1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

תחקיר: כך חצתה הצעירה הישראלית לסוריה

פרטים חדשים על השתלשלות הרגעים בהם חצתה הצעירה הישראלית, תושבת מודיעין עילית את הגבול לסוריה, נחשפים הערב מתחקיר שנערך בצה"ל | ביום שישי ה-1 לפברואר, הגיעה הצעירה לגדר המערכת באזור מעלה גולני. למרות שההתרעה שהגיעה מהגדר לא טופלה, בצה"ל החליטו שלא לפעול נגד המפקדים

אבי גדלוביץ', י' אדר תשפ"א 22/02/2021 21:55

ההתרעה לא טופלה הישראלית תועדה ע"י חיזבאללה הישראלית תועדה ע"י חיזבאללה צילום: תקשורת בלבנון

תחקיר של צה"ל המתפרסם היום (שלישי), חושף פרטים חדשים על השתלשלות הרגעים בהם חצתה הצעירה הישראלית, תושבת מודיעין עילית את הגבול לסוריה. על פי התחקיר, ביום שישי ה-1 לפברואר, הגיעה הצעירה לגדר המערכת באזור מעלה גולני. למרות שנגעה בגדר מה ששיגר התרעה, הנושא לא טופל כראוי - כך עולה מהתחקיר.

למרות שההתרעה שהגיעה מהגדר לא טופלה, בצה"ל החליטו שלא לפעול נגד המפקדים. עוד עולה מהתחקיר, כי ברגע שהחליטה הצעירה לחצות לסוריה, היא הגיעה ליישוב למג'דל שמס סמוך לחרמון, חצתה אותו עד אשר הגיעה לגדר הגבול.

יצוין, כי לא מדובר בפעם הראשונה שהצעירה מנסה לחצות את הגבול למדינה עוינות. בעבר, כך על פי דיווחים, ניסתה הצעירה לחצות לעזה אך הורחקה על ידי כוחות צה"ל. אמש פרסם עיתונאי המקורב לארגון חיזבאללה, תמונות של הצעירה, כשהיא נוסעת ברכב אזרחי בגבול לבנון וחשופה לפגיעה של פעילי הארגון. על פי כתב 'אל מנאר', תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, הצעירה הגיעה לאזור הגבול לפני כארבעה חודשים, בזמן שבצה"ל היו בדריכות שיא מחשש לפעולת נקם של הארגון בעקבות מות אחד מפעיליו המיוחס לישראל.

למרות שחיזבאללה חיפש מטרה, הוא ככל הנראה לא פתח לעבר הצעירה באש מאחר שלא היה בטוח שמדובר בחיילת ואינו היה מעוניין לפגוע באזרחית.

כזכור, הישראלית בשנות ה-20 לחייה שחצתה לפני מספר שבועות את הגבול לסוריה ונתפסה על ידי הצבא הסורי - שבה בלילה שבין חמישי לשישי לישראל. היא המריאה באמצעות מטוס מנהלים במהלך הלילה מרוסיה ונחתה בנמל התעופה בן גוריון בתום משא ומתן שהתקיים מול מוסקבה בסיוע הנשיא פוטין.

אמש, שירות הביטחון הכללי סיים לחקור את הצעירה. בחקירתה סיפרה הצעירה, כי נכנסה לסוריה שלא לא לכוונת יצירת קשר עם גורמי טרור. על פי דיווח 'בחדשות 12', היא אמרה לחוקרים: "חיפשתי הרפתקה, לא תכננתי לפגוש מישהו ספציפי. סוריה מבחינתי הייתה עוד יעד לטיול".

על פי הדיווח, בתום החקירה, השב"כ ניקה את הצעירה, תושבת מודיעין עילית מהחשד כי שיתפה פעולה עם גורמי טרור במטרה לחצות את הגבול לסוריה. בתום החקירה היא הועברה לידי המשטרה ובקרוב יוחלט האם להגיש נגדה כתב אישום.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;