1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

התו הירוק יכלול גם ילדים ומי שאינם יכולים להתחסן

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר סיכם עם שר הבריאות כי התו הירוק לכניסה לאולמות ואירועים יכלול גם בעלי בדיקות שליליות • בשלב ראשון ובכדי שלא להעמיס על המעבדות, תתאפשר כניסה בהיקף של 5% מהמשתתפים, בהמשך יורחב האישור עם כניסתן לתוקף של הבדיקות המהירות

ארי קלמן, כ' אדר תשפ"א 04/03/2021 22:57

בשורה למחותנים תהלוכות פורים ילדים במאה שערים-פורים תשפ"א תהלוכות פורים ילדים במאה שערים-פורים תשפ"א צילום: שלומי טריכטר

בשורה למשפחות העומדות לפני נישואי הילדים ולבעלי האולמות: בסיכום של יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר עם שר הבריאות הוחלט כי התו הירוק יכלול גם בעלי בדיקות שליליות. בכך תתאפשר השתתפותם של ילדים ומי שאינם יכולים להתחסן בחתונות שיפעלו תחת הגדרת התו הירוק החל מיום ראשון הקרוב.

הכניסה תתאפשר באמצעות הצגת תוצאה שלילת לבדיקת קורונה מ-48 השעות האחרונות. בשלב הראשון ובמטרה שלא להעמיס על מערך המעבדות, תתאפשר הכניסה בהיקף של חמישה אחוזים מסך המשתתפים. בהמשך, עם כניסתן של החברות הפרטיות שיספקו בדיקות קורונה מהירות, יורחב האישור.

על פי המתווה שגובש וצפוי להתחיל בעוד כשבועיים יעניקו 5 חברות שונות שירותי בדיקות מהירות ובעלי האולמות או עורכי השמחות יוכלו לבחור את החברה המועדפת עליהם שתציב נציג מטעמה מחוץ לאולם שיערוך את הבדיקות למשתתפי החתונה שאינם מחוסנים או מחלימים.

נושא החתונות בציבור החרדי עלה פעמים רבות בתקופה האחרונה. ח"כ אשר נאבק כדי למנוע מצב בו יופרדו משפחות בכניסה לאולמות ובדיון שנערך השבוע בועדת החוקה אמר אשר כי "אי אפשר שאותן אוכלוסיות של ילדים ושל אנשים שאסור להם להתחסן לא יהיו בחתונות ואירועים, אל תקרעו משפחות". ח"כ אשר פנה לנציגי משרד הבריאות: "תלכו על פיילוט קטן עד שיתחילו לפעול חמש החברות שאישרתם".

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, השיבה כי אכן התו הירוק תוכנן למתחסנים מחלימים ונבדקים אך כרגע לא ניתן לכלול נבדקים מחשש לעומס יתר על המעבדות: "אם נציף את המערכת בבדיקות לתו ירוק כדי שאנשים יוכלו להיכנס, זה יקריס את המערכת, ולכן בשלב הזה זה לא אפשרי". ח"כ אשר הציע לפתור את בעיית העומס במעבדות בהגבלת הכניסה לחמישה אחוזים בלבד מכלל המשתתפים, הצעה שכאמור אושרה כעת ותובא עוד הלילה להצבעה טלפונית בממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא יהיה עומס על המעבדות  


;