1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

חריג: הודעה של סמוטריץ׳ הקפיצה את הליכוד: "לא תואם המציאות"

שעות אחרי שפרסם הקלטה לפעילי מפלגתו שכללה אמירה נגד נתניהו: "לא אמרתי שאני עובד אצלו. אמרתי גם שאני לא מחויב לבנאדם אלא לדרך. סירבתי לחתום על מסמך הנאמנות לנתניהו", נפגש סמוטריץ' עם נתניהו ופרסם לאחריה הודעה שהקפיצה את הליכוד שמיהר להתנער ממנה

ארי קלמן, יאיר כלפה, כ"ו ניסן תשפ"א 08/04/2021 22:41

אחרי ההקלטה לפעילים בנימין נתניהו/בצלאל סמוטריץ' בנימין נתניהו/בצלאל סמוטריץ' צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

בתום פגישה שקיים הערב (חמישי) יו"ר הצינות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיגרו ב'ציונות הדתית' הודעה ועדכנו על סיכום בין השניים, אלא שהליכוד מיהר להכחיש את ההודעה בטענה כי אינה תואמת את המציאות.

בתום הפגישה בין סמוטריץ׳ לראש הממשלה עדכנו בציונות הדתית כי "רה"מ וסמוטריץ' סיכמו שיש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי ולא ללכת לממשלת שמאל, ובכך להביא עוד שותפים לממשלת ימין".

באופן חריג, בליכוד מיהרו לפרסם הודעה לתקשורת ולהבהיר את הודעת סמוטריץ': "ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ אינה תואמת את המציאות. זה הזמן לעבודה משותפת ולא לפרסומים שאינם תורמים למאמץ המשותף שאנחנו עושים", נמסר.

מוקדם יותר היום, תקף בצלאל סמוטריץ׳ את נתניהו בהקלטה לפעילים, בעקבות הלחץ שמופעל עליו כדי שיסכים לממשלה שנשענת על התנועה האיסלמית של עבאס.

"על הטיעון של נתניהו, לרגע לא אמרתי שאני עובד אצלו, ושהמטרה שלי היא שהוא יישאר ראש ממשלה", תקף בצלאל והמשיך, "המטרה שלי שיהיה שלטון ימין, והוא יעמוד בראשה. אבל בממשלת ימין".

"ממשלה עם הערבים זה לא ממשלה ימנית. כל דבר שנרצה, ביבי יגיד שעבאס לא מסכים. אתם לא מבינים את המשמעות שלהיות בני ערובה של מפלגה שתומכת טרור", נימק.

בנוסף סמוטריץ׳ חזר והצהיר על התחייבותו: "אני אמרתי שלא אשב בתמיכת עבאס, לא מבפנים ולא מבחוץ. "אני אמרתי לכל אורך מערכת הבחירות שאני לא אשב עם עבאס בחיים. אמרתי את זה הכי ברור בעולם. אמרתי גם שאני לא מחויב לבנאדם אלא לדרך. סירבתי לחתום על מסמך הנאמנות לנתניהו".

"למה הצביעו לי חסידי חב"ד? כדי שלא אשב עם הערבים. לא ראיתי רב אחד בחב"ד, ואפילו גדולי רבני חב"ד עשו הפוך וחיזקו אותי שלא אלך לממשלה שהולכת על הערבים", הוסיף.

"אני אמרתי דברים ברורים בבחירות, ואני עכשיו מקיים את הדברים. התחייבתי, אז לפחות אף אחד לא יכול לדבר איתי על חוסר הוגנות", סיכם סמוטריץ׳.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אני לא מבין את הטענה של סמוטריץ אם הטענה שעבאס יפריע לממשלה  

  צבי

 2. לכל אלו שהצביעו לסמוטריץ כי היו יותר חכמים מגדולי ישראל, בבקשה = קיבלתם את : ליברמן + לפיד + מרץ + העבודה עם הרפורמים + מנסור עבאס !!!! משמעות הדבר : חוק גיוס חובה. גיור רפורמי. תחבורה ציבורית בשבת. סגירת עולם הישיבות. כן - על הקול שלכם !!!!!!!!!!  (ל”ת)


 3. ההבדל בין סמוטריץ למפלגות דתיות אחרות הוא, הוא אומר ולא חוזר מדיבורו (בגמרא כתוב שאדם שחוזר מדיבורו נקרא רשע), והוא עומד מאחורי המילים שלו ואינן ריקות מתוכן. להבדיל ממנו יש ח"כים שרק יודעים לטנף (אל תלך רכיל בעמך) רק בשביל שלא יצביעו לו. מי שהולך בדרך השם לא נפגע גם אם סביבו קיימים רשעים.  (ל”ת)


 4. נתניהו הפנסיונר  


 5. יש נושאים חשובים מביבי  

  גאווה

 6. נכון ככה ביבי אוהב,לקח את לבני או כחלון כדי להגיד כל דבר שהם לא מסכימים  


 7. ילד קטן  (ל”ת)

  דני

 8. הולכנו שולל  


 9. רק את החרדים לא נשומעים.  

  שריר

 10. על החרדים והערבים להקים גוש אחד,  

  שריר

 11. הגינות וישרות  

  בני ברקי

 12. שריר  


  • אכן רק דרעי ראוי להיות ראש הממשלה.. 

   שריר

 13. כל הכבוד סמוטריץ !!! תצליח יושר זה דבר קשה להשכה בכנסת  (ל”ת)


;