ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
מחצית משנים קודמות

לאחר הקורונה: כחצי מיליון איש פקדו את הכותל

לראשונה מאז פרוץ נגיף הקורונה בערב חג הפסח בשנה שעברה, כחצי מיליון איש פקדו והתפללו ברחבת הכותל המערבי במהלך כל ימי חג הפסח תשפ"א בהתאם להנחיות. בקרן למורשת הכותל מציינים כי מדובר במחצית ביחס לשנים קודמות

לאחר הקורונה: כחצי מיליון איש פקדו את הכותל
הכותל המערבי בחג צילום: הקרן למורשת הכותל

כחצי מיליון איש פקדו את רחבת הכותל המערבי בהתאם להנחיות ולמתווה משרד הבריאות ומשטרת ישראל במהלך כל ימי חג הפסח תשפ"א, כאשר ימי השיא היו בשני מעמדי ברכת הכהנים שהתקיימו השנה במתכונת מיוחדת.

למעמדים הצטרפו מרחוק באתר הכותל ובכלי התקשורת למעלה ממליון צופים בארץ ובעולם שנבצרה מהם ההגעה לירושלים ולכותל לאור המצב.

בקרן למורשת הכותל המערבי מסכמים בסיפוק ובהודאה לבורא עולם את אירועי חג הפסח בכותל המערבי, כשהם מציינים כי היה זה חג מרגש ביותר כאשר לראשונה מאז פרוץ הקורונה ניתן היה לראות חזרה לשגרה מבורכת של מתפללים ומבקרים לכל אורך ימי החג שעשו כל שביכלתם על מנת לשמור על הסדר הציבורי ומילאו את מצוות העלייה לרגל וברכת הכהנים בסדר מופתי.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ סיכם: "העלייה לרגל בחג פסח זה היא עדות מרשימה לזיקתו של עם ישראל אל שריד בית מקדשנו לאחר שבשנה האחרונה עלו אליו בבודדים".

"כשהמוני העם באים להתרפק על אבני המקום. המחזה המרנין הזה מזכיר במשהו ימים מקדם עת היו המוני עולי רגלים באים לראות ולהיראות, ויש בכך זכר למקדש יותר מזכר לחורבן".

הכותל המערבי קורונה הרב שמואל רבינוביץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד