1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

יו"ר מרצ ניצן הורביץ צידד בהחלטת בית הדין בהאג ועורר סערה

יו"ר מרצ קרא לשתף פעולה עם בית הדין הבין-לאומי בהאג שקרא לחקור את מדינת ישראל וחיילי צה"ל וגרר נתקפה נגדו במערכת הפוליטית | יו"ר 'עוצמה יהודית': "היועמ"ש חייב להורות עוד הערב על הסרת החסינות של הורוביץ ולהורות על פתיחה בחקירה נגדו בחשד לבגידה במדינה"

ארי קלמן, כ"ב אדר תשפ"א 06/03/2021 19:59

"חקירה בחשד לבגידה במדינה" ניצן הורביץ ניצן הורביץ צילום: פלאש 90

בהתייחסו להחלטת בית הבין הבין-לאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל בחשד לפשעי מלחמה, הצדיק יו"ר מרצ ניצן הורביץ את החלטת בית הדין ועורר סערה. בן גביר דורש מהיועמ"ש לפתוח נגד יו"ר מרץ בחקירה.

בראיון ל'ערוץ 13' אמר הורביץ': "היה מקום להחלטה של בית הדין בהאג לחקור, ישראל צריכה לשאול את עצמה מה היא עשתה כדי למנוע את זה", הורביץ' קרא לשתף פעולה עם בין הדין בהאג במקום לתקוף אותם.

בליכוד הגיבו לדברי יו"ר מרצ ניצן הורביץ ומסרו: "ניצן הורוביץ מפקיר את חיילי צה"ל ששומרים עליו ועל כולנו. ההחלטה של בית הדין בהאג היא החלטה אנטישמית וראש הממשלה נתניהו ילחם נגדה בכל מקום בעולם כדי לבטלה".

"מרצ בראשות הורוביץ' תהיה שותפה של בנט וגדעון שלא יכולים להקים ממשלה בלי יאיר לפיד כראש ממשלה. רק הליכוד יקים ממשלת ימין יציבה שתדאג לכל אזרחי ישראל ותילחם בהחלטה האנטישמית בהאג"״, מסרו עוד מהליכוד.

ב'תקווה חדשה' תקפו אף הם: "אמירה אומללה של ניצן הורביץ על חשבון חיילי צה״ל. שום קמפיין לא מצדיק תמיכה בהחלטה אנטישמית ומוטב שיתנצל עליה. מדינת ישראל בראשות גדעון סער תוביל מערכה מאוחדת כנגד ההחלטה ובעד חיילי צה"ל".

גם בן גביר תקף: "מדובר בחציית קו אדום. היועץ המשפטי לממשלה חייב להורות עוד הערב על הסרת החסינות של הורוביץ ולהורות על פתיחה בחקירה נגדו בחשד לבגידה במדינת ישראל. מי שתומך בהעמדת חיילי צה"ל לדין בבית דין אנטישמי ששואף רק לפגוע במדינת ישראל, אין לו מקום בכנסת. אחרת לא נוכל להסתכל בעיניים לקציני וחיילי צה"ל".

בנוסף, שלח בן גביר הערב מכתב ליועמ"ש בו ביקש לפתוח בחקירה נגד הורוביץ.

בימינה תקפו את דברי הורביץ' ומסרו: "בעוד שבנט יוצא להגן על חיילי צה"ל בשדה הבינלאומי, הורוביץ פוגע בנו מבפנים. חיילי צה"ל הגיבורים עומדים על המשמר יום וליל כדי להגן על אזרחי ישראל, והורוביץ ביניהם.

תחת מנהיגות בנט אף חייל צה"ל לא יירתע מלהגן על עמו וארצו בגלל האנטישמיות של האג והצביעות של השמאל שאיבד דרך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הורביץ  

  אני

 2. שונא במרץ...  

  איתן

 3. נו שוין  

  יולישייה

 4. ברגע האמת .... סב"ג .... סמוטריץ בן גביררררררררררר  (ל”ת)

  H

 5. מקומו של השרץ הנאלח באגם הירוק בהאג  

  עמרם

 6. בהמה טמאה,רשע מרושע,עוכר ישראל ימ"ו  

  אוהב ישראל

 7. ערב רב או שמא עבר גיור בצה"ל  (ל”ת)


 8. בית הדין בהאג צריך לחקור גם פשעים של מדינת ישראל כלפי העם היהודי!!  (ל”ת)


;