ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
בתוך פחות מחודש

באישור משרד הבריאות: הסוף לאיכוני השב"כ

התנאים לסיום השימוש בכלי האיכונים של שב"כ: פחות מאלף נדבקים ביום או ירידה של היקף איתור החולים למתחת ל-5% | הערכה: הדבר יקרה בתוך כשלושה שבועות

באישור משרד הבריאות: הסוף לאיכוני השב"כ
אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלם

משרד הבריאות הסכים להפסקת איכוני השב"כ, אך ורק לאחר שמספר הנדבקים היומי יירד מתחת ל-1,000, או כשהיקף איתור החולים מצד השב"כ יירד אל מתחת ל-5% למשך שלושה שבועות. כך דווח ב"ישראל היום".

ההערכות הן שהדבר צפוי לקרות בעוד כשלושה שבועות, אז יופסקו האיכונים לחלוטין. האיכונים יבוצעו החל משבת באופן מוגבל, רק עבור חולי קורונה המוגדרים כ"מתחמקים" מחקירות אפידמיולוגיות.

ההחלטה התקבלה בוועדת השרים לענייני שב"כ, בהתאם לפסיקת בג"ץ, שלפיה האיכונים יחולו רק על מי שלא ישתפו פעולה בחקירה אפידמיולוגית. בוועדה נקבע כי יאוכנו מי שידווחו על אפס מגעים, או מאומתים שלא ניתן היה ליצור עימם קשר או לערוך להם חקירה אפידמיולוגית.

יו"ר הוועדה, השר אלי כהן אמר כי: "ההחלטה על שימוש סלקטיבי בכלי השב"כ היא הודות למערך התחקור האפידמיולוגי האנושי, למבצע החיסונים ולמגמת הירידה בתחלואה. השימוש בכלי השב"כ עד עתה היה חיוני במאבק בנגיף הקורונה, ובזכותו אותרו 100 אלף חולים ונמנעו יותר מ-98 אלף חולים חדשים, 2,000 חולים במצב קשה ו-750 מקרי תמותה".

איכון טלפון שב"כ משרד הבריאות קורונה אלי כהן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד