יעקב

  • לנתק לך את החמצן 

   איש יהודי היה

 5. טפשות  


 6. אסתירא בלגינא קיש קיש קריא. יואב קיש זה בזבוז מופקר של כספי משלם המיסים.  (ל”ת)


;