1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

קופים ראשונים בעולם קיבלו חיסון ניסיוני לקורונה

קופים בגן החיות של סן דייגו קיבלו חיסון ניסיוני של בעלי חיים כנגד נגיף הקורונה. החיסון פותח על ידי חברה שמתמחה בייצור תרופות לחיות 

יענקי פרבר, כ"ג אדר תשפ"א 07/03/2021 22:00

לא רק בני אדם אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

לוס אנג'לס: קופים בגן החיות סן דייגו הם הראשונים בעולם מקרב בעלי החיים שקיבלו חיסון לקורונה שפותח על ידי Zoetis, חברת תרופות וטרינריות גדולה. כך דווח ב'ניו יורק טיימס'.

עוד דווח, כי בינואר האחרון, קבוצה של גורילות בפארק הספארי של גן החיות בסן דייגו נמצאו חיוביים לנגיף, אך כולם מתאוששים. למרות זאת, גן החיות ביקש עזרה מחברת 'זואטיס' בחיסון קופים אחרים. החברה סיפקה חיסון ניסיוני שפותח בתחילה עבור חיות מחמד וכעת הוא נבדק על קופים.

נדין למרסקי, מנהלת שימור וחיות בר בגן החיות של סן דייגו, אמרה כי גן החיות חיסן ארבעה אורנגאוטנים וחמישה קופי בונובו בחיסון הניסוי, החיסון אינו מיועד לשימוש בבני אדם. בין האורנגאוטנים המחוסנים היה קוף בשם קארן, שעשה היסטוריה בשנת 1994 כשהפך לאורנגאוטן הראשון שעבר ניתוח לב פתוח.

ד"ר למברסקי אמר כי גורילה אחת בגן החיות אמורה הייתה להתחסן גם היא, אך הגורילות בפארק הטבע היו בעדיפות נמוכה יותר מכיוון שכבר החלימו מהנגיף, היא אמרה שתחסן את הגורילות בפארק הטבע אם גן החיות יקבל מנות נוספות של החיסון.

סגן נשיא של חברת Zoetis, אמר כי החברה מגדילה את הייצור, ותספק מנות רבות יותר לסן דייגו ולגני חיות אחרים במידת האפשר. "כבר קיבלנו מספר בקשות", אמר. הדבקה של קופים מהווה דאגה מרכזית בגני החיות ובשמורות הטבע. הקופים נדבקים בקלות בזיהומים שונים, ונגיפי הצטננות גרמו להתפרצויות קטלניות בשימפנזים באפריקה. מחקר בנושא העלה כי שימפנזים, גורילות וקופים אחרים יהיו רגישים לנגיפים שונים שגורמים למגיפה. חוקרי מעבדה משתמשים בקופים מסוימים, כמו מקוקים, לבדיקת תרופות וחיסונים ופיתוח טיפולים חדשים לנגיף. כך דווח ב'ניו יורק טיימס'.

מדענים דואגים לא רק לסכנה שהנגיף מהווה לקופים גדולים ובעלי חיים אחרים, אלא גם לפוטנציאל של הנגיף לקבל דריסת רגל בקרב אוכלוסיית חיות בר שעלולה להפוך למאגר קבוע ולהופיע במועד מאוחר יותר בקרב בני אדם שיגיעו למגע עם חיות הבר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם בארץ הזריקו. מתייחסים למוזרקים כאן כאל חיות, לא כאל בני אדם. זו האמת. נמצאים בשלב הניסוי על בעלי חיים. עוד מעט תהיה תביעה בינלאומית ויהיו כאלה שייגזר דינם למוות מן הסתם  (ל”ת)

  יהודי

 2. איך השקרים מתגלים..כל יום משהו. ואנשים בוחרים להיות עיוורים  

  אז אנחנו קיבלנו חיסון ליפני הקופים. אההה??

 3. מדהים! לאיזו ישיבה הם שייכים?  (ל”ת)

  אני

;