1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

באישור משרד הבריאות: הסוף לאיכוני השב"כ

התנאים לסיום השימוש בכלי האיכונים של שב"כ: פחות מאלף נדבקים ביום או ירידה של היקף איתור החולים למתחת ל-5% | הערכה: הדבר יקרה בתוך כשלושה שבועות

יענקי פרבר, כ"ז אדר תשפ"א 11/03/2021 08:13

בתוך פחות מחודש חיים בסמארטפון על חשבון המשפחה. צילום אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: באדיבות המצלם

משרד הבריאות הסכים להפסקת איכוני השב"כ, אך ורק לאחר שמספר הנדבקים היומי יירד מתחת ל-1,000, או כשהיקף איתור החולים מצד השב"כ יירד אל מתחת ל-5% למשך שלושה שבועות. כך דווח ב"ישראל היום".

ההערכות הן שהדבר צפוי לקרות בעוד כשלושה שבועות, אז יופסקו האיכונים לחלוטין. האיכונים יבוצעו החל משבת באופן מוגבל, רק עבור חולי קורונה המוגדרים כ"מתחמקים" מחקירות אפידמיולוגיות.

ההחלטה התקבלה בוועדת השרים לענייני שב"כ, בהתאם לפסיקת בג"ץ, שלפיה האיכונים יחולו רק על מי שלא ישתפו פעולה בחקירה אפידמיולוגית. בוועדה נקבע כי יאוכנו מי שידווחו על אפס מגעים, או מאומתים שלא ניתן היה ליצור עימם קשר או לערוך להם חקירה אפידמיולוגית.

יו"ר הוועדה, השר אלי כהן אמר כי: "ההחלטה על שימוש סלקטיבי בכלי השב"כ היא הודות למערך התחקור האפידמיולוגי האנושי, למבצע החיסונים ולמגמת הירידה בתחלואה. השימוש בכלי השב"כ עד עתה היה חיוני במאבק בנגיף הקורונה, ובזכותו אותרו 100 אלף חולים ונמנעו יותר מ-98 אלף חולים חדשים, 2,000 חולים במצב קשה ו-750 מקרי תמותה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;