1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בשורות טובות מהדסה עין כרם: נועם בן ה-13 שוחרר לביתו

נועם בן ה-13 שוחרר לביתו לאחר שריגש את המדינה | נועם: "אני רק ילד, זה מאוד קשה ומבהיל כשאני לא מצליח לנשום בלי מסיכת חמצן ואם אני רק מזיז אותה לכמה שניות - מייד יש לי תחושת חנק"

אהרן מילר, י"ב אדר תשפ"א 24/02/2021 20:03

ריגש מדינה שלמה נועם אביזכר נועם אביזכר צילום: באדיבות המשפחה

נועם אביכזר בן ה-13 שריגש מדינה שלמה כשהתראיין מתוך היחידה לטיפול נמרץ ילדים חולי קורונה בהדסה עין כרם, כשהוא במצב קשה ונזקק לתמיכת חמצן ממושכת, שוחרר לביתו כשהוא במצב טוב!

נועם, המתגורר עם משפחתו בשכונת הר חומה בירושלים, אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לילדים חולי קורונה בהדסה עין כרם לאחר שנדבק בוירוס ומצבו התדרדר. הוא נזקק לתמיכה אינטנסיבית של חמצן ובמשך למעלה מעשרה ימים טופל על ידי הצוות ביחידה, בהובלתם של ד״ר אורי פולק מנהל המערך, וסוניה שרעבי האחות הראשית.

במהלך אשפוזו סיפר נועם כי הוא סומך על הצוות שעושה הכל כדי שירגיש טוב יותר ועל הקושי הרב לנשום. ״אני רק ילד, זה מאוד קשה ומבהיל כשאני לא מצליח לנשום בלי מסיכת חמצן ואם אני רק מזיז אותה לכמה שניות - מייד יש לי תחושת חנק. אני שמח שמטפלים בי פה בלי הפסקה, ואני מאמין שאחלים מהוירוס הזה״.

שירי, אמו של נועם ספרה כי היום כשהוא כבר בביתו, הוא מרגיש הרבה יותר טוב ועוד נכונה לו דרך להחלמה. ״הצוות ביחידה לטיפול נמרץ ילדים עבד מסביב לשעון ומכל הלב כדי לרפא את הילדים שחולים בקורונה. הם נותנים ממש את הנשמה והרגשנו שיש על מי לסמוך ושאנחנו עטופים באנשים מקצועיים שיודעים איך להקל עליו.

"סוף סוף עכשיו נועם לא זקוק לתמיכת חמצן במהלך היום ואני חייבת להדגיש שלדעתי זו תוצאה של טיפול נכון ומינונים מחושבים של תרופות. לא האמנו כשראינו את השיפור מיום ליום ביחידה בהדסה עין כרם, אבל הם אכן קרו לנו מול העיניים ולא שיחררו את נועם עד שהיו בטוחים שהוא ממש בסדר להמשיך את ההחלמה בבית. זו לא חוויה קלה״, היא מסכמת, ״אבל היא עברה עלינו עם צוות של מלאכים פה בהדסה שראו רק את נועם ואת טובתו״.

נועם בעת אשפוזו | באדיבות המשפחה

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;