1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

הקלה ברגולציה על יבוא מוצרים אלחוטיים לישראל

שר התקשורת חתם אתמול על תקנות חדשות שיפטרו מוצרים רבים מהצורך לקבל את אישור המשרד, במהלך שיעודד את הייבוא והתחרות בשוק מוצריים אלחוטיים. מהלך זה מצטרף למגמת רידוד הרגולציה שמוביל המשרד בשוק התקשורת

אהרן מילר, י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 14:03

בשורה לצרכנים מצלמות. אילוסטרציה מצלמות. אילוסטרציה צילום: unsplash

שר התקשורת, בני גנץ, חתם אתמול (ראשון) על תקנות הטלגרף האלחוטי (פטור מרישוי), התשפ"א-2021. התקנות החדשות מצמצמות את משפחות המוצרים שדורשות אישור ממשרד התקשורת לשם ייבואן המסחרי לישראל. הקלות אלו באו לאחר תקופה שבה ניתן הפטור ביבוא אישי, במטרה לבחון את הסיכון שבהכנסת משפחות המוצרים המדוברות למדינה ללא פיקוח.

מדובר בעדכון משמעותי ברגולציה, שיעודד את התחרות בשוק המוצרים האלחוטיים, מוצרי תקשורת וציוד "בית חכם", בכך שייבוא מסחרי של חלק מהציוד כאמור יהיה פטור מרישוי בדומה למשפחות מוצרים רבות נוספות, כמו ציוד היקפי למחשבים - צגים, מחשבים ניידים, טאבלטים, קוראי ספרים אלקטרוניים, שואבי אבק ועוד.

מהלך זה צפוי לצמצם את חסמי הכניסה לשוק שהקשו עד היום על יבואנים מקבילים, ולהוזיל את המחירים לצרכן. רבים ממוצרים אלה היו בפטור ליבוא אישי בלבד עד עתה, וכעת עם הקלת הרגולציה על יבוא מסחרי, צפוי שינוי לטובת הצרכן בשוק מוצרים אלה.

גנץ אמר עם אישור התקנות: "התקנות החדשות הן חלק מרכזי מפעילות המשרד בשנה החולפת, שיביאו להוזלת עלויות השירותים ומוצרים אלחוטיים בתחום התקשורת בישראל, ולקידום כניסתן של הטכנולוגיות המתקדמות והחדישות ביותר לשימוש בישראל, במטרה להציב את ישראל בחזית הקדמה עם המדינות המפותחות בעולם. הרפורמה בתקנות מקלה את הנטל הרגולטורי ומבטלת את הרגולציה על יבוא אישי ומסחרי של משפחות מוצרים אלחוטיים שונים, ותאיץ את ההתקדמות הטכנולוגית בתחומי ה-IoT ובכלל באופן משמעותי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;