1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

בני גנץ דורש: "לאפשר לכל ישראלי להצביע" ומאיים

ראש הממשלה החליפי, בני גנץ מאיים הערב ואומר, לא אאשר את הארכת תקנות נתב"ג עד שיוצג מתווה שיאפשר לכל ישראלי להגיע לארץ ולהצביע ועד שיצורף נציג משרד המשפטים לוועדת החריגים לכניסה לארץ

קובי ברקת, ט"ו אדר תשפ"א 27/02/2021 23:25

תחקיר נתב"ג בני גנץ בני גנץ צילום: גילי יערי, פלאש 90

שר המשפטים בני גנץ הודיע הערב (מוצ"ש), כי על רקע המתרחש בוועדת החריגים בנתב"ג, הוא ידרוש להכניס נציג מטעם משרד המשפטים לדיוני הוועדה וכן לחשוף לציבור באופן שקוף את הקריטריונים שלפיה היא פועלת.

בליל שבת התפרסם ב'חדשות 12' תחקיר, הטוען כי החלטות ועדת החריגים מוטות, וכי רבים מקבלים אישורים מסיבות פוליטיות ולעומתם אחרים לא מצליחים לקבל אישור למרות שהם זקוקים לו.

בכוונת גנץ להודיע בישיבת הממשלה שתיערך ביום שני, כי אם לא יתקבל מתווה שבמסגרתו כל ישראל שמעוניין להגיע ולממש את זכות ההצבעה שלו, לא יוארכו התקנות על נתב"ג המסתיימות ב-10.3 כלל.

בהודעתו טען כי גנץ כי "זה יהיה באחריותו הבלעדית של נתניהו ויוכיח שהוא דואג לפוליטיקה לפני שהוא דואג לחיי אדם". גנץ ציין, כי יש זמן רב להיערך, וכי הוא קורא לנתניהו לא להביא להפקרות.

גנץ אמר הערב, כי "המציאות בשטח מזעזעת, ואין ספק שיש לחשוף באופן דחוף את הקריטריונים שלפיהם עובדת הוועדה, ולדאוג שיש נציג מטעם משרד המשפטים שדואג שלפיהם היא מתנהלת".

עוד ציין גנץ, כי "משרד הביטחון סייע בהתקשרות עם חברה שיכולה לספק אלפי בדיקות ביום בנתב"ג, ואין כל בעיה להביא ארצה את כל הישראלים שנמצאים בחו"ל ומעוניינים לשוב לבחירות, ולחייב אותם בשתי בדיקות ביום לצורך מימוש זכותם הדמוקרטית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תודה בני!  


  2. כנראה קיבל הודעה משני מצביעים שנמצאים בחו"ל, טוב זה מחצית מסך המביעים שלו אפשר להבין אותו.  (ל”ת)


  3. לא תשמכו אוי אפשר לסמוך על בני, לא ישתף פעולה עד ומכניסים נציגו של משרד המשפטים בוועדת החריגים, במילים אחרות סוחט עוד ג'וב ס"ה ואח"כ תסבלו  (ל”ת)

    שמויגר

;