1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

מחר: יום ההילולא השני של האדמו"ר מקאליב

תפילת רבים ברוב עם בראשות נכדו האדמו"ר מקאליב וגדולי הרבנים תתקיים ביום ההילולא בציונו הקדוש בהר המנוחות בירושלים 

משה ויסברג, כ"ב ניסן תשפ"א 04/04/2021 16:54

המונים יעלו לציון הקדוש הרבי מקאליב זצ''ל הרבי מקאליב זצ''ל צילום: באדיבות המצלם

נשלמות ההכנות לקראת יום ההילולא השני להסתלקותו לשמי רום, של אביהם ואוהבם של ישראל, אוד מוצל מאש, כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א. לקראת יום ההילולא שיחול מחר (שני) כ"ג ניסן.

ישיבת הכנה משותפת למוסדות קאליב ולמועצת בתי העלמין, על מנת להכין את כל הנדרש לעליית ההמונים לציון הקדוש בהר המנוחות. בשנה שעברה בשל הסגר, התקיימה עליה מצומצמת לציון, ורבים רבים שביקשו לעלות התפללו והזכירו את נשמתו הטהורה בביתם. השנה צפויים המונים לעלות לציון ולשפוך ולהעתיר שיח ותפילה ותחנונים, על צרות הכלל והפרט.

בועדה המארגנת את סדרי ההילולא דואגים בשילוב עם מועצת בתי העלמין לתאורה והצללה על כל אזור הציון הק' וכן לכיבוד קל שיוגש לבאים בכל מהלך ההילולא.

במסגרת סדר יום ההילולא, צפוי להתקיים בשעה 16:30 מעמד תפילה ברוב עם בראשות גדולי האדמו"רים ותלמידיו של כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א. במועצת בתי העלמין, נערכו לתאם עם חברת אגד על תגבור הקווים להר המנוחות לקראת שעת עצרת התפילה ולאורך כל יום ההילולא, על מנת לאפשר לקהל ההמונים לעלות ולפקוד את הציון שנודע כמקום המסוגל לישועה בפרט באלו הצריכים לזרע של קיימא ושאר ישועות נשגבות. 

הרבי זצ"ל הבטיח בצוואתו הקדושה: "מי שיבוא על ציונו להתפלל אשפוך עליו דמעות כמים שתתקבל תפילתו".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: אמר: "הרבי מקאליב היה אוהבן ואביהן של ישראל. למרבה הצער ביום ההילולא הראשון לפטירתו, קהל ההמונים שביקש לעלות לקברו, לא היה יכול לעשות זאת בשל הסגר. השנה אנחנו שמחים שמתאפשר לציבור הקדוש לעלות ולשפוך שיח בציון ולהתפלל למען ישועת עם ישראל. אנחנו במועצת בתי העלמין, עשינו את כל ההכנות הנדרשות, על מנת שהציבור יוכל בקלות לעלות ולהתפלל ולהשתתף בעצרת התפילה הגדולה בציון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;