1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

מפתיע: רוב חרדי תומך בשת"פ קואליציוני עם מנסור עבאס ורע"מ

בעוד בוחרי תקווה חדשה של סער שחברה לגוש השמאל חצויים בשאלת התמיכה מבחוץ של רע"מ, באופן מפתיע, יותר ממחצית ממצביעי יהדות התורה תומכים בשת"פ עם המפלגות הערביות | בקרב הציבור היהודי: 44% תומכים בתמיכה מבחוץ של מפלגות ערביות - מול 41% מתנגדים

אהרן מילר, כ"ב ניסן תשפ"א 04/04/2021 13:56

למנוע בחירות חמישיות חרדי וערבי. אילוסטרציה חרדי וערבי. אילוסטרציה צילום: Zack Wajsgras/Flash90

מחר יתחיל נשיא המדינה רובי ריבלין לקבל את המלצות נציגי הסיעות למועמד שיזכה לקבל את תפקיד הרכבת הממשלה ה-24. מחד ישנו גוש הימין, ומהעבר השני ישנו את גוש השמאל.

בתווך נמצאים שני שחקני מפתח: הראשון הוא נפתלי בנט, שתמיכתו מקרבת את נתניהו ל-60, לצדו יש את יו"ר רע"מ מנסור עבאס ושאלת התמיכה מבחוץ או מבפנים לקואליציה עתידית

בתוך כך פורסם היום (ראשון) סקר מיוחד של מדד הקול הישראלי החודשי של מרכז ויטרבי לחקר דעת קהל ומדיניות במכון הישראלי לדמוקרטיה ואשר פורסם במעריב. מהנתונים עולה כי 48% מהציבור תומכים בממשלה בתמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות. בין המשיבים בחיוב נמצאים גם מצביעי יהדות התורה אשר השתתפו בסקר.

על פי הנתונים על מנת למנוע בחירות חמישיות בציבור היהודי 44% תומכים בתמיכה מבחוץ של מפלגות ערביות. מול 41% מתנגדים. יצוין כי מדובר בעלייה משמעותית מפברואר בשנה שעברה, אז רק 23% מהיהודים תמכו בכך. כאשר בפעם מצטרפת למשוואה שאלת הבחירות החמישיות. ובקרב ציבור ערביי ישראל התמיכה מבחוץ זוכה לעידוד מ-65.5%. יצוין.

מצביעי רע"מ הביעו את התמיכה הגדולה ביותר בתמיכה בממשלה מבחוץ, ואחריה מרצ והרשימה המשותפת. בקרב מפלגות גוש השינוי, נמצאה תמיכה רבה יחסית בקרב מצביעי מפלגות המרכז-שמאל, ובעוד בוחרי תקווה חדשה חצויים בסוגיה זו. באופן מפתיע, יותר ממחצית ממצביעי יהדות התורה תומכים בתמיכה חיצונית של המפלגות הערביות.

לעומת זאת, בליכוד, בציונות הדתית ובימינה, יש רוב למתנגדים לממשלה בתמיכה חיצונית של המפלגות הערביות, אך ההתנגדות כיום נמוכה מלפני שנה.

עוד דווח כי רוב הציבור בישראל מאמין שאנחנו מתגלגלים לקראת בחירות חמישיות. לצד אי שביעות רצון מתוצאות הבחירות הנוכחיות. תומכי ימינה הביעו את האכזבה הגדולה ביותר, ותומכי רע"מ את שביעות הרצון הרבה ביותר.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה מפתיע? שונאי ישראל חוברים לשונאי ישראל.  (ל”ת)


  • באמת שלא מפתיע 


 2. תפסיקו עם פסטיבל  

  שימי

 3. מפתיע רק את הצוציקים עם הסמרטפונים. כתבים" בלשונכם. לא מפתיע את החרדים האמיתיים.!!  (ל”ת)


 4. סמוטריץ עושה טעות והוא ישלם על זה  


 5. שקר גס  

  פיני

 6. בושה-יש להסתכל למשפחות השכול בעניים, לגיטימציה לעבאס תתן ליגטימציה לחמאס ונאבד הרתעה מגבול עזה  


  • תיקון כתב, תומכי עבאס רקדו עם דגלי חמאס (ל”ת)


 7. מפתיע? ממש לא  


 8. ממש מפתיע אותי ובטח עוד רבבות בכלל לא שאלו מי זה שמחליט בשם כולם  

  מפתיע

 9. עצוב מאוד.  

  מודאגת

  • עם מי?! עם לפיד וליברמן האנטישמים עדיף? ע"ז נאמר קשה שנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים משנאת אומות העולם לעם ישראל? אז כל המזרוחנקים לשתוק!!!! (ל”ת)


 10. הערבים והחרדים דומים זה לזה כשתי טיפות מים  

  לא מפתיע בכלל

  • מה זו ציונות?  


 11. עוד לפני הקמת המדינה, היה שיתוף פעולה בין הערבים והחרדים,,,  

  שריר

  • מעולה כך צריך כל עוד זה לא ערבים מחבלים ומנסור עבאס לא מחבל (ל”ת)


 12. למה מפתיע?  


  • התורה בעד קדושת החיים,ומדגישה "ולא תחנם"-לא לתת להם חניה וחן 


 13. ברור שרוב החרדים סוברים ככה הרבה יותר הגיוני מאשר משלת שמאל אנטישמית  (ל”ת)


 14. אין לי דבר עם ערבים  

  מוטי

 15. םם  


 16. שליימה  


 17. האם ממשלה שבה קיים אדם שחוגג ומהלל רצח יהודים באמת עדיפה על פני רודפי הדת? יכולים למנוע גם את זה. יש רק אדם אחד בכנסת שבגללו הגענו למצב הזה. מתי המפלגות החרדיות ינסו לחפש אדם אחר גם מתוך מפלגתו ויפסיקו לעשות הכל רק כדי לשבת על הכיסא? רוצחי יהודים לא עדיפים משונאיהם.  (ל”ת)


 18. כל עוד הוא לא מעודד רצח חרדים  


;