1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

הסעודים חוששים מלפיד: נתניהו חוד החנית בלחימה מול איראן

גורמים סעודיים התראיינו היום ל-i24NEWS המשדר מישראל והבהירו כי הם חוששים מניצחון של יאיר לפיד ועלייתו לשלטון. לדבריהם: "נתניהו הוא חוד החנית במאבק נגד איראן, מקווה שהממשלה לא תשתנה" 

אהרן מילר, י"ט אדר תשפ"א 03/03/2021 19:28

לקראת הבחירות בנימין נתניהו ויאיר לפיד בנימין נתניהו ויאיר לפיד צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ

לקראת הבחירות הקרובות בישראל הסביר גורם הקשור למשפחת המלוכה הסעודית ל-i24NEWS, ערוץ המשדר מישראל בשפה האנגלית כי הם עוקבים מקרוב אחר הבחירות הקרובות בישראל ו"מקווים שממשלתה לא תשתנה". הוא הוסיף ואמר כי "אנחנו באמת מודאגים שמנהיג האופוזיציה יחליף אותו וישנה דברים", כך צוטט הגורם בערוץ i24 News.

המקור, שאמר את הדברים באנונימיות, הדגיש כי סעודיה מכירה ומעריכה את ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, ותומכת במדיניותו בכל הקשור לקשרים עם מדינות המפרץ וטקטיקות הלחץ הגבוה שלו על הרפובליקה האיסלאמית של איראן.

"לא רק אוהבים את נתניהו, אלא אוהבים אותו מאד, הוא נהדר, יש לו את הכריזמה הדרושה והוא יודע מה הוא עושה, אנחנו באמת חוששים שמנהיג האופוזיציה יחליף אותו, וישנה דברים" בהתייחסו למנהיג האופוזיציה יאיר לפיד, ראש סיעת יש עתיד.

מקור נוסף, הקשור באופן דומה למשפחת המלוכה, פירט עוד יותר על העדפת סעודיה את נתניהו. אנו רואים בו "חוד החנית במאבק נגד איראן", הוא אמר, עם זאת, הגורם הדגיש כי אף גורם בערב הסעודית, לא יכול לומר זאת בגלוי. "אף מדינה לא תגיד זאת בפומבי, או תתערב בבחירות של מדינה אחרת, בטח לא אנחנו ובטח שלא עכשיו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;