1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

המהלך בשמאל שימנע מבנט לחבור לנתניהו

הכתב ספי עובדיה חושף כי "גוש רק לא ביבי" שוקל להעניק לבנט ראשוניות ברוטציה ולתת לו לכהן בשנה הראשונה כראש ממשלה בכדי לסנדל חבירתו לממשלה עם נתניהו

ארי קלמן, כ"ב אדר תשפ"א 06/03/2021 19:31

ההצעה נחשפה נפתלי בנט בהצהרה לתקשורת נפתלי בנט בהצהרה לתקשורת צילום: אורי כהן

17 יום לבחירות, והשאלה הופכת לממוקדת ליום שאחרי, שעל פי רוב הסקרים, גם אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יצליח להרכיב ממשלת ימין, הוא חייב את נפתלי בנט כדי לגייס תמיכה להקמת ממשלה.

בנט עצמו מסרב לומר כיצד ינהג ביום שאחרי, ובנתיים הוא רק התבטא כי לא ישב בממשלה תחת יאיר לפיד, אך הוא תמיד מתחמק מתשובה לשאלה האם יסכים לשבת תחת בנימין נתניהו.

בשבת דיווח כתב 'ערוץ 13' ספי עובדיה, כי במפלגות השמאל מבשלים מזימה ביניהם לפיה הם ימנעו מנפתלי בנט לחבור לנתניהו ולהעניק לו ממשלת 61 בתמורה לכך שבנט יהיה ראשון ברוטציה ויכהן שנה כראש ממשלה "רק לא ביבי". 

ייתכן ומדובר בכלל בספין פוליטי של הליכוד או של הציונות הדתית כדי לדחוק את בנט לפינה ולהצהיר כי לא ישב בממשלה עם השמאל ובכך להוריד את כוחו למצביעים שיחזרו לבסיס הליכוד או למפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איזה שמאל בדיוק?  

  אוביקטיבי

 2. יותר מסתבר שזה ספין של ביבי. תפור עליו.  (ל”ת)


  • מתאים לבנט לעשות את זה (ל”ת)


 3. החרדים זה שמאל, משתמטים משירות צבאי, כל היום גונבים וסוחטים חילונים. בנוסף אתם פשיסטים שחיים תחת דיקטטורה רבנית שמנוהלת על ידי עסקנים תאבי בצע. בלעדינו החילונים הייתם באשפתות , נילחם בכם עד טיפת הדם האחרונה!  (ל”ת)

  שדגכ

;