י"ז אייר התשפ"ד
25.05.2024
מתקפה יוצאת דופן

גיא פלג נגד רובי ריבלין: "ילדותי, נחות ומביך"

כתב המשפט של 'חדשות 12' גיא פלג תוקף את התנהלותו של נשיא המדינה ראובן ריבלין ואומר כי "חיבתו של הנשיא לדרמות מאוסה" • "האופן שבו הטיל את המנדט ע"י שליח - היה ילדותי" • יוצא דופן

גיא פלג נגד רובי ריבלין: "ילדותי, נחות ומביך"
גיא פלג/ראובן ריבלין צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מדינת ישראל נמצאת מזה שנתיים בסחרחרה בלתי נגמרת של בחירות, ממערכת אחת לשנייה נדמה שהפלונטר הפוליטי רק מעמיק, והפוליטיקאים נכשלים פעם אחר פעם במשימה להרכיב ממשלה מתפקדת. בפתח תוכניתו ברדיו 103FM בחר גיא פלג, המשמש בכובעו השני ככתב המשפט של 'חדשות 12', לתקוף את התנהלותו של נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין בעת האחרונה, ואת האופן בו בחר להעניק לבנימין נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה.

את הדברים פתח גיא פלג בהתנצלות בפני נשיא המדינה ואוהביו, ואמר: "קצת נמאסו עליי המניירות של הנשיא, נמאסה עליי צורת הדיבור המתחנחנת, המתבכיינת שלו. קצתי ברגישותו המפורסמת של הנשיא הממהר להזיל דמעה בשל התרגשות". הוא הודה: "הוא לא נגע לליבי, מעולם לא האמנתי לו ובו, תמיד זכרתי את קשריו עם דמויות מפוקפקות, תמיד הבחנתי בחיבתו המוגזמת לדרמה, הזדקקותו האינסופית לתשומת לב", והוסיף: "לא הופתעתי כשנתפס בקומבינה עם פרוץ המגפה".

עוד אמר פלג כי 'צחק בליבו' כאשר טען הנשיא כי ישקול שיקולים ערכיים בבואו להטיל על חבר כנסת את מלאכת הרכבת הממשלה. "אמרתי לסובביי וגם בשידור 'אין לו את האומץ, לא את האישיות, לא את שיעור הקומה, הוא בסך הכול מנצל הזדמנות להדגיש את חשיבותו'", וקבע: "הוא אוהב שמפריזים בחשיבותו".

באשר להחלטה להטיל על נתניהו את המנדט, אמר גיא: "ייתכן ונכון היה להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה, ההחלטה הזאת על כל פנים סבירה בעיניי בנסיבות שנוצרו", אך טען מנגד כי "מי שהיה צריך להגיד עד כאן אלו היו שופטי בג"ץ, הם היו צריכים להבין את ניגוד העניינים המובנה בין ראש ממשלה לנאשם בפלילים. משהם לא שמו מחסום, לא בטוח שיש מקום להתגולל עכשיו על הנשיא שנהג כמותם".

הנשיא ריבלין סירב להעניק באופן אישי את המנדט לנתניהו, ובחר לעשות זאת באמצעות שליח. לטעמו של פלג, מדובר במהלך "ילדותי, נחות ומביך, בלי איחולי הצלחה, תוך החרמת הצילום הקבוצתי. הייתי נבוך בשבילו, כאילו שאסתר חיות, נשיאת העליון, התכבדה אמש בצילום שלה יחד עם הנאשם נתניהו". עוד הוסיף: יש טקס, יש פרוטוקול, וצריכים לכבד גם אותם, לא רק את כבודו של הנשיא".

לסיום סיפר פלג: "רובי ריבלין, תמיד חשבתי לעצמי היה מתאים להיות יו"ר בית"ר ירושלים. הבחירה בו, המרכזיות שלו והמרכזיות שלו בחיינו, לדעתי, מעידה עלינו יותר מאשר עליו".

עריכה: עופרי גליכמן, 103FM
גיא פלג המנדט להרכבת ממשלה ראובן רובי ריבלין נשיא המדינה ראש הממשלה בנימין נתניהו רדיו 103 FM

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 31 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד