1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

ח"כ יאיר גולן "מזהה תהליכים" בערב יום השואה

בתגובה לדבריו של רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו והתנאי שהציב ליו"ר רע"מ עבאס, חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ לא בחל לנכס את השואה לשימוש בזוי וכתב כי "יום השואה בפתח. והנה לכם, גזען מהזן האומלל ביותר - הזן שהביא אסונות כבדים על העם היהודי. תהליכים? בבקשה"

קובי ברקת, כ"ה ניסן תשפ"א 07/04/2021 16:11

בתגובה לרב אליהו ח"כ יאיר גולן ח"כ יאיר גולן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות דבריו של רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו והתנאי שהציב ליו"ר רע"מ עבאס, חבר הכנסת אחמד טיבי פער את פיו בגסות כלפי הרב. יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ הגיב בחריפות וכתב כי "שמעתי שאחרי שהרב שמואל אליהו שליט"א אמר שמוסלמי אמיתי צריך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אחמד טיבי פער עליו את פיו. אז אחמד, מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן. הרב שמואל ורבבות תלמידיו, ובהם אנחנו, נדאג לכך".

בתגובה, חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ לא בחל לנכס את השואה לשימוש בזוי וכתב כי "יום השואה בפתח. והנה לכם, גזען מהזן האומלל ביותר - הזן שהביא אסונות כבדים על העם היהודי. תהליכים? בבקשה".
גם חבר הכנסת איתמר בן גביר הגיב לאחמד טיבי וכתב כי "דברי הבלע של תומך הטרור ועוזרו של ערפאת על גדול ישראל הרב שמואל אליהו שליט"א, שוב מראים את פניו האמיתיות". בן גביר הוסיף: "ההתבטאות של טיבי היא גסה וחצופה, ואין מקום לתומכי טרור ומבזי גדולי ישראל בכנסת. מקומו של מי שאומר שקבלת הפנים של המחבל הנתעב הוא דבר טבעי ונורמלי בכלא ולא בכנסת".

כזכור, ברקע ניסיונות השכנוע לסמוטריץ׳ להסכים לממשלה בהישענות רע"מ מצד ראש הממשלה ואנשיו, רבה של צפת הרב שמואל אליהו התייחס אתמול (שלישי) לסוגיה והציב תנאי. "עכשיו מדברים על שיתוף פעולה עם התנועה האיסלאמית. וזה צריך ברור - איזה שיתוף פעולה? כדי שנעשה שת"פ הם צריכים לדעת שאנחנו בני אדם, ומי שמנהל את העולם הוא אלוקים", אמר הרב.

"אם משהו קורה, זה אלוקים עשה את זה. אנחנו לא באנו לארץ ישראל מעצמנו", טען הרב אליהו והמשיך, "אלוקים גירש אותנו לפני 1,900 שנה, ואותו אלוקים הבטיח שיום יבוא ונחזור לפה (ארץ ישראל)".

רבה של צפת הציב תנאי להידברות: "אם אנחנו נבין שהקב"ה מחליט, ולא אנחנו - יש מה לדבר. אם אתם רוצים לדבר איתנו, תזכרו שהכל מתחיל ומסתיים ממה שהוא אמר. אם זה היסוד, יש מה לדבר. אם היסוד הוא אחר, חבל על הזמן. ערפאת, רבין, ויצמן ועבדאללה ניסו. אין שום סיכוי לשום בנאדם לנצח את הקב"ה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הייתי זורק את האיש לבית שימוש וסוגר את המים-ויפה שעה אחת קודם  (ל”ת)

  בני

 2. לא יאומן שהטנופת הזו היה סגן רמטכל, לא פלא שהצבא רקוב  (ל”ת)

  צבי

  • איפה הוא היה סגן רמטכל בגרמניה? (ל”ת)


 3. ח"כ גולן, חבל לבזבז מילים  

  אוביקטיבי

 4. ב"ה שהקב"ה הכביד את לב פרעה. אם הפרעה הזה לא היה פוער את פיו, לא היינו יודעים את שנאתו לעם ישראל, והוא היה הופך לרמטכ"ל. ואז מה היה עלינו?  (ל”ת)


 5. איפה התגובה שלו על דברי הגזענות של ליברמן . הצביעות שלו ושל חבר מרעיו זועקת לשמים .אוי לבנט אם יהיה איתו באותה קואליציה הוא לא ישכח לדראון עולם ואני מקווה שלא יתפתה אפילו שילכו שוב לבחירות  (ל”ת)

  שלמה

 6. תגיד את כל זה...  

  יוסף

 7. דברי גדולי ישראל דברים מתוקים דברי שלום ואמונה. דברי פוליטיקאים גועל נפש מלחמות שינאה וחורבן.  (ל”ת)

  א

 8. אסור לשרת בצבא שאלו הם מפקדיו  (ל”ת)

  גדי

 9. הרב צודק ב100% בקוראן כתוב במפורש שארץ ישראל שייכת ליהודים וככה גם המפרש שלהם על הקוראן אומר (מבחינת חשיבות אצלהם, הוא כמו רש"י שלנו). אז הרב צודק ב100%. מוסלמי אמיתי שקורא בקוראן מאמין ויודע שארץ ישראל שייכת ליהודים כפי שכתוב במפורש שאללה נתן אותה ליהודים  (ל”ת)


 10. כן, התהליכים המדאיגים זה אתה וחבריך!  

  ש.

;