1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

איילת שקד מזהירה בשיחה: "הצבעה לליכוד היא הצבעה לחרדים"

"הצבעה ל'ליכוד' היא הצבעה למפלגות החרדיות", כך מלחיצה איילת שקד את הבוחרים הפוטנציאלים של המפלגה ומוסיפה "אנשים לא מבינים את המשמעות" | בנוסף מתייחסת שקד לסקרים בהן 'ימינה' נחלשת ומאבדת כמה מנדטים ומודה: "הקמפיין האגרסיבי של נתניהו - מניב תוצאות"

יאיר כלפה, ד' ניסן תשפ"א 17/03/2021 07:23

הקמפיין של נתניהו מניב תוצאות בנימין נתניהו/ חרדים עם מסכות בנימין נתניהו/ חרדים עם מסכות צילום: אוליבר פיטוסי/דוד כהן, פלאש 90

פחות משבוע לבחירות, כאשר מפלגתה מנסה להתמודד עם קמפיין השתייה של בנימין נתניהו, ח"כ איילת שקד מתייחסת בשיחה שהגיעה לידי 'בחדרי חרדים' אל נושאי דת-ומדינה, ותוקפת את החרדים.

"אנשים לא מבינים את המשמעות של הפתק שהם שמים בקלפי", התייחסה שקד לשליטה של החרדים בבתי-הדין הרבניים, "בסוף ששמים פתק לליכוד זה כמו לשים פתק למפלגות החרדיות. הליכוד תמיד מעביר סמכויות בכל מה שקשור לחרדים".

שקד התייחסה גם לכוחם של החרדים בממשלה: "ככל שיתנו לנו יותר כוח, אנחנו נוכל לקחת יותר סמכויות של דת ומדינה. מתן כהנא כל הזמן מדבר על תיק הדתות - אבל זה הכל תלוי בכמות המנדטים".

בנוסף, בכירת הנהגת 'ימינה' האשימה את החרדים ובצלאל סמוטריץ' בפסיקת בג"צ בנושא גיור הרפורמים: "איך הגענו לפסיקה זו? כי החרדים וסמוטריץ' לא רצו לחוקק חוק גיור ממלכתי לפי מתווה וועדת ניסים. זה היה מתווה גיור מאוד הגיוני, אבל החרדים אצלם זה הכל או כלום - וככה הם נשארו בלי כלום".

"בסוף אם לחרדים יש יותר מנדטים מאיתנו - זו בעיה. לכן אני מבקשת שתביאו את מצביעי 'הליכוד', סער וסמוטריץ'. בסוף הכוח הפוליטי מתורגם למעשים", הוסיפה.

שקד גם התייחסה לסקר 'חדשות 12' שפורסם אמש, אשר מעניק ל'ימינה' 10 מנדטים בלבד והודתה כי "הקמפיין האגרסיבי של נתניהו מניב תוצאות, כמו בכל מערכת בחירות. אנחנו צריכים להחזיר את המנדטים אלינו, ולהסביר לאנשים שהוא (נתניהו) פשוט עובד עליהם".

"הוא (נתניהו) מפחיד ומייצר איזה דמון בדמות לפיד, אבל אמרנו שלא נשב תחת לפיד ולא נכתיר ראש ממשלה מהשמאל. נתניהו טועה ומטעה", סיכמה שקד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יצא המרצע מן השק.  


  • טוב שסמוטריץ נפרד מהם 

   שמחה מאיר

 2. הצבעה לשקד הצבעה לשלטון הבג''ץ  


 3. איילת יקרה עם מי תרכיבי קואליציה בלי החרדים בלי הליכוד  


  • לא סתם סמוטריץ נפרד מהם (ל”ת)


 4. לפצל את משרד הדתות מתן כהנא יקבל את הדתות האחרות והחרדים את הדת היהודית  (ל”ת)

  חמי

  • החרדים עד היום קיבלו את התפקיד (חוץ ממשלת לפיד). ובכל זאת דאגו לרפורמים ב"שב ואל תעשה". אולי סוברים אלו בליבם שגם הרפורמים יהודים. (ל”ת)


 5. ממה הם חוששים? ימינה בעד הרפורמים. ג' וש"ס קידמו בקואליציה עבור הרפורמים מה שלפיד לא הצליח. אז על מה המהומה? הם דאגו לרפורמים ולחילולי השבתות יותר מלפיד, יותר מליברמן ויותר מבנט. אם כבר הרפורמים צריכים ללכת להצביע לג' וש"ס ולהודות להם. אני בטוח גם שהם תורמים להם נכבדות בשביל כך.  (ל”ת)


  • הוצאת שם רע תתבייש (ל”ת)

   שלמה

  • אתה קשקשן על מלא.... היתה ממשלת אחדות הרסנית. 

   ש.

  • לכל המגיבים, ש"ס וג' בקואליציה כבר 10 שנים. גם בלי הממשלת אחדות הזאת שעשו. וגם בזמן ההוא בג"ץ העביר דברים לטובת הרפורמים בזכות שתיקתם. הזיכרון שלכם לטווח הארוך הוא מאוד קצר כנראה (ל”ת)


 6. זמרת כושלת, שרה כושלת, ועכשיו אסטרטגית כושלת. נזכרת לתקוף את החרדים באיחור רב אחרי כולם.  (ל”ת)


  • חחחח (ל”ת)


 7. רק ט!!  (ל”ת)


 8. דיבורים של פאניקה שיגידו תודה אם יגמרו עם 8 מנדטים  (ל”ת)

  שלמה

 9. אם מקנאים במישהו - כנראה שיש סיבה  

  חרדי

 10. שקד ובנט?!  


 11. רק בן גביר וסמוטריץ' שימו ט'! ממשלת ימין!!! ט'!!!  (ל”ת)


 12. נגיד וזה נכון מה שהיא אומרת, אבל מה המשמעות? בואו נשמע מה המשמעות מהגברת שהאינטיליגנציה שלה היא כשל אפרוח? מדינה יהודית? (כתוב בחוקת המדינה - מדינה יהודית דמוקרטית). לא יהיו חילולי שבת? (מדינה יהודית אמרנו?) לא יהיו גיורי רפורמים? (מדינה יהודית?). מה באמת המשמעות? ממליץ לה לקרוא את מגילת העצמאות וללמוד יהדות.  (ל”ת)


 13. להצביע לבנט זה להצביע לרפורמים, לחילולי שבתות, לרמיסת הדת וכל דבר שבקדושה. זאת המשמעות של להצביע לבנט, לפיד וליברמן (מר"צ כבר לא רלוונטים)  (ל”ת)


;