1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

סערת הגיור - הרבנים הראשיים מתריעים: אלפי גויים יכנסו לארץ

הרבנים הראשיים מביעים הערב דאגה בעקבות פסיקת בג"צ שמכשירה את הגיורים הרפורמיים ודורשים מנציגי הציבור בכנסת לפעול לשנות זאת בחקיקה ויפה שעה אחת קודם

ארי קלמן, י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 19:53

"זיוף של היהדות" הרבנים הראשיים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

פסיקת בג"צ הערב (שני) מעוררת זעם פוליטי, אך גם חשש בקרב הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגר״י יוסף והרב הראשי לישראל הגר״ד לאו שמתריעים מאלפי גוים שיכנסו ארצה.

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל מסר בתגובה להחלטת בג"צ: "החלטת בית המשפט העליון מצערת מאוד ופוגעת באופן חמור בשלמות עם ישראל, בית המשפט גם דחה את הבקשות להמתין עם הכרעתו עד לחקיקת החוק".

הגר"י יוסף הוסיף: "מה שהרפורמים והקונסרבטיבים מכנים ׳גיור׳ אינו אלא זיוף של היהדות שמשמעותו היא הכנסת אלפי גויים לעם ישראל". בדבריו דורש הרב מראשי הסיעות הדתיות, "יש לצפות מאנשי הציבור לפעול לתיקון מהיר בחקיקה של המצב ויפה שעה אחת קודם".

הרב הראשי הגר"ד לאו מסר לאחר פסיקת השופטים: "מי שהתגיירו בגיור רפורמי ודומיו אינם יהודים, שום החלטת בג״צ כזו או אחרת לא תשנה את העובדה הזו. יש להצר על כך שבית המשפט בהחלטתו מאשר את הצפת מדינת ישראל בעולים אשר בינם לבין היהדות אין דבר".

הרב הוסיף בתגובתו לפסיקה הדרמטית; "כל אחד מאזרחי ישראל צריך לשאול את עצמו בערב עצוב זה, במה מדינת ישראל היא מדינה יהודית כאשר כל נכרי יכול להיות אזרח מדינת ישראל".

יו"ר מפלגת ארץ הקודש בהסתדרות הציונית הרב פסח לרנר מסר בתגובה להחלטה "הפנים האמיתיות של התנועות הרפורמיות נחשפות פעם נוספת. כאשר מחד הן מדברות גבוהה גבוהה אודות חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות, אך בפועל הן עוסקות בפעילות בלתי פוסקת לשינוי צביונה היהודי של מדינת ישראל".

"בשם רבבות יהודים שומרי מסורת מארה"ב והתפוצות אני מבקש לומר להם ולשופטי בג"ץ: אתם לא תצליחו. מסורת ישראל הרבה יותר חזקה ממכם. היא שמרה על עמינו במשך אלפיים שנות גלות, והיא תמשיך לקיים אותנו לעד כיהודים גאים בתורת ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבורת שקרנים הכשרות של הרבנות מזויפת שנים בתי הדין פוסקים נגד ההלכה בדיני גט  (ל”ת)


 2. כל אחד צריך לשאול מה כשרות רבנות יותר טובה מכשרות של הרפורמים  (ל”ת)


 3. זה נורא ואיום! כמו גם השינוי בd.n .a שיביא החיסונית שאתם מסרבים להעמיק את הנושא. ולהודות שהחיסון הזה הוא שואה חדשה  (ל”ת)

  אואו

 4. דעתי האישית  

  יפה

 5. מדוע לא מפרידים את ההחלטות וההתערבות בעיניני דת , מגורמי האנטי דת הרי ידוע מה מטרתה ... הרי בעל מקצוע בתחום מסוים כגון רופא לא יכול לשמש כעו"ד ולייצג את הלקוח בבית משפט.  (ל”ת)

  צדק

  • אפשר לעשות את זה 

   אוביקטיבי

;