1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

התחנות התחפשו, וראש העיר חגג עם התושבים

19 תחנות בשכונת בית וגן בירושלים התחפשו וקושטו במסגרת מיזם מיוחד שהובילו נערות עולות מצרפת. ראש העיר משה ליאון: "אני רוצה לומר לכל יהודי בעולם, הלב שלנו פתוח אליכם, נמשיך לפעול על מנת שירושלים תהיה בית לכלל יהודי העולם"

אברמי פרלשטיין, י"ב אדר תשפ"א 24/02/2021 15:17

במסגרת פרויקט אמנותי מיוחד הילדים מחופשים עם משה ליאון הילדים מחופשים עם משה ליאון צילום: באדיבות המצלם

יום לפני תענית אסתר ראש העיר ירושלים יצא לשכונת בית וגן והופתע לגלות תחנות אוטובוס מקושטות שעוצבו ע"י צעירות עולות מצרפת לכבוד הסיור המיוחד. ראש העיר קיים את הסיור במסגרת פרויקט מיוחד לנערות עולות הזקוקות לסיוע, שיצא לדרך ע"י המנהל הקהילתי בראשות הגב' אילה גודמן, מחזיק תיק עליה וקליטה חבר המועצה שמואל מרציאנו, ומחזיק תיק רווחה חבר המועצה אלחנן גרוסבוים.

מדובר בפרויקט ייחודי שמשלב גורמים מכל האגפים הרלוונטיים בעירייה על מנת לסייע למשפחות עולות, בדגש על משפחות שעלו בשנים האחרונות מצרפת, להשתלב בקהילה, תוך מתן סיוע מלא בתחומי החינוך, הרווחה, והקהילה.

19 התחנות ברחבי השכונה קושטו במסגרת מיזם אמנותי מיוחד שהובילו הנערות, ובמהלכו נוספו מוטיבים ייחודיים לכל תחנה שכללו עבודות יצירה אמנותיות יוצאות דופן. חלק מהתחנות קושטו במטריות צבעוניות, אחרות קושטו במיצגים דמויי סוכריות, כאשר ניתן חופש אמנותי לבנות לבטא את יכולותיהן האמנותיות. מדובר במיזם יוצא דופן שכבר זכה להתעניינות מצד אמנים בכל הארץ.

לאחר הסיור ראש העיר פגש את ילדי השכונה המחופשים שהיו בדרכם למוסדות החינוך התעניין בתחפושות, ושוחח עם ההורים הנרגשים. ראש העיר סייר יחד עם נציגי השכונה באזור, והאזין לבקשות אישיות מצד התושבים, שוחח עם אנשי החינוך ומנהלי ארגוני החסד, והתרשם מגל האכלוס החדש והמבורך בשכונה.

במהלך הסיור ראש העיר הבהיר כי העיריה תמשיך להושיט כל סיוע אפשרי לתושבים תוך מתן דגש לסיוע לאוכלוסיות עולים. "כבר אלפי שנים שיהודים עולים לירושלים, אם זה במהלך שלוש רגלים, או לאורך ההיסטוריה כולה שיהודים שמו את פעמיהם לעיר הקודש והמקדש. אני רוצה לומר לכל יהודי בעולם, הלב שלנו פתוח אליכם, נמשיך לפעול על מנת שירושלים תהיה בית לכלל יהודי העולם, אנחנו כאן, ונעשה עבורכם כל מה שנדרש".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדהים. בעיקר התמונות של התחנות המקושטות. רק חבל שטרם המציאו בימי הביניים את המצלמות, שבהם היה ניתן גם לתעד אותן...  (ל”ת)


  • אל תגזים זה ממש לא נכון (ל”ת)


 2. מי האמן/ אמנית?  

  משקפיים

 3. הביאו אמנית מחו"ל שתעשה את זה נראה לי קוראים לה שרה קבלה  (ל”ת)

  ידידיה

;