1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

תיעוד: חבר כנסת מהרשימה המשותפת הוכה קשות ע"י שוטרים

במהלך מחאה של פעילי שמאל שהתקיימה סמוך לכניסת השבת בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים, תקפו שוטרים באלימות את ח"כ עופר כסיף - שנפצע קל | "הרביצו, השתוללו ושברו לי את המשקף", סיפר כסיף | גינויים חריפים במערכת הפוליטית: "בלתי מתקבל במדינת חוק דמוקרטית"

אבי גדלוביץ'כ"ח ניסן תשפ"א 10/04/2021 19:52

מפקד המחוז יחקור ח"כ כסיף מותקף ע"י שוטרים ח"כ כסיף מותקף ע"י שוטרים צילום: צילום מסך

עשרות ערבים ופעילי שמאל הגיעו אתמול (שישי) סמוך לכניסת השבת לשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים, למחות נגד פינוי משפחות פלסטיניות מהשכונה. במהלך המחאה התפתחו עימותים בין המפגינים לכוחות המשטרה הרבים שהגיעו לשמור על הסדר הציבורי.

אחד המפגינים, היה חבר הכנסת היהודי עופר כסיף מהרשימה המשותפת. במהלך המחאה, תועדו שוטרים מכים אותו באלימות, תוך שהם מפילים אותו לרצפה ושוברים את משקפיו. האירוע האלים גרר תגובת זועמות מהמערכת הפוליטית. גם פוליטיקאים ימניים גינו בחריפות את התקיפה.

"הם הרביצו, השתוללו ושברו לי את המשקף", אמר חבר הכנסת כסיף. לדבריו, "השוטרים משתוללים פה, לא נותנים לאנשים להפגין. גם כשאמרו להם שאני חבר כנסת זה לא עניין אותם. הוא סיפר, כי "במהלך ההפגנה נגד הפלישה של המתנחלים לשכונת שייח ג'ראח וגירוש המשפחות הפלסטיניות, המשטרה התחילה להשתולל"

"בלי שום התגרות ובלי שום סיבה", תיאר כסיף, "שוטר נתן לי אגרוף לפנים. הוא שבר לי את המשקפיים, גררו אותי לרצפה. גם כששכבתי על הרצפה המשיכו להכות אותי. שניים מהם אף קיללו אותי. לא נתנו לפראמדיקית שהייתה בין המפגינים להעניק לי עזרה".

יו"ר הכנסת יריב לוין מסר בתגובה לאירוע, אותו הגדיר 'חמור': "הזדעזעתי לראות את האירוע החמור שבו חבר כנסת מוכה על ידי שוטרים. התנהגות ברוטלית כזו לא ראויה כלפי אף אזרח, לא כל שכן כלפי חבר כנסת הזכאי מכוח החוק לחופש תנועה על מנת שיוכל למלא את תפקידו".

"לצערי", הוסיף לוין, זה אינו אירוע ראשון של פגיעה בחברי כנסת, והתעלמות מזכויותיהם על פי החוק. מיד עם צאת השבת אפנה בדחיפות בעניין זה לשר לביטחון פנים ואעמוד על כך שהאירוע יתוחקר, ושינקטו כל הצעדים הדרושים על מנת שהאחראים למקרה יתנו את הדין, ומקרה דומה לא יישנה בעתיד".

גם יו"ר הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', גינה בחריפות: "אירוע התקיפה של חבר הכנסת עופר כסיף על ידי שוטרים הוא חמור ובלתי מתקבל במדינת חוק דמוקרטית. חסינות חברי הכנסת קריטית למילוי תפקידם, ואינה עניין לצד כזה או אחר במפה הפוליטית. יותר מידי פעמים בתקופה האחרונה שוטרים מפירים את החוק בעניין הזה ומשטרת ישראל נדרשת לבדק בית רציני".

במשטרה הודיעו כי מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הורה על תחקור האירוע. "מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי במהלך מחאה שנערכה בשכונת שייח ג'ראח ולאחר שמשתתפיה החלו להפר סדר במקום ולא נשמעו להנחיית המשטרה ניתנה הוראה על פיזורה", נמסר בתגובת המשטרה.

במשטרה הוסיפו כי "המפגינים במקום המשיכו בהפרת הסדר, במהלכה אחד המפגינים תקף את אחד השוטרים תוך שהוא בועט בו וחובט באגרוף לפניו. השוטרים נאלצו להשתמש בכח סביר על מנת לעצור את התוקף, מאחר ולא הזדהה במהלך האירוע וכשהתברר כי מדובר בחבר כנסת שוחרר במקום. מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי. משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והזכות להפגין אך לא נאפשר הפרת סדר אלימה ואנו מגנים בכל תוקף פגיעה באנשי חוק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה יש ליהודי לחפש בהפגנה של ערבים במזרח ירושלים?  (ל”ת)


  • האם לשוטרים מגיע שכר מן השמים. או שמצווה זו אינה כ''כ חשובה? 

   א איד

 2. אין שלום לרשעים  (ל”ת)


 3. כסיף נחשב כחבר כנסת ?  

  ח"כלב

 4. ערבוש מסריח  (ל”ת)


 5. חובה מוסרית לנפץ את מי שבא להשתולל נגד חזרת יהודים לביתם.  

  מגיב

 6. ערבוש מסריח  (ל”ת)


 7. מהתיעוד מוכח שכסיף לא תקף את השוטרים, לא בבעיטה ולא באגרוף, וחוץ מזה, זה לא נקרא כוח סביר, הם פירקו לו את הצורה.. (כמעט כמו שעושים לחרדים בהפגנות שלהם)  (ל”ת)


  • אתה קליפה קשה 

   רותי

  • כנס לתיעוד של אתר מאקו ותראה את כל האמת 

   דוד

  • ברוך ה' אין לנו אינטרנט פתוח לאתר מאקו (ל”ת)


  • תסתכל טוב רואים שהוא בועט בו  (ל”ת)


 8. הבעיה שלא מפרסמים תיעוד *מלא* ממצלמת הגוף של השוטרים (במשך כמה דק' לכל הפחות ברצף)  

  משה

 9. מעין כך ויותר מכך צריכה המשטרה להתנהג לעוכרי ישראל  


 10. למה הם ישר מגנים  


 11. טלית תכלת  


 12. כן יאבדו כל אויבך  (ל”ת)


 13. אכן זה לא חוקי למנוע מחברי כנסת חופש פעולה, אבל בתוך לבנ כואב לי שהוא לא מת, אדם רשע השונא ישראל ומתחבר לאויבי ישראל, הטיש הזה מעדיף בעשרת מונים את חיי הפלסטינים מחיי אחיו היהודיים.  (ל”ת)


 14. כותרה  

  אחד

 15. כול הכבוד מצוין  

  ביבי

 16. התנהגות השוטרים לא בשליטתם...  (ל”ת)

  צדק

 17. שרה  


 18. ממש משמח  (ל”ת)


 19. רואים בבירור שתקף את השוטר בחוצפה  (ל”ת)


 20. מחבל  


 21. טוב מאוד  

  אבי

 22. אין לבוגד זכויות  

  אורי

 23. דמו לא סומק יותר מדמו של חרדי, הרבה פחות  (ל”ת)

  יואל

 24. חבל שלא הפכו אותו לנכה  


 25. זה ערב רב שלא לא משלנו  


 26. תגובות מטומטמות  

  ירושלמי

 27. גישמאק  (ל”ת)


;