1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ח"כ מ'יהדות התורה' מתנגד לשת"פ עם עבאס

חבר הכנסת יצחק פינדרוס מציג הבוקר עמדה מתוך 'יהדות התורה' המציגה התנגדות לשיתוף פעולה קואליציוני עם רע"מ של מנסור עבאס, למרות תמיכתו של הגר"ח קנייבסקי במהלך

יחיאל גלאי, כ"ב ניסן תשפ"א 04/04/2021 10:00

למרות תמיכת הגר"ח מנסור עבאס מנסור עבאס צילום: פלאש 90

חזית חדשה נגד ממשלת ימין בהימנעות רע"מ? הבוקר (ראשון) מסתבר כי לחברי הכנסת של הציונות הדתית שמציגים קו מתנגד נגד כל שת"פ קואליציוני עם רע"מ של מנסור עבאס, מצטרף גם ח"כ מיהדות התורה, וזאת למרות תמיכתו בשבוע שעבר של הגר"ח קנייבסקי למהלך כזה.

בראיון הבוקר לתחנת הרדיו קול ברמה פינדרוס הביע דאגה משיתוף פעולה עם הרשימה האסלמית: "זה לא מצב אידיאלי ונורמלי להסתמך על מפלגה שתומכת בטרור. השאלה של השענות על עבאס עוד לא עלתה ועוד לא היתה הכרעה של גדולי ישראל. כשהיא תהיה שאלה מעשית ולא היפותטית, נעלה לגדו"י, אבל אנחנו צריכים לעשות הכול שהיא לא תהיה שאלה מעשית".

פינדרוס הוסיף כי "יש בכנסת 65 ח"כים שמסכימים פחות או יותר על אותם דברים שקשורים לדת ומדינה וביהמ"ש העליון". לדבריו, "לא רק לסמוטריץ' לא נוח עם ממשלה בתמיכת רע"מ, גם לנו ולליכוד לא נח, יכול להיות שהפתרון נמצא אצל סער ולא אצל עבאס", הוסיף.

פינדרוס התייחס גם לאכזבה שנחלה מפלגתו בקלפי בבחירות האחרונות: "כ-20 אלף קולות ממצביעי יהדות התורה חזרו אל בן גביר, יש עוד סדר גודל של כמה אלפי קולות בודדים שנשארו בבית ולא הצביעו. לא הייתה נהירה למפלגות אחרות. ליהדות התורה יש גרעין קשה של 250 אלף קולות שהצביעו גם הפעם".

לעומת פינדרוס, חבר הכנסת מקלב דווקא הביע תמיכה בשת"פ עם רע"מ: "היו לנו הרבה שיתופי פעולה עם הסיעות הערביות, הרבה חוקים לא עברו בגלל שבסיעות הערביות סייעו לנו", אמר מקלב בראיון לרשת ב' הבוקר. "אנחנו מכירים את עמדתם בנושאים רבים ויש לנו שיתופי פעולה", הוסיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דעת הגר"ח  


  • פינדרוס 


 2. הוא מתכוון פשוט, יענקוש אינו נבחר ציבור והוא לא סמכות פוליטית של הציבור החרדי  (ל”ת)


 3. הוא לא משופשף מספיק מה לא לדבר  (ל”ת)

  סייג לחוכמה

 4. מה? הוא מעז לא להישמע לינקי?! נכון סבא...?  (ל”ת)


 5. זה לא למרות תמיכת הגר"ח  


 6. דעת תורה לא מעניין את העסקנים אם זה מתנגש באג'נדה, תשאל את יענקוש, ראה ערך מגיפה אין סין און די מעדינע וויל פארמאכן לי חיידרים, ופינדרוס יכול להתחבר לסמוטריץ' בכיף, מתאים גם בהשקופה וגם בסיגנון  (ל”ת)

  שמויגר

 7. דעת הגר"ח? האם ינקלה באמת סיפר לסבא שאותו אדם תומך ברוצחי יהודים ומהלל אותם? אני בטוח שהגר"ח לא היה מאשר דבר כזה לו היה יודע שאותו אדם מעודד ומהלל רצח של יהודים. רצח של יהודים חמור יותר מרודפי הדת  (ל”ת)


 8. טיפשים אתם הוא אומר את מה שר' חיים בעצמו אמר ר' חיים לא אמר שצרך לחבק את הערבי הזה אל הוא פחות גרוע מממשלה של לפיד וליברמן זה הכל אז כל המזרוחניקים והחרדלים די להשמיץ כנגד שלוחינו המסורים  (ל”ת)


 9. שטויות כתבה פופוליסטית הוא אמר שזה טרם נתברר סופית אצל גדו'י  


 10. חבל שמתוך 7 תגובות רק אחת (מס' 5) היא מאוזנת. מס' 5 - יישר כח!  (ל”ת)


 11. אמרו שזה דעתו של בית הרב ולא דעתו של הרב-יחי ההבדל הקטן....  


 12. מתוק  


;